Vibrace motoru

  • Příspěvky: 41
  • Obdržená poděkování 2

Vibrace motoru vytvořil uživatel accumulator

Zdravím. Na mé CBF1000 r.v. 2006 se postupně zvětšují vibrace motoru nad 5000 otáček Začalo to před cca 5000 km a postupně se to zhoršuje. Cítím to v řídítkách, v sedle i ve stupačkách. Motor vibruje i na stojící motorce, pouze při přidání plynu. Zvuky žádné slyšet nejdou. Někdy to dělá víc, někdy míň. Dotažení motoru a výfuku zkontrolováno. Díky za případné rady nebo tipy.
27. dub 2015 20:54 #1

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 41
  • Obdržená poděkování 2

Odpověděl accumulator pro téma Vibrace motoru

Ještě bych dodal: nové svíčky, nový orig. vzduchový filtr, vstřikování vyčištěno ultrazvukem.
28. dub 2015 05:45 #2

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma Vibrace motoru

Nemáš padáky? Tohle dělají padáky
Honda CBF 1000 RS:)
29. dub 2015 16:43 #3

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 41
  • Obdržená poděkování 2

Odpověděl accumulator pro téma Vibrace motoru

Ne ne, nemám.
29. dub 2015 21:16 #4

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 402
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl Honza CBF pro téma Vibrace motoru

Mě se to taky začalo dít je to hrozný vibruje to i při 100km h a nekdy to trochu ustane a mám pouze 26000 nevím co s tím
30. dub 2015 10:46 #5

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 41
  • Obdržená poděkování 2

Odpověděl accumulator pro téma Vibrace motoru

Je to závislé na otáčkách. Jako kdyby bylo něco povolený. Ale co bylo možné jsem kontroloval a nic. Už mě ani nebaví jezdit. Teď se k tomu přidalo po výměně gum za Michelin PR 2 vlnění cca. Od 170 km/h. Prý si nesednou s některými motorkami. Ale to je do jiného tématu. Ještě musím vyzkoušet bez kufru a pak to sem hodím.
30. dub 2015 12:23 #6

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 41
  • Obdržená poděkování 2

Odpověděl accumulator pro téma Vibrace motoru

Tak dnes kontrola svíček, všechny v pohodě. Kontrola dotažení motoru k rámu, taky v pohodě. Jenom zajímavé zjištění. Motor a výfuk jako takový nevibrujou. Když na něj položím ruku, tak je úplně klidný. Vibruje pouze rám a přes něj se to přenáší dál. Tak já už nevím, jedině vyndat motor a zkontrolovat všechny uložení, případně jestli není na rámu prasklina. Třeba by to mohlo souviset s tím vlněním. Co myslíte?
01. kvě 2015 20:51 #7

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma Vibrace motoru

Čoveče šel bych po kolech myslím po jejich vyvážení pokud se to ukazuje u nějaké rychlosti může to být špatně vyvážené kolo zkontroloval bych předek i zadek a zadek včetně rozety. Pneu určitě taky může mít vliv... ale viděl bych to na vyvážení.
Jinak zkusil bych to bez kufru a zamysli se nad výměnou ložiska v krku... ty ve spojení s kufrem mohou při vyšší rychlosti moto slušně rozvlnit ale spíš v táhlé zatáčce.
Honda CBF 1000 RS:)
Poslední změna: 02. kvě 2015 09:44 uživatelem JinT.
02. kvě 2015 09:38 #8

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 41
  • Obdržená poděkování 2

Odpověděl accumulator pro téma Vibrace motoru

Ložiska jsou taky nový. Vibrace jsou i při stojící motorce, pouze při přidání plynu. Teď jsem se projel 100 km bez kufru a vlnění se zlepšilo, ale je to trochu cítit. Loňskou sezónu jsem jezdil na Pirelli Diablo a žádný vlnění s kufrem nebylo. Jinak ty vibrace motoru bych spíš změnil na vibrace rámu.
Poslední změna: 02. kvě 2015 14:50 uživatelem accumulator.
02. kvě 2015 14:13 #9

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma Vibrace motoru

Hele s tím hledáním problémů opatrně... Motorka je stroj a 5tis je už docela dost nejezdíš na mercedesu... trochu duše ji musíš nechat nový model má Al rám tam je to trochu jiné... Měl by jsi vidět co dělá třeba Aprilie :woohoo: řeš vlnění jako takové to by mohlo být nebezpečné ale tyhle motorky nejsou závoďáky bohužel jejich rámy nejsou nijak tuhé a podvozek je taky spíš slabší vždyť je technika stejná u 600 i 1000 to mluví za sebe.
Já jsem si hrál s odvibrováním rámu ale teď jak jsem dal laďák tak to zase vibruje jinak... tobě se mohla vysypat nějaká přepážka nebo vylítá vata a už se to taky může změnit.
Chtělo by se to svézt na stejné a porovnat. Třeba zjistíš že jsi přes zimu z auta zpohodlněl :evil:
Honda CBF 1000 RS:)
02. kvě 2015 19:46 #10

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.551 sekund