SVÍČKY

  • Příspěvky: 1008
  • Obdržená poděkování 72

SVÍČKY vytvořil uživatel Malp

Zdarec,slovo do pranice (ne doslova ). Moto Honda CBF 1000F r.v. 2010 ,model 2011 najeto cca 47tis. km
Předepsané svíčky - Iridium- IMR8C-9HES (NGK)
nebo
VUH24D (DENSO)
Předepsaná výměna po 48 000km.
Dotaz pro znalé -možná především Pepé ?(ne jen jedna paní povídala :) .

Názor jednoho mechanika na výměnu svíček : - Podle oficiálních podkladů má Denso Iridium Tough VUH24D předepsanou životnost minimálně 80 000km až 200 000km (u aut) a tak je podle mě je kupování nových zbytečná investice.

Takže , co vy na to ?

A ještě jedna "technická" - event. nahradit svíčkou CR8EHIX9 ?
Poslední změna: 15. říj 2014 22:07 uživatelem Malp.
15. říj 2014 21:59 #1

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 918
  • Obdržená poděkování 97

Odpověděl boco818 pro téma SVÍČKY

Predpokladám že v motorke máš z výroby sviečky NGK a nie DENSO, ja som to tak mal a aj keď som riešil kúpu originál "Honda" sviečok, v krabičkách s logom a číslom dielu Honda boli NGK.
Ja som ich menil po 25000km, ale ako som tu tu už písal, spravil som chybu, myslel som si že ich treba vymeniť ale v manuále je len kontrola.. Ale keďže už som ich mal kúpené, tak som ich vymenil.
Po výmene žiadna zmena k lepšiemu / horšiemu.

Môj názor byť tebou, ak nemáš s motorom problémy, ta ich len skontrolujem (okrem 3tej sú všetky ľahko prístupné a spravíš to aj sám).
16. říj 2014 17:29 #2

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 548
  • Obdržená poděkování 4

Odpověděl Pepe pro téma SVÍČKY

Mechanik mal pravdu,na aute iridiovky 100 000km dajú o tom žiadna ale zober si že motor v aute predsa len točí menšie pracovné otáčky ako v motke,preto sa ujo Honda istí a píše kratší interval.Pozrel by som aspoň jednu,pokial má dobrý izolátor,šedé kontakty,nebafá tak kludne ešte sezónu frč.Dal by so čo tam bolo....
16. říj 2014 17:38 #3

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1008
  • Obdržená poděkování 72

Odpověděl Malp pro téma SVÍČKY

Borci díky za názor - jinak svíčky vypadají dobře,startováni taky OK,tak je tam nechám ještě jednu sezónu "vycukat" .

Každopádně - pokud by náhodou proběhlo hromadné objednávání dílů jako kdysi , tak bych se připojil.
18. říj 2014 19:04 #4

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 388
  • Obdržená poděkování 47

Odpověděl Kevvin pro téma SVÍČKY

Po roce trochu oprášíme tohle téma ... podle manualu je NGK CR8EH-9, ale jak koukám po shopech, jsou v nabídce i CR8EHIX-9 nebo CR9EHIX-9 (I=iridium, ale CR8 nebo CR9?) ...
Edit: Podle stránek NGK si odpovím sám CR8 ...je pro "litry" a CR9 pro "šestky" ... jakou značku preferujete Vy? NGK, Denso, ....
CBF 600 S 2008
10. říj 2015 20:42 #5

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64

Odpověděl Luhamoto pro téma SVÍČKY

Pokud se ptáš na to co preferuji, tak z dlouholetých zkušeností DENSO. Ale, když jsem koupil motorku, tak jsem tam měl NGK a fungovali mi u stříkačky bez problémů. Teď už tam mám dané Denso. :)
10. říj 2015 21:18 #6

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 57
  • Obdržená poděkování 2

Odpověděl danoous pro téma SVÍČKY

Zdravim,
menim svicky v radu 12 - 16tkm. Davam to co tam bylo od zacatku, t.j. NGK.
Mam tam jiz 4x sadu svicek a vsechny jsou pekne cihlove...tak doufam, ze to tak zustane co nejdele...

Za celu dobu co moto mam, nebyl se startem nikda problem...po zime, v lete, ve vedru...porad a vsude jela...
25. led 2016 15:29 #7

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.772 sekund