Výměna brzdové kapaliy (abs)

  • Příspěvky: 548
  • Obdržená poděkování 4
Honziku napada ma len to jak som uviedol hore,alebo najdeš rano pod moto mlačku od kvapaliny
04. lis 2012 16:13 #21

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 402
  • Obdržená poděkování 0
si dělám srandu z toho jak se tu dohadujete kdo tedy má pravdu
04. lis 2012 17:43 #22

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 46
  • Obdržená poděkování 0
Zdravím pánové,chystám se taky k výměně brzdovky a docela by mě zajímalo proč na zadním třmenu jsou dva výpušťáky, neví někdo? Protože logicky by měl stačit jeden.
02. úno 2013 13:29 #23

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64
zbrnda napsal:

Zdravím pánové,chystám se taky k výměně brzdovky a docela by mě zajímalo proč na zadním třmenu jsou dva výpušťáky, neví někdo? Protože logicky by měl stačit jeden.


Předpokládám, že máš vzadu tento trojpístek.

Obrázek je pro hosty skrytý.
Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro její zobrazení.


Konstrukčně jsou kanálky v třmenu rozbočeny na dva.
Jeden je pro prostřední pístek a ten druhý kanálek pro oba krajní pístky. Proto odvzdušnění 2x.
Poslední změna: 02. úno 2013 17:03 uživatelem Luhamoto.
02. úno 2013 17:02 #24

Tato zpráva obsahuje přiložené soubory.
Prosím, přihlašte se nebo se zaregistruje, pro jejich zobrazení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 46
  • Obdržená poděkování 0
Přesně ten samý tam mám,předpokládám že až tam budu cpát kapalinu že bude stačit jen jedním výpušťákem a následně oba odvzdušnit.
03. úno 2013 22:01 #25

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64
zbrnda napsal:

Přesně ten samý tam mám,předpokládám že až tam budu cpát kapalinu že bude stačit jen jedním výpušťákem a následně oba odvzdušnit.


Pokud jsem dobře pochopil na co se ptáš, tak odpustit starou kapalinu (většinu množství) stačí tím spodním. A pak odvzdušnit musíš oba. Při odvzdušnění toho prostředního pístku odpustíš tolik kapaliny dokud ti nepoteče hadičkou nová brzdovka.
Nejlepší pro vysvětlení bude, když se mrkneš zde do manuálu s obrázky klik

PS: odvzdušnit se musí oba! Musíš odsávat dokud nepoteče jen nová kapalina bez bublinek.
04. úno 2013 18:21 #26

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 46
  • Obdržená poděkování 0
Postup bude asi stejnej jako u jiných motek, odsaju nádobku a udu to tam cpát proti přez vypouštěcí šroub,klasiccky je to vopruz. :laugh:
05. úno 2013 18:30 #27

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 46
  • Obdržená poděkování 0
Tak jsem se do toho dal,starou kapku jsem vypustil (zadní kolo) a zkusil natlačit kapalinu přez vypouštěcí šrouby (tak jsem to dělal u fazera)a ouha nešlo to,jsou tam mrňavý dírky. Tak jsem to zkusil klasicky a bez problémů jsem zadek odvzdušnil. Na předním kole je z pravé str.(z pohledu řidiče)má třmen dva odvzdušňovací šrouby a na levé jeden. Odvzdušnil jsem i předek ale problém nastal u druhého odvzduš. šroubu pravého třmenu,i když jsem páčkou natlakoval a zmíněný šroub povolil, nic se nestalo,páčka zůstala natlakovaná a z odvzdušňováku ani kapička a teď BABO raď nakonec pro klid duše s tím budu muset stejně do servisu,nebo máte nějaké řešení?
04. bře 2013 09:14 #28

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 301
  • Obdržená poděkování 70
záleží co jsi natlakoval na pravém třmenu máš dva odvzdušňovací šrouby spodní je na přední brzdu a ten druhý je spojený se zadní každý se odvzdušňuje samostatně
04. bře 2013 10:54 #29

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 402
  • Obdržená poděkování 0
na pravé straně jsou dva odvzdušnovací šrouby jeden na kombinovaný sistém brzd předek + zadek a ten druhej je čistě na předek
04. bře 2013 10:56 #30

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.886 sekund