Koupě moto - Honda CBF 1000

  • Příspěvky: 6
  • Obdržená poděkování 0

Koupě moto - Honda CBF 1000 vytvořil uživatel Marf

Ahoj, mám vyhlídnutou moto ke koupi, ale něco mi tam furt nesedí.
motorky.bazos.cz/inzerat/135655548/honda...1000-st-abs-2010.php
Chci moto na cestování a protože i ve dvou, tak raději litra, původně sem šel po CBF 600S, ten litr se mi zdá vhodnější. Není tam zadní kurf, to vím ;-) S dokoupením se počítá.

Byl sem se na ní i projet a zádrhel se našel, od předního kola šel divný hluk. Byly dost stažený brzdiče, ale taky mohlo být v háji ložisko předního kola. Možná něco jinýho, ale už mě víc nenapadlo. Možná dobře, že sem to hned nebral a mám víc času si to rozmyslet.
Moto je dovoz z Itálie, má cca 75 000, o tom, ale že by se dělali rozvody a ventily stávající majitel neví a to je to co mě docela trápí.

Jako moto mi jako typově docela sedla, na mou výšku (185cm) v poho. Posed výbornej. Nad 100km/h už to kolem hlavy docela fouká, ale nic tak hroznýho jak na CB 500 :D 
Na 10let starej stroj má lak ve výborným stavu, je tam jedinej skrábaneček, cca 5 cm na nadrži. Na foto to není moc vidět, ale má i zadní blatníček.
Jízda bez držení v pohodě, moto jelo rovně, docela mě překvapilo, jak na motor brzdí hůř jak CB 500, no v tom je ten 2vál zlatej. Ale to je o zvyku. 

Když sme to táhnul odspodu, od 3000tis otáček na 5 nebo 6kvalt, tak to jakoby trochu ze začátku drhlo...proto mám podezření na ty rozvody. To si při další projetí ještě taky vyzkouším znovu.
Sem z toho celek takovej nejistej, hlavně kvůli těm rozvodům a ventilům. 
Jak dopadne přední kolo se uvidí, majitel to dal do servisu, aby se to pořešilo.

Jo a ještě jedna drobnost, když sem to chytnul za přední brzdu tak do při dosedu jakoby trochu narazilo, ne moc, ale takový malý ťuknutí, ale přetesněný vidle to má, to netuším, co by mohlo být zač.

Už nad tím strojem bloumám několik dní, touha je, ale má to i svý mouchy. Fora sem prošel, proštudoval sem manuály., nějak mi to cestu neukázalo. Nkoho, kdo má CBF neznám. :-( 
Tak Vás chci poprosit, jaký na to máte názor. Cokoliv, jasný, že rozhodnutí bude stejně na mě :D 

Jooo a kdyby někdo věděl o zajímavým stroji na prodej, dejte samo vědět ;-) Nejlíp modely CBF 1000 od roku 2010 vejš, no a těch moc není, no :-( 

Furt sem něco dopisuju, su jak padlej na hlavu :D, v roce 2010 Honda dělala 4 modely CBF 1000 (why?):
Honda    CBF 1000 AA SC58B (ABS Model)    10
Honda    CBF 1000 A SC58B    10
Honda    CBF 1000 FAA SC64B (ABS Model)    10
Honda    CBF 1000 FA SC64A    10
a na tom inzerátu je FAA SC64B.
Poslední změna: 09. čvn 2021 11:06 uživatelem Marf.
09. čvn 2021 10:49 #1

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 31
  • Obdržená poděkování 2

Odpověděl Lapi pro téma Koupě moto - Honda CBF 1000

Ahoj z tvého okolí tady určitě je plno členů kteří ti ji ukáží , já jsem až z Prahy

Obrázek je pro hosty skrytý.
Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro její zobrazení.

 nebo napiš Keithovi je z Moravy ale hlavně tomu fakt rozumí.
Další varianta je se zastavit od zítra do neděle za námi na srazu kde budeme hezky pohromadě, odkaz máš na hlavní stránce.
Jinak CBF 1000 F dobrá volba.
 
