Hladina Oleje v motoru

  • Příspěvky: 2
  • Obdržená poděkování 1

Hladina Oleje v motoru vytvořil uživatel Konoid

Ahoj předem se omlouvám, za hloupý dotaz, i když možná je hloupější se nezeptat. 
Mám koupenou cca 2 měsíce jetou HONDU CBF1000FA z 2010. Když jsem ji koupil, tak mi prodávající udělal výměnu oleje a filtru. Foto v příloze - hladina je v okénku na horní značce (už si nepamatuji jestli je to focené po vypnutí motoru, nebo na studeném motoru). Teď po nějakém najetí cca cca 2,5tis jsem se na to díval (motorka byla odstátá) a udivilo mne, že je celé okénko zalité. Kontroloval jsem i dříve a vždy mi přišlo, že to je na horní rysce...nikdy jsem nezaznamenal zalité celé okénko.

Když provedu kontrolu hladiny podle návodu ...tak po odstátí těch 3minutách je hladina oleje na horní rysce jak v té první fotce...po cca 2 hodinách se zaplní celé okénko. 
Jak to máte vy? mám trochu oleje odsát, nebo to nechat být? Je to normální?
Parkuju v hromadných garážích tak nemám jistotu, jestli tam někdo něco nepřilil. 
Moc díky všem. 
Poslední změna: 16. čvn 2021 09:17 uživatelem Konoid.
16. čvn 2021 09:15 #1

Tato zpráva obsahuje přiložené obrázky.
Prosím, přihlašte se nebo se zaregistruje, pro jejich zobrazení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma Hladina Oleje v motoru

Hele kluci ti ještě možná napíší nějakou lepší radu, ale musíš si uvědomit jestli jsi opravdu na rovině tahle kontrola je přeci jen dost orientační... 

Pokud jsi nejsi jistý, že by ti někdo něco dolil... tak si pořiď víčko s dirkou a zadrátkuj si ho tam jednoznačně poznáš manipulaci... používá se to na okruhu pro závodní motorky je to povinné.

Ale osobně si myslím, že je to spíš způsobem kontroly.
Honda CBF 1000 RS:)
07. čvc 2021 06:04 #2

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.369 sekund