padla mi nastartovana motorka

  • Příspěvky: 2
  • Obdržená poděkování 0

padla mi nastartovana motorka vytvořil uživatel nemo

Ahojte,

Som tu novy. Kupil som si svoju prvu motorku CBF 1000 FA, rocnik 2010. Este si na nu zvykam, presiel som na nej zatial len 100km.

Bohuzial mam uz aj prvu drobnu nehodu. Otacal som sa s nou na parkovisku a padla mi na pravu stranu. Ako sa rukovat zaborila do strku pridal sa plyn a motor isiel asi 2 sekundy na plne otacky a potom zdochol.

V manuali som cital ze by mala mat cidlo naklonu ktory v pripade padu vypne motor. Ale mne nevypol hned po pade, motor sa stihol este vytocit. Ma to tak fungovat? Alebo mam cidlo pokazene?

Nemohol sa pri tom poskodit motor vplyvom zleho mazania? Predsalen urcite nieje konstruovany na prevadzku nalezato.

Vdaka za odpovede. Tie poskriabane plasty musim este rozdychat, skoda ze mi vydrzala pekna len tak kratko :(

Jano
19. dub 2013 11:04 #1

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 548
  • Obdržená poděkování 4

Odpověděl Pepe pro téma Re: padla mi nastartovana motorka

Ja mám skúsenosť z náklonovým senzorom na Bandaske,moto vrčala na bočáku pri chate samozrejme stojan nepodložený,zbadal som ako sa začala naklánať ale už som mohol len zmierniť pád inak ani ťuk,senzor vypol motor ešte boli rajdy hodne nad zemou,tipujem to na nejakých 60 stupňov náklonu.Bez obav to krátke zavrčanie motora mu neublíži
19. dub 2013 16:35 #2

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64
Tak při tréninku jsem motorku položil asi třikrát na padáky. Motorka vždy motor sama zhasla, sotva se dotkly padáky země.
19. dub 2013 19:03 #3

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1660
  • Obdržená poděkování 98
podle mě určitě ty 2 sekundy tam ještě olej byl takže nešla nasucho a věřím že se nic nestalo a určitě jde motor pořád stejně pěkně jako předtím :) starý enduro mi spadlo asi 6x a vždy trvalo pár sekund než jsem ho stihl vypnout -tehdy ještě čidla nebyly :) plastíky se opravý a vše bude cajk jako předtím ...a tobě to vypnulo tedy samo ale později?
20. dub 2013 13:06 #4

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl nemo pro téma Re: padla mi nastartovana motorka

Ano, motor nakoniec sam zdochol tesne predtym ako som sa spamatal a naciahol za vypinacom. Ako som pisal, bezal tak cca 2 sekundy. Podla toho co pisu ostatni, moj snimac naklonu nereaguje spravne. Viete mi poradit kde sa nachadza? Skusil by som si ho nejako premerat.
21. dub 2013 21:16 #5

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2
  • Obdržená poděkování 0
Vôbec to nerieš, motka vypla sama do dvoch sekúnd, tak je to O. K. A nad tým, že by sa malo niečo stať motoru ani neuvažuj. Japonskí inžinieri s tým určite počítali a vyrátali to dobre :laugh:

Teraz len daj do kopy tie plasty, nech sa necítiš blbo keď zastaneš niekde medzi ľudmi...
21. dub 2013 22:22 #6

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 548
  • Obdržená poděkování 4

Odpověděl Pepe pro téma Re: padla mi nastartovana motorka

nemergut napsal:

Ano, motor nakoniec sam zdochol tesne predtym ako som sa spamatal a naciahol za vypinacom. Ako som pisal, bezal tak cca 2 sekundy. Podla toho co pisu ostatni, moj snimac naklonu nereaguje spravne. Viete mi poradit kde sa nachadza? Skusil by som si ho nejako premerat.


Moto by sa nemala v leže nechať vytočiť,treba to skontrolovať nielen kvôli motoru ale aj bezpečnosti.Ja ho mám v strede pod sedlom,je to plastová krabička dlhá cca 4cm,navlečená je v gume niečo ako silenblok a idú z neho 3 kábliky,pod gumou je šipka ktorá označuje v akej má byť polohe.Ako som písal mám to na Bandaske ale to bude obdobné,CBF mám karburátorovú verziu a tie pádovku nemajú,tak hladaj..
22. dub 2013 08:18 #7

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 918
  • Obdržená poděkování 97
Ja mam tiez CBF1000F, tu je detail kde je senzor - pod sedadlom ako pisal Pepe. Vola sa to BAS (Bank Angle Sensor)

Obrázek je pro hosty skrytý.
Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro její zobrazení.

Poslední změna: 22. dub 2013 11:10 uživatelem boco818.
22. dub 2013 11:10 #8

Tato zpráva obsahuje přiložené soubory.
Prosím, přihlašte se nebo se zaregistruje, pro jejich zobrazení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.466 sekund