Tech. problém

  • Příspěvky: 62
  • Obdržená poděkování 1

Tech. problém vytvořil uživatel hasa

Ahoj všem, tak dnes jsem vyjel asi na poslední projížďku ale než se tak stalo měl jsem malej problém, při nastratování moto se nerozsvítilo tlumené světlo- tak asi prasklá žárovka, tak jsem zkusil dálkové to taky ani ťuk,obrysová normálně šla kouknul jsem na pojistky dobré, zkusil jsem je i pro jistotu vyměnit a pořád stejné, světla nešla, tak jsem mozkusil motku znova nastartovat a tlumené šlo, chcípnul jsem znovu nastartoval a zase to nešlo, tak jsem dal jinou žárovku a zase nic, vrátil jsem tam tu starou nastartoval a vše svítilo, tak nevím, kde je zakopanej pes, během projížďky vše v pořádku
- bych tom asi viděl na relátko světel nebo myslíte něco jiného

Díky za info a nápady
03. říj 2012 15:07 #1

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 669
  • Obdržená poděkování 11

Odpověděl tirak.cz pro téma Re: Tech. problém

Udělám věc kterou od ostatních nemám rád,ale opravdu by bylo nejlepší za elektrikářem.Ono to není populární,ale jestli máš žárovky a pojistky v pořádku,chce to proměřit.Výměnou různých dílů systémem pokus -omyl se to může dost prodražit. Ale třeba se ti ozve elektrikář i tady :) tak držím palce.
Odesláno z vlastní Nokie 3110 prostřednictvím mojí pravé ruky ;) Seru na Tapatalk :)
03. říj 2012 19:38 #2

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 273
  • Obdržená poděkování 8

Odpověděl Gastan pro téma Re: Tech. problém

Ak som to dobre pochopil tak si pocvičil so svetlami a žiarovkami a ptoom to už svietilo ?

Povedal by som že si mal na svetle možno uvoľnený kontakt, ktorý si pri výmene žiarovky zapojil správne.
možno by som sa ešte pozrel na konektor svetiel pod ľavým bočným plastom.
04. říj 2012 08:35 #3

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 24
  • Obdržená poděkování 1

Odpověděl bohy075 pro téma Re: Tech. problém

Ahoj, také mám ten samí problém... Občas světla svítí, blikají, nesvítí... Podařilo se vám to nějak vyřešit?

Diky :-)
12. říj 2012 15:58 #4

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 24
  • Obdržená poděkování 1

Odpověděl bohy075 pro téma Re: Tech. problém

Tak jsem sundal přední masku, zkontroloval kontakty v konektoru světel, kostru atd... vše OK, pak je tam ještě relátko, které cvaká při vypnutí/zapnutí dálkových světel, ale potkávačky svítí ikdyž jsem ho odpojil (dálkový nešli)... mohlo by mít nějakou spojitost s tlumenými světly??? pak jsem vše dal dohromady, jel na projížďku a v pulce cesty jsem si všiml ze zase nesvítí :-(((


Děkuji za radu pokud by někdo věděl jak je to s tím relátkem. :-)
14. říj 2012 17:00 #5

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 24
  • Obdržená poděkování 1

Odpověděl bohy075 pro téma Re: Tech. problém

Tak problém vyřešen... Sehnal jsem si elektrické schéma CBF a zjistil že jediné místo kde by v cestě zapalování - světlo mohl být problém je tlačítko startéru, toto tlačítko vypíná světla při startování, zkoušel jsem ho s vypnutým hlavním vypínačem motoru mačkat a taky že jo, světla vždy zhasla ale někdy se rozsvítila a nekdy ne... rozebral jsem ho, vyčistil, prostříkl sprejem na kontakty a už vše funguje jak má... :-)

Doufám že až se to někomu přihodí tak mu moje zjištění pomůže...:-)
14. říj 2012 18:43 #6

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 669
  • Obdržená poděkování 11

Odpověděl tirak.cz pro téma Re: Tech. problém

Tak tuhle věc asi pořeším dřív než se stane,pustím se do toho v zimě.nemá smysl čekat na průšvih,nebo až mě někdo přehlídne.Tohle je důježité info B)
Odesláno z vlastní Nokie 3110 prostřednictvím mojí pravé ruky ;) Seru na Tapatalk :)
15. říj 2012 16:57 #7

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 62
  • Obdržená poděkování 1

Odpověděl hasa pro téma Re: Tech. problém

já na to kouknu také, čoveče toto by mě fakt nenapadlo ale přesně od tohoto to naše forum tady je
15. říj 2012 18:51 #8

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1008
  • Obdržená poděkování 72

Odpověděl Malp pro téma Re: Tech. problém

bohy075 napsal:

Tak problém vyřešen... Sehnal jsem si elektrické schéma CBF a zjistil že jediné místo kde by v cestě zapalování - světlo mohl být problém je tlačítko startéru, toto tlačítko vypíná světla při startování, zkoušel jsem ho s vypnutým hlavním vypínačem motoru mačkat a taky že jo, světla vždy zhasla ale někdy se rozsvítila a nekdy ne... rozebral jsem ho, vyčistil, prostříkl sprejem na kontakty a už vše funguje jak má... :-)

Doufám že až se to někomu přihodí tak mu moje zjištění pomůže...:-)



Ne že by to pro mně bylo aktuální,ALE Super informace - tlačítko startéru-normálně by to člověka ani nenapadlo.
15. říj 2012 19:44 #9

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl matyas pro téma Tech. problém

Děkuji za tip:
Přestaly mi svítit potkávací světla. Zkontroloval jsem žárovky, pojistky,relátka. Rozpojil jsem a zase zapojil všechny konektory. Vše jsem očistil a prostříkal sprayem na kontakty. Závadu jsem nenašel, světla stále nesvítila. Až po pátrání zde na fóru mi pomohlo s mojí závadou.Závada byla v zaoxidovaném kontaktu , POZOR startovacího tlačítka u pravé rukojeti. Stačilo rozmontovat a očist a světla opět svítí. Při stisknutí tohoto tlačítka startujete ale zároveň stiskem odpojíte napětí do světel aby při startu neodebíraly napětí. Jak jednoduché. Ještě dávám odkaz, kde je i foto:
www.motorkari.cz/forum-detail/?ft=162991&fid=18 Ještě jednou díky Karel.
03. čvc 2014 20:54 #10

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.494 sekund