Michelin Pilot Road 4 - kde kúpiť ?

  • Příspěvky: 548
  • Obdržená poděkování 4
Maingote,čo z toho bude....beriem to paráda,úprava podla svojich predsáv alebo motku prispôsobiť jazdeckým nárokom Mňa by zaujímalo čo Ti povedali odborníci na tú nerovnomerne opotrebenú pneu,teda čo to spôsobuje.Zopár som ich videl a poviem Ti že odskoky boli aj na motke kde bolo všetko v absolútnom poriadku či už geometria,ložiská,vidly.Podla mňa je to na druhu pneu a jazdnom štýle,brzdenie,akcelerácia.Nerovnomerné opotrebenie je najviac poznať na pneu kde je hrubší vzor zo širšími drážkami.Predstav si pod akou záťažou je pneu v náklone, na každú jednotlivú vzorku dezénu je vyvíjaný tlak,na začiatku ju stlačí,vzadu sa zdvihne a tým je viac opotrebovávaný,zjednodušene ako by sa po kostre pohybovali.Čo som tu čítal témy dosť sa to riešilo....
21. čvc 2014 16:36 #11

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345
U mě dostane guma i dost zabrat během nácviků brždění a tak v součané době už jede motorka jako po kolejích přesto jak říkáš jezdíme v plné náloži a proto je guma opravdu hodně zatížená Pokud bych vybral Dunlop 211 tak je méně prořezaná a bude mít lepší profil ale na cestách jezdím hodně v dešti jak už tady někteří inzerují a proto zvolím opět něco víc prořezaného napíšu co jsem vypral a přidám fotku.
Honda CBF 1000 RS:)
21. čvc 2014 23:16 #12

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 548
  • Obdržená poděkování 4
Rozumieme si vždy je to niečo za niečo ale rozhodne je rozdiel aj medzi pneu dobrými na vode.Aby som bol konkrétnejší toto je pneu pri ktorej som sa už viac krát stretol z neprevidelným opotrebením,všimni vzor,drážky idú kolmo k ráfu
22. čvc 2014 07:14 #13

Tato zpráva obsahuje přiložené obrázky.
Prosím, přihlašte se nebo se zaregistruje, pro jejich zobrazení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 548
  • Obdržená poděkování 4
A Michelin PR2..tieto mám už druhú sadu bez náznaku odskoku,výborné na vode,na hranu bez problému.Vzor úplne iný,polia širé,drážky pod uhlom,už pohladom ten vzor pôsobí pevnejším dojmom.Ber to len ako príklad je samozrejme kopec iných dobrých,teda pre Teba vhodných pneu,píšem len čo poznám
22. čvc 2014 07:22 #14

Tato zpráva obsahuje přiložené obrázky.
Prosím, přihlašte se nebo se zaregistruje, pro jejich zobrazení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345
Je to opravdu kouzlení já osobně si myslím, že nejsem schopen poznat rozdíl, kdyby mě někdo posadil třikrát na motorku s různejma gumama... podle mě jsou výrobci hodně podobní. Je fakt, že moje jezdecké nároky se hodně zvedly jezdíme ve dvou někdy hodně rychle. Pokud nenajdu lepší variantu zůstanu asi u Dunlop Sportmax sportsmartII na předku a zadek nechám na tvrdší roadsmartII.
Teď projíždím testy a hlavně bych nechtěl obout nic horšího abych si někde nerozbil hubu kvůli gumám. No uvidím jak to dopadne. :woohoo:
Honda CBF 1000 RS:)
22. čvc 2014 15:43 #15

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 450
  • Obdržená poděkování 9
Michelin Pilot Road 2-jedinna volba-uz mam 2 sadu.Budu je pouzivat dokud je budou
vyrabet a Piloty 3 a 4 me nezajimaji.Muzou byt lepsi,ale dokud se delaji 2ky
tak je resit nebudu.
22. čvc 2014 19:01 #16

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345
Tak jsem si nakonec nechal poradit od člověka který opravdu pneumatikama žije.
To co jsem si myslel volit měkkou gumu na předek a tvrdou na zadek je stará škola... Dlouho to už tak nefunguje. Opravdu firmy vyvíjejí měkkou gumu na předek a tvrdou na zadek rovnou v sadě. Proto vzhledem k jízdě převážně po vodě volím obě pneu Dunlop Sportmax Roadsmart II. Jde hlavně o rádius na kterém se jezdí každý typ gumy má jiný profil takže to co jsem si myslel je blbost a tímto to škrtám :woohoo: (přesto jsem tak odjel dost km a nenechalo to na mě následky). Druhá hlavní informace, která je z dneška už by nemělo ani platit dva předky najeden zadek... Přeci jen je ideál jedna k jedné. Pávě kvůli sjíždění obou gum stejně. Uvidím jak se to bude chovat a jen se to bude sjíždět.
Honda CBF 1000 RS:)
24. čvc 2014 21:46 #17

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1008
  • Obdržená poděkování 72

konvajsr napsal: Michelin Pilot Road 2-jedinna volba-uz mam 2 sadu.Budu je pouzivat dokud je budou
vyrabet a Piloty 3 a 4 me nezajimaji.Muzou byt lepsi,ale dokud se delaji 2ky
tak je resit nebudu.


Radku,to je pěkný,že už máš 2. sadu ,že si je syslíš a hromadíš , :woohoo: ale na čem jezdíš ? Ty dvě sady máš schovaný na někdy ? :evil:
Poslední změna: 24. čvc 2014 22:10 uživatelem Malp.
24. čvc 2014 22:01 #18

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.506 sekund