První projížďka & vibrace řidítek

  • Příspěvky: 279
  • Obdržená poděkování 20
Ahoj,
dnes jsem po zimě poprvé vyjel. Před zimou, když jsem pustil na rovince řidítka, tak nevibrovaly. Dnes mi vibrovali.

Dnes jsem jel poprvé s kufrem, je možné že to dělá tak malá změna těžiště?

Obrázek je pro hosty skrytý.
Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro její zobrazení.



P.S.: Na tu polní cestu jsem najel kvůli fotce!
Poslední změna: 23. úno 2014 18:51 uživatelem elektrikarCZE.
23. úno 2014 17:48 #1

Tato zpráva obsahuje přiložené soubory.
Prosím, přihlašte se nebo se zaregistruje, pro jejich zobrazení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 58
  • Obdržená poděkování 1
Tak tohle téma ohledně vibrací je mezi motorkáři asi mýtické.
Pokud motocykl vibruje pokud držíš řídítka, tak bych to řešil a hledal příčinu nejprve u motorky.
Pokud to jemně vibruje pouze pokud jedeš bez držení a jakmile se jen nepatrně jedním prstem dotkneš a tak moto se zklidní, tak to není závada.
Max. překontroluj tlak v pneu a hotovo. Já osobně si myslím, že za jízdy na motocykl působí hodně vnějších vlivů včetně jezdce. Kufřík je jen detail.

(PS: pokud ti to i tak nedá spát poradím ti můj fígl.
Příště než pustíš řídítka, tak se stehny pevně chyť motorky a pokud sedíš správně, tak vibrovat nezačne, nebo bude výrazně klidnější). Dobrou noc :laugh:
23. úno 2014 19:11 #2

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 279
  • Obdržená poděkování 20
Luhamoto2 napsal:

Tak tohle téma ohledně vibrací je mezi motorkáři asi mýtické.
Pokud motocykl vibruje pokud držíš řídítka, tak bych to řešil a hledal příčinu nejprve u motorky.
Pokud to jemně vibruje pouze pokud jedeš bez držení a jakmile se jen nepatrně jedním prstem dotkneš a tak moto se zklidní, tak to není závada.
Max. překontroluj tlak v pneu a hotovo. Já osobně si myslím, že za jízdy na motocykl působí hodně vnějších vlivů včetně jezdce. Kufřík je jen detail.

(PS: pokud ti to i tak nedá spát poradím ti můj fígl.
Příště než pustíš řídítka, tak se stehny pevně chyť motorky a pokud sedíš správně, tak vibrovat nezačne, nebo bude výrazně klidnější). Dobrou noc :laugh:


Pneumatiky jsem před jízdou nafoukl na správný tlak. Za jízdy při držení řidítek necítím žádné vibrace. Pouze když je pustím, tak se nejdřív kmitají s malou výchylkou, která se pořád zvyšuje - cca 7cm, pak jsem na ně dal ty prsty, a už se to srovnalo (jinak motorka jela rovně, když kmitali řidítka).
23. úno 2014 19:29 #3

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 17
  • Obdržená poděkování 0
Já měl podobný problém a když sem dofoukal kola tak se to rapidně sklidnilo a když sem sundal kufr tak už se řídítka ani nehly, mám obří 55L zadní givi kufr a tam je pak aerodinamika úplně někde jinde, ale co se řízení týče tak sem zastánce držet řídítka aspoň jednou rukou :P :P :P
23. úno 2014 20:47 #4

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 279
  • Obdržená poděkování 20
Morfik napsal:

Já měl podobný problém a když sem dofoukal kola tak se to rapidně sklidnilo a když sem sundal kufr tak už se řídítka ani nehly, mám obří 55L zadní givi kufr a tam je pak aerodinamika úplně někde jinde, ale co se řízení týče tak sem zastánce držet řídítka aspoň jednou rukou :P :P :P


to já taky, ale pouze jsem to zkoušel - při koupi nový motorky to taky testuješ. Jinak kola jsem mělnafouklé na 250kPa a 290kPa. Jinak kufr mám givi vr46n
23. úno 2014 20:54 #5

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 56
  • Obdržená poděkování 3
Mi začaly vibrovat řidítka pŕi pustèní nad 50km. Příčina,vychozenè ložisko ŕízeñí. Po vymènè už nic nekmitá.
23. úno 2014 20:56 #6

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 720
  • Obdržená poděkování 29
Vibrace jak u mé první, tak druhé CBF. Mírně se to zlepšilo vždycky těsně po přezutí. Teď někdy vibrujou, někdy ne. Obecně mám dojem, že se rozvibrují spíš při městských rychlostech, ale kdo zase v kilu pouští řídítka, aby se protáhl, že? :)

Topcase na to prý má velký vliv, ale vibrovaly mi i bez něj. Každopádně s kufrem jezdím 99 procent všech cest, takže kochačky s rukama za hlavou musím holt oželet :D
23. úno 2014 21:03 #7

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 56
  • Obdržená poděkování 3
Já si myslel,že nad 50to prostè kmitá. Jenže kolegovi na ménè jeté cbf to nevibrovalo ani s kufrem v 80ti.
Po vymènè ložiska ŕízení to zatáčí mnohem lépe.
23. úno 2014 21:19 #8

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 918
  • Obdržená poděkování 97
Podla mojej skusenosti je tam urcite viac faktorov - pneu (tlak, pripadne preležané keď moto stala celu zimu na bočnom stojane), vek pneu a stav ojazdenia, ložisko v hlave riadenia ( mne sa to výrazne zlepšilo po je ho výmene za nové) a tiež kufor.

V mojom prípade to ešte stále kmitá - ešte skúsim výmenu ložiska za kuzelikove. A potom už kašlem na to.
23. úno 2014 21:31 #9

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 279
  • Obdržená poděkování 20
boco818 napsal:

Podla mojej skusenosti je tam urcite viac faktorov - pneu (tlak, pripadne preležané keď moto stala celu zimu na bočnom stojane), vek pneu a stav ojazdenia, ložisko v hlave riadenia ( mne sa to výrazne zlepšilo po je ho výmene za nové) a tiež kufor.

V mojom prípade to ešte stále kmitá - ešte skúsim výmenu ložiska za kuzelikove. A potom už kašlem na to.


Jinak přes zimu byla na centrálu. Jinak o víkendu jí zase vytáhnu, a zkusím jet bez kufru. Jinak pneu je těsně před výměnou, chystám se vyměnit na začátku března (je na nich přes 20t). Řidítka jsem poušel v rychlosti cca 40 - 60km/h.

Ještě jsem se chtěl zeptat, na utažení řidítek (4 šrouby). Když jsem potřeboval zjistit, co to je za šroub, tak při povolování jsem na něj nemusel vyvinou skoro žádnou sílu. Utáhl jsem je všechny ještě před jízdou. V manuálu píší 27Nm, ale to nevím, jestli jsem je tak utáhl.

Je možné že po těch 7mi letech jsou ty šrouby tak povolený?
23. úno 2014 21:45 #10

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 1.104 sekund