BRZDOVÉ SVĚTLO

  • Příspěvky: 80
  • Obdržená poděkování 1

BRZDOVÉ SVĚTLO vytvořil uživatel ZIPP

Tak mi nesvítí brzdové světlo. :( Žárovka a pojistka je OK. :woohoo: Nějakou radu, než rozeberu 1/2 motorky a půjdu po vodičích? Kde je nejbližší svorkovnice k zadnímu světlu? :ohmy:
16. bře 2012 18:24 #1

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1008
  • Obdržená poděkování 72

Odpověděl Malp pro téma Re: BRZDOVÉ SVĚTLO

Nesvítí při použití- zadní brzdy-seřídit spínač (váleček za PP stupačkou
- přední brzdy opět to musí mít u páčky volačo na spínání
-přední i zadní brzdy-obecně na mašinách je většinou problém v kostření (ale i v konektorech,které obyčejně stačí rozpojit a spojit,čímž se "očistí"vadný spoj .Těch 12V se prostě občas nechce "protlačit" přes zoxidované připojení.
16. bře 2012 18:54 #2

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 80
  • Obdržená poděkování 1

Odpověděl ZIPP pro téma Re: BRZDOVÉ SVĚTLO

Tohle mi je naprosto jasné.ale aby se mi přes zimu samo od sebe rozštelovali spínače na přední a zadní brzdě je velice nepravděpodobné. Problém vidím ve svorkovnici-oxidace, ale pokud někdo to již měl rozebrané tak ať mi sem hodí písmo, kde je nejbližší svorkovnice k zadnímu světlu. protože jelikož mám na motce 3x nosič tak se mi to moc sundavat vše včetně plastů nechce...další možnost je zlomený drát k zadnímu světlu, který vede pod zadním sedlem v zadní části jak je umístěno nářadí. Ale, zase to ale...pokud by byl zlomený drát k zadnímu světlu tak by mi přeci zadní světlo nesvítilo vůbec a že by byla zlomena jenom jedna žíla k druhému vláknu dvouvláknové žárovce - brzdové vlákno, se mi také moc nezdá.
Poslední změna: 16. bře 2012 19:08 uživatelem ZIPP.
16. bře 2012 19:08 #3

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 273
  • Obdržená poděkování 8

Odpověděl Gastan pro téma Re: BRZDOVÉ SVĚTLO

Moja 600 vica má konektor zadných svetiel pod lavým podsedlovým plastom...Predpokladám ze na litri to iné nebude.
18. bře 2012 19:43 #4

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 54
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl Speedy pro téma Re: BRZDOVÉ SVĚTLO

Měl jsem ten samý problém a jak píše Malp, tak mi to dělal ten zadní váleček. :cheer:
19. bře 2012 20:11 #5

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 80
  • Obdržená poděkování 1

Odpověděl ZIPP pro téma Re: BRZDOVÉ SVĚTLO

tak CBF 1000 má svorkovnici pro zadní světlo včetně blinkrů a osvětlení spz na pravé straně vzadu pod kapotáží. Manuály včetně elektroinstalace. www.motorkari.cz/moto-manualy-motorek/honda/honda-cbf-1000/ ;)
Poslední změna: 21. bře 2012 17:32 uživatelem ZIPP.
21. bře 2012 17:21 #6

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 80
  • Obdržená poděkování 1

Odpověděl ZIPP pro téma Re: BRZDOVÉ SVĚTLO

Tak závada odstraněna. :lol: Proměřil jsem všechny kabely od předního spínače brzdového světla až po zadní brzdové světlo a vše v pohodě. :whistle: Sice jsem musel rozebrat všechny plasty v zadní části motorky a sundat všechny 3 nosiče kufrů, obě sedla, ale aspoň vím jak to tam vypadá a vše jsem vyčistil, gumové části natřel regumem a plastové přípravkem na plasty, veškeré konektory prostříkal kontaktolem. :P Tak a k věci. Tak za prvé, pokud vám spínač brzdového světla na pření páčce spíná a vedení až k zadnímu světlu je v pořádku, neznamená to, že je vše OK. :huh: Problém byl v tom jak tu již psal kolega Malp ...za vše může spínač brzdového světla na nožní brzdě!!! :woohoo: Je zajímavé, že vše je na jednom el. okruhu. Myslel jsem, že každý spínač je na sobě nezávislý...a to byla chyba. ;)
Poslední změna: 22. bře 2012 18:30 uživatelem ZIPP.
22. bře 2012 18:29 #7

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 54
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl Speedy pro téma Re: BRZDOVÉ SVĚTLO

Je vidět, že Malp je znalec ;)
22. bře 2012 19:32 #8

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 80
  • Obdržená poděkování 1

Odpověděl ZIPP pro téma Re: BRZDOVÉ SVĚTLO

Speedy napsal:

Je vidět, že Malp je znalec ;)

Bych řekl, že je to náhoda. Protože pokud se elektroinstalace dvou různých motorek ( CBF 600
versus CBF 1000 ) shodují tak to je zázrak. Myslím si, že model CBF 1000 mého roku výroby a současného roku výroby mají elektroinstalaci úplně jinou. Před Hondou jsem jel značku Suzuki a tam právě elektroinstalace na různých kubatůrách byla úplně jiná...tak proto jsem to řešil tímto způsobem. Ale základem je to, že už znám elktroinstalaci na svém typu motocyklu, protože jsem se jí nejenom teoreticky naučil, ale hlavně i prakticky prohlídl a proměřil..jsem si kvůli tomu dnes koupil multimetr v OBI :laugh: ... :P
Naučte se ji také, odkaz jsem vám napsal zde ve fóru.. ;)
22. bře 2012 20:34 #9

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 54
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl Speedy pro téma Re: BRZDOVÉ SVĚTLO

Samozřejmě, že to je náhoda,ale většinou se tak přijde na nějaké řešení (náhodou). Jinak díky za návod. B)
22. bře 2012 20:55 #10

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 1.585 sekund