Honda CBF 1000 FA 2011
Díky: Marf
09. čvn 2021 19:08 #2

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 6
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl Marf pro téma Koupě moto - Honda CBF 1000

Lapi, díky za info. Keithovi napíšu, ale bude to neskutečná haluz, pokud je to ten týpek, co prodaval černou CBF 1000 a byl taky z Morkovic. Tu sem měl taky v merku, ale pak inzerát zmizel a nebylo co řešit.
Info o srazu sem zachytil, tak sem taky vysondoval toto forko. Sraz by byla pecka, leč svoje odrážedlo mám v lakovně, až mě to vytáčí, co jim na tom malování furt trvá. :-(
10. čvn 2021 11:14 #3

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2
  • Obdržená poděkování 1

Odpověděl Konoid pro téma Koupě moto - Honda CBF 1000

Ahoj, tak tahle mašina co je v tom inzerátu je z www.motopujcovna-praha.cz/
Já jsem na ní byl loni s manželkou na týden v Rakousku. Vyústilo to v tom, že už jsem vlastník stejného typu. 
Konkrétně takhle motorka jela z mého pohledu super, za týden cca 2300km. Do té doby jsem nic tak silného neřídil, a ze začátku jsem měl stejné pocity - hluk od předního kola ...(teď na té mojí ta mí 35tis najeto ..jde také hluk od předního kola sice né tak hlasitý, ale je tam...myslím, že to je tvarem kapotáže, jak se vzduch mele kolem vidlic). Také jsem měl pocit, že to občas zacukalo, ale natankoval jsem vervu a vlastně celý týden jsem do toho lil ty lepší benzíny a všechna nejistota zmizela jelo to jak ďas.  
Vlastně jsem si řekl, že to CBF je vlastně super stroj, co  po 70tis jede jak hodinky a začal jsem se po něčem takovém dívat až jsem si i koupil. 
Díky: Marf
16. čvn 2021 09:40 #4

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 6
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl Marf pro téma Koupě moto - Honda CBF 1000

Už je doma v garáži :-) No a hnedle ze startu sem se vycukal na palivoměru, začalo to blikat a koukal sem na to jak z jara, ač při odjezdu sem si propočítol, že by tam mělo být na 110km benzínu. No po 70 kilometrech začal blikat palivoměr. Po 15km s blikáním sem pochopil, že tam toho benzínu už fakt moc není a začal sem zoufale hledat benzínku. Naštěstí byla kousek, jen mimo hlavní plánovanou trasu. No co, hlavně že je kudy jezdit.
Takže ihned doma naštudován manuál ovládání a signalizace palubovky. Jak to začne blikat mělo by tam být cca 4l benzinu. ;-)
Jo a ten hluk od předního kola, to je kapota. Špekuluju jak to odladit.
A to přední kolo bylo zabržděný od zadního (dualní brzdy), to asi někdo moc tu zadní nepoužívá, já zase docela často. No a protože zadní brzdič byl ztuhlej tak to brzdilo i předek. Tak to vyčistili, dali novou brzdovku a šlape to.
Tak teď zadní kufřík a tradááá....
25. čvn 2021 08:03 #5

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 64
  • Obdržená poděkování 3

Odpověděl MartinCBF pro téma Koupě moto - Honda CBF 1000

Ahojte, aby som nezakladal novú tému tak sa spýtam tu,
Je rozdieľ vo veľkosti samotného stroja medzi CBF 600 a CBF 1000 (obe ročníky 2008)
Zaujímalo by ma, či pri mojej výške 185cm bude pre mňa posed na CBF1000 pohodlnejší alebo v tomto sú tie moto rovnaké. Mám CBF600...dá sa to ale pokukujem po niečom inom. Výkonovo mi to postačuje len kvôli posedu a pohodliu zvažujem výmenu a neviem, či by som si presadnutím na CBF1000 polepšil.
Vďaka
Dnes už skôr kochač a rovinkový strelec...
27. srp 2021 11:04 #6

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 6
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl Marf pro téma Koupě moto - Honda CBF 1000

