600S '04 - pára/dým zpod kapot

  • Příspěvky: 543
  • Obdržená poděkování 33
Ahoj všem,
mám mašinu teprve dva dny, tak se možná ptám blbě, ale raději blbě, než vůbec.
Včera, když jsem vyběhával papíry a pojistku, mě chytnul slejvák. Když jsem jel pomalu/postával v koloně, překvapil mě dým/pára zpod kapot, od řidítek. Zastavil jsem, zkontroloval co se dalo, ale všechno fungovalo, elektrika ok, motor šlapal normálně, teplota podle ukazatele v normě. Napadlo mě, že by to mohla být pára z vody ze silnice, která dopadá na horkej chladič. Může být? Nebo mám někde hledat závadu? Docela mě to vyděsilo...
Díky za rady a tipy.
Praha 4 - CBF 600S 2004
06. dub 2012 14:50 #1

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 924
  • Obdržená poděkování 44
Je to od deste. Kdyz jsem to videl poprve, tak jsem mel taky trochu obavu. Ale jak jedes, tak predni kolo naleje na chladic spoustu vody. A kdyz zastavis, tak jeste z kapot leccos stece dolu. A pak se to hezky odparuje a mas pocit, ze musis prinejmensim horet. :-)
Praha - CB 1300 SA (2008)
CBF 1000 ABS (2006)
www.vanisti.cz
06. dub 2012 14:54 #2

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 543
  • Obdržená poděkování 33
Díky za uklidňující zprávu, fakt mě to dost vyděsilo. Chtěl jsem hlavně dostat sebe i s moto v pohodě domů a ještě tohle. Navíc jsem si při jednom rozjezdu ze semaforu omylem hmátnul na nouzovej vypínač a samozřejmě jsem si toho nevšim, tak už jsem se proklínal co jsem to zas koupil... :laugh:
Pro kolemjdoucí jsem musel vypadat docela vtipně, motorkář na hořící mašině... :laugh:
Praha 4 - CBF 600S 2004
06. dub 2012 17:57 #3

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 382
  • Obdržená poděkování 48
Měl jsem přesně stejný šok, vracím se z delší vyjížďky a při delším stání na křižovatce přesně ta parní lázeň co popisuješ.Byl jsem v šoku zastavil jsem ihned u krajnice vypnul motor a sledoval jsem jestli něco není s chaldičem. V pohodě.
Mělo to dohru. Cca po pěti dnech podotýkám v garáži pod motorkou sucho jsem nastartoval a z motorky se začala valit voda, vypnul jsem okamžitě motor a opět šel po hadicích a hledal díru od kamene v chladiči. Nenašel jsem nic.Znova to nakopnu opět prou vody to už jsem šílel.. Nechápal jsem odkud se to množství vody bere. Kámoš od naproti motorkář přišel a čuměl stejně, až jsem si všimnul že běží větrák od chlazení.A bylo po problému. Ta voda od deště normálně zůstala v žebrech chladiče a když spustil větrák vyháněl tu vodu ven.Znovu připomínám že než jsem nastartoval bylo pod motorkou sucho. Nechápu že ta voda prostě za těch pět dní nevytekla nebo to nevyschlo. :laugh: :laugh: :laugh:
Honda CBF 1000 2010
06. dub 2012 18:40 #4

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 402
  • Obdržená poděkování 0
to je normální to se voda vypařovala od toho horkýho motoru když autem projedeš velkou louží tak se to děje taky
07. dub 2012 11:31 #5

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 109
  • Obdržená poděkování 0
Taktiež som to zažil, ale to bol vtedy lejak storočia, dymiaca motorka ma srala ako posledná, vodu som vtedy vylieval z čižiem a stekala mi aj po chrbte do trenclí :laugh:

Kúpil som si predĺženie predného blatníka a vodu to odvtedy špliecha menej ;)
07. dub 2012 19:00 #6

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 918
  • Obdržená poděkování 97
mne sa to na CBF1000F stalo tiez, bol podvecer, totalne lialo a my sme hladali ubytovanie po Cortine D'Ampezzo.
Cize rozbeh, mala rychlost, zastavenie, vsade vela vody... Vysledok - para z motora, totalne zarosene plexi na moto aj helme, prd bolo vidiet... :(
09. dub 2012 18:56 #7

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 543
  • Obdržená poděkování 33
No, aspoň, že jsem v tom nebyl sám... :laugh:
Praha 4 - CBF 600S 2004
10. dub 2012 23:46 #8

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.660 sekund