Tachometr CBF 600 N 08

  • Příspěvky: 18
  • Obdržená poděkování 0

Tachometr CBF 600 N 08 vytvořil uživatel Hrošák

zdravím, mám problémy s tachometrem. Při jízdě jse ručička tachometru chová nestabilně. Vystoupá na momentánlí rychlost, 2-4 s sekundy tam setrvá a pak padá na nulu. Na nule je taktéž 2-4 sekundy a pak zase vystoupá na danou rychlost kterou jedu. Takhle to dělá opakovaně (cca 6x-7x), až úplně klesne na nulu a tam zůstane. Zajimávé je, že mě to začalo dělat před měsícem a půl. Dva tydny takhle blbla, pak přestala a fungovala bez problémů. Tento týden jse problém objevil zase. Nemá s tím někdo zkušenost. Díky za názory
21. čvc 2011 10:01 #1

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 90
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl Tomas pro téma Re: Tachometr CBF 600 N 08

To bude nekde spatny kontakt, lepe receno elektro zavada. Uz i 06 mela plne elektricky ukazatele.

takze kontrola vsech spoju a pripadne vyndani i pristrojovky, rozebrani a kontrola tisteneho spoje.

Ja jsem svoje hodiny uz vzdal, ukazuji proste porad 1:00...... :angry:
21. čvc 2011 12:53 #2

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 18
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl Hrošák pro téma Re: Tachometr CBF 600 N 08

a tak hodiny zas až tak neřeším, byť pravda mě u nich štve, že když nastavím čas a uložím, tak jsou v paměti uloženy asi cca 24 hodim. Pokud motka stojí déle jak těch 24 h. (aspoň myslím že je to 24h. možná déle nestopoval jsem to) a nedám klíček do spínačky a neotočím, tak jse hodiny vynulují a musí jse nastavit zase. Spíš mě vadí ta ručička na tachometru, která pořádně neukazuje kolik jsi to pádím a když ukazuje tak jenom chvilku :(. Nepočítam že to bude nějákým kontaktem
21. čvc 2011 17:12 #3

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl Stefan pro téma Re: Tachometr CBF 600 N 08

Zkusil bych asi servis. Měl jsem úplně stejný problém s tacho na CBF600S 2008 a oprava byla zadarmo, přesto, že moto už byla po záruce. Byla na to svolávací akce a měl se při ní měnit nějaký díl.
24. čvc 2011 20:13 #4

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 18
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl Hrošák pro téma Re: Tachometr CBF 600 N 08

To Stefan: do servisu jse chystám, jenom mě zajímalo jestli s tím někdo nemá zkušenost a kolik to cca stálo. Kdy ta svolávací akce byla? To mě nějak uniklo. Jinak dík za info
24. čvc 2011 20:36 #5

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl Stefan pro téma Re: Tachometr CBF 600 N 08

Kdy byla nevím, já se to dozvěděl, až když jsem chtěl při pravidelné prohlídce opravit tacho. Neměli díl, takže jsem tam musel moto přistavit ještě jednou o týden později a bylo to zadarmo. Bohužel se po výměně toho dílu nic nestalo, resp. to moc nepomohlo, tak šla motorka do servisu ještě jednou. Nakonec to byl ještě navíc vadný spoj někde v konektoru a stálo mě to necelé tři stovky za půl hodiny práce.
25. čvc 2011 19:47 #6

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 39
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl PavelFru pro téma Re: Tachometr CBF 600 N 08

Je to výrobní vada. Měl jsem to samý + blbnul otáčkoměr a blikaly nějaké kontrolky. Je to špatná kabeláž, vyřešeno reklamací - výměnou kabeláže. Od té doby je klid. Pozná se to podle VIN. V MCH hona to vědí a chovají se slušně.
Ale třeba v hondě v Pardubicích o tom vůbec nevěděli.
(prý je problém v tom, že někam zateče voda a udělá to nějakou brikuli)
Poslední změna: 31. čvc 2011 10:23 uživatelem PavelFru. Důvod: doplnění
31. čvc 2011 10:20 #7

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 518
  • Obdržená poděkování 85

Odpověděl keith pro téma Re: Tachometr CBF 600 N 08

Pavle a jak se ti projevovalo blbnutí otáčkoměru? Koupil jsem Motku od Hrošáka a problém s tachometrem na ní přetrvává, navíc blbne otáčkoměr. Ručička nestoupá plynule, nýbž kmitá v rozsahu cca 3000 otáček. V Hondě se do toho ochotně pustí, ale na svolávačku to nebude, tak bych rád aspoň tušil kolik mě to bude stát a co mě čeká...
chro chro
23. dub 2012 20:19 #8

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.467 sekund