Ahoj, rozměry přesně nevím. Pamatuju, že sem četl, že jdo na CBF 600 i 1000 použít stejný nosiče na kufry, z toho bych usoudil, že rozměrys budo podobný. Osobně sem moto vybíral podle použití - cestování ve dvou. Původně sem chtěl CBF 600S, abych se rozjezdil na něčem slabším, ale na dva je to slabý a pak za rok dva kupovat silnější je zbytečné vyhazování peněz, tak sem šel rovnou do CBF 1000 F.
A docela mi sedla. Táhne slušně odspodu, dost uveze, vypadá velice slušně (bacha mám model F 

Obrázek je pro hosty skrytý.
Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro její zobrazení.

). Předpokládám (podle tech param) že i ta 600S uveze dost, jen se musí víc honit do otáček.

PS: s výškou sme na to stejně, taky su krapet čára - 185cm 

Obrázek je pro hosty skrytý.
Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro její zobrazení.


PPS: No při výběru sem taky zohlednil i fakt, že kámoši mají Triuph Tiger 800, Honda VFR 800 Crossrunner, BMW 850GS a podobný objemově a tím i výkonově silnější odrážedla...no a to bych jim s tím CBF 600S asi kapánek nestačil, hlavně po naložení 

Obrázek je pro hosty skrytý.
Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro její zobrazení.

Poslední změna: 30. srp 2021 09:16 uživatelem Marf.
30. srp 2021 09:15 #7

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma Koupě moto - Honda CBF 1000

Hele ten model 2010+ má stavitelné sedlo řekl bych že se to dá lépe doladit a výškově mi příjdou jinak dost podobné... s posezem na moto se stejně dá hodně dělat řidítka, představce atd... i co se týká bočních origo kufrů v podstatě není na trhu lépe řešená moto na ergonimii spolujezdce ... pokud ten má větší boty... tak všechny motorky i moderní mají na stupačkách málo místa.
Honda CBF 1000 RS:)
08. zář 2021 09:43 #8

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 906
  • Obdržená poděkování 20

Odpověděl Mefisto pro téma Koupě moto - Honda CBF 1000

Hele 2010- ma take vyskove stavitelne sedlo :)
11. zář 2021 15:30 #9

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 64
  • Obdržená poděkování 3

Odpověděl MartinCBF pro téma Koupě moto - Honda CBF 1000

Mne tá 600 postačuje aj vo dvojici...mám vyskúšané Alpy a tam tá motorka bola možno aj 10kg cez limit...ja 100, manželka 70...3 kufre...a išli sme...autá idúce okolo 120kmh už sa obiehajú ťažšie...ale keď idem s manželkou, tak sa mi to nežiada...diaľnice v pohode...tacho 140kmh...no a keď idem sám resp s kolegom tak držíme tempo 120kmh (autá radšej obiehame akoby nám mali dýchať za chrbtom ale zasa nie rýchlo a zbesilo) a stíham...a to vždy chodím posledný v skupine...a kto chodí na konci vie dobre, že ten musí ťahať neustále za plyn. Prvý si vyberie kedy ide obiehať ale posledný už musí využívať každú šancu aby mu neušli...odkedy sedím na motorke, vždy chodím na konci :-)...a stíham...aj keď je pravda, že pri takomto režime býva ručička častejšie v poslednej štvrtine spektra...ale možno by som si zvykol aj na 1000ku...len sa mi nechce riešiť výmenu...nie som až tak nespokojný, že by som to potreboval riešiť :-) Ale zaujímam sa z dlhej chvíle...možno by to chcelo previesť sa a už by som nespával :-D
No a aby som nezabudol, vždy som mal najslabší stroj v skupine...kolega VSTROM1000 a ja vtedy 650...teraz ma TDM900 a ja CBF...on si pohoršil a ja polepšil :-)...
Dnes už skôr kochač a rovinkový strelec...
Poslední změna: 29. říj 2021 15:20 uživatelem MartinCBF.
29. říj 2021 15:12 #10

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 1.808 sekund