Výměna krytu dynama

  • Příspěvky: 20
  • Obdržená poděkování 0

Výměna krytu dynama vytvořil uživatel smrtka117

Zdravím, potřeboval bych radu od zkušenějších. Mám CBF 600S z roku 2004 a stal se mi nepříjemný karambol a odřel jsem moto. Moje otázka zní, zda bych byl schopen vyměnit kryt dynama sám doma nebo jestli to mám přenechat zkušenějším. Popřípadě, kdyby měl někdo nějaký obrázek jak to pod ním vypadá a tak. Moto nevlastním tak dlouho a nevím co si můžu dovolit. Předem dík za radu a nezlobte se, že zdržuji hloupou otázkou.
Poslední změna: 21. čvc 2014 00:28 uživatelem smrtka117.
21. čvc 2014 00:01 #1

Tato zpráva obsahuje přiložené obrázky.
Prosím, přihlašte se nebo se zaregistruje, pro jejich zobrazení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 918
  • Obdržená poděkování 97

Odpověděl boco818 pro téma Výměna krytu dynama

Ahoj,
V prvom rade vitaj na fóre :)

To čo je na fotke odreté nie je dynamo ale kryt spojky. Síce som to nerobil, ale predpokladám že na jeho výmenu treba vypustit olej, uvoľniť skutky (šróby), asi aj vymeniť tesnenie (ak tam nejake je) alebo dať motorových tmel a naspäť namontovať druhý kryt. Možno ani olej nie je nutné vypustiť a stačilo by moto položiť na pravú stranu aby sa olej prelial na pravú stranu motora - ale toto nech radšej potvrdí niekto kto to robil.

Ale ak ti z motora nič netečie na tvojom mieste by som zvážil či je nutná výmena , možno by stačilo prebrúsiť a prestriekať. Ušetrené peniaze za nový kryt by som investoval do padákov. ;)
Poslední změna: 21. čvc 2014 07:08 uživatelem boco818.
21. čvc 2014 07:06 #2

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 548
  • Obdržená poděkování 4

Odpověděl Pepe pro téma Výměna krytu dynama

Zdar chalan (Smrtka),vymeniť to je najmenej ale skus ho opraviť doma už nemáš viac čo pokaziť neni to nič hrozné,prešmirglovať nasucho zrnom 180.250.350 potom plnič zo 2x a prebrúsiť nejakou 1000 až 2000kou pod vodou,prelakovať.
Inak je to veko alternátora!!pred demontážou vypusti olej, odpoj kabeláž čo ide pod veko,odskrutkuj šrouby.Veko bude zrejme trocha prilepené tak poklepať a ťahať smerom k sebe ,na bloku je ešte kolík ktorý zaisťuje presnú polohu veka.Odmontuj cievky zapalovania(4 skrutky)a môžeš brúsiť.Naspeť nové tesnenie.
Poslední změna: 21. čvc 2014 08:24 uživatelem Pepe.
21. čvc 2014 08:17 #3

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 20
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl smrtka117 pro téma Výměna krytu dynama

Já sem nevěděl co přesně to je a tady jsem to našel (www.partsdepot.cz/originalni-dily/motork...2004/CBF600S/372124/). Spojka to asi nebude, ta má lanko na druhou stranu motorky.
21. čvc 2014 10:22 #4

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma Výměna krytu dynama

Ahoj
Taky bych to viděl na opravu takových ran se ještě může přihodit... Pokud to je na pojišťovnu nechat vyměnit. Jestli ne myslím, že by jsi musel sehnat hodně dobře aby tě to nestálo raketu.
Jinak jestli je prasklé určitě se to dá zavařit. Pokud nemáš svářeče pošli mi to poštou a já ti to za adekvátní obnost zavařím :) .
PS: padáky jsou dobrá věc :woohoo:
Honda CBF 1000 RS:)
21. čvc 2014 10:24 #5

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma Výměna krytu dynama

Teď se tam objevila ta cenovka není to tak horzné, ale přeci jen oprava se musí vejít do 1000 ikdyž budeš lakovat(v lakovně) a svářet. Jestli si to budeš dělat sám tak ještě méně. Takže to je otázka?
Honda CBF 1000 RS:)
21. čvc 2014 10:29 #6

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 20
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl smrtka117 pro téma Výměna krytu dynama

Tak jak už sem dával ten odkaz výš, tak tam to stojí 2 000. Já sem od viníka nehody dostal smluvenou částku, kterou jsem odhadnul a počítal jsem tohle jako, že koupím nový. Takže mě to bolet nebude, buď nový nebo opravit a něco by mi asi zbylo no. Ale radši sem pro svůj klid chtěl mít nový a tak sem chtěl vědět jestli to zvládnu přehodit, když objednám novotu.
21. čvc 2014 10:58 #7

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 548
  • Obdržená poděkování 4

Odpověděl Pepe pro téma Výměna krytu dynama

Hm,zaujímavé píšu dynamo ale je to alternátor,ovšem pre Teba je dôležité kúpiť správny diel+tesnenie,teda ako píšeš že peniaze niesu problém a nie rozdiel medzi altíkom a dynamom
21. čvc 2014 15:44 #8

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 20
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl smrtka117 pro téma Výměna krytu dynama

Zdravím, kryt už mám nějakou dobu vyměněný, ale vzpomněl jsem si, že bych sem mohl napsat jak to dopadlo. Před výměnou byl skutečně potřeba vypustit olej. Po odšroubování všech šroubků je dobré si pod moto dát nějakou nádobu, protože tam ještě trocha oleje zůstane, potom to šlo hůře dolů, takže jemně poklepat gumovou paličkou. Pro úplné odstranění krytu je ještě potřeba odšroubovat cívky, které jsou na víku uchycené. Pak jsem dal nový kryt a nové těsnění a zase to zašrouboval. Při té příležitosti jsem vyměnil i olejový filtr a olej a následně jsem i namontoval padací rám Fehling. Takže kdo je jen trošku zručnější a má doma klíče a imbusy, tak se nemáte čeho bát. :)
26. pro 2014 23:50 #9

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.464 sekund