Nevystredené predné koleso

  • Příspěvky: 64
  • Obdržená poděkování 3
Ahoj, robil som si repas predných vidlíc a jak som to kompletoval, všimol som si, že predné koleso nie je presne v strede medzi vidlicami...tie dištančné podložky čo sú na oske som dal správne.
To nevystredenie sa bavíme o ca. 1mm. Pravý kotúč medzera medzi kotúčom a vidlicou je o ca. 1mm väčšia ako je ľavý kotúč. Aj okolo pneumatiky je to tak isto...okraj pneumatiky od pravej vidlice je medzera o ca.1mm väčšia ako vpravo. 
Bavíme sa len o ca.1mm ale proste vystredené medzi vidlami to nie je. Je to takto OK? 
Dnes už skôr kochač a rovinkový strelec...
23. dub 2024 20:47 #1

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 58
  • Obdržená poděkování 2

Odpověděl danoous pro téma Nevystredené predné koleso

Ahoj Martine,
v priloze je obrazek z manualu.
Ty distancni krouzky jsou kazdy jiny, jak predpokladam vis.
Ja to jednou otocil, a kotouc se mi nevlezl do brzdoveho trmenu.
Takze pokud by to clovek nahodou zamenil, melo by to byt jednoduse identifikovatelne.
Namontoval jsi spravne predni kolo?
Nejdrive se predni kolo sevre pres osu a pak se predni kolo properuje aby si ten predek sedl a pak se utahuje klestina na spodni casti prednich vidlic.
Spravna poloha kola by mela byt videt i pres brzdove trmeny, ze to je uprostred.
Nemam moto ted u sebe, abych ti to presne okoukl, ale s timto jsem nemel nikdy problem, predni kolo jsem vyndaval nekolikrat za tu dobu a vse cajk, vcetne sjizdeni gum, atp.

Mej se,

Dan 
29. dub 2024 14:31 #2

Tato zpráva obsahuje přiložené obrázky.
Prosím, přihlašte se nebo se zaregistruje, pro jejich zobrazení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.332 sekund