vymena oleja

  • Příspěvky: 301
  • Obdržená poděkování 70

Odpověděl žil pro téma Re: vymena oleja

pokud mluvíte o manuálech tak pro CBF je hondou doporučený olej 10W30 tj polosintetika :ohmy: viz manuály.firma repsol motul castrol toje celkem jedno. B)
18. bře 2011 11:21 #11

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 3
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl Honziq pro téma Re: vymena oleja

No tak pravda je taková,že v manuálu HONDA CBF 1000(SC58) je olej s viskozitou 10W-30,což ale neznamená že tam musíte lejt právě tohle. A že u Hondy se preferuje Castrol a Repsol,nenamená že nemůže být jiná značka. Já osobně používám vysokorozsahový olej,to znamená 10W50. Snese vyší teploty! A vždy,u předchozí máši(motky) taky a plnou syntetiku,lepší vlastnosti,minimální pěnivost a tím lepší mazací schopnosti,nebrat minerální.Aspon polosyntetiku!Já leju Q8 10W50, kvalita za rozumnou cenu B) Jinak Motul je super,na Cagive jsem používal 5100.
21. dub 2011 19:36 #12

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 3
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl Biker.ceskyraj pro téma Re: vymena oleja

Též používám Motul 5100 10W40 - no problemo.
21. dub 2011 21:58 #13

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 67
  • Obdržená poděkování 1

Odpověděl Idealista pro téma Re: vymena oleja

Musím zpětně vysvětlit, že mnou zmiňovaný problém v minulém příspěvku, nebyl způsobený olejem, ale tím, že jsem byl příliš okouzlen chodem silného čtyřválce a občas jsem jel i pod 2000 otáček. Když jsem následně přidal plyn, tak to zacukalo. To "okouzlení" bylo proto, že jsem před tím měl Aprilku Pegaso Trail - jednobuch, tam byl pochopitelně úplně odlišný chod motoru. Mám teď na jaře najeto skoro 1000 km, tak už jsem si zvykl na CBeFku.
22. dub 2011 09:29 #14

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 80
  • Obdržená poděkování 1

Odpověděl ZIPP pro téma Re: vymena oleja

Při koupi nové CBF 1000 jsem tam měl Castrol Power Racing 1 4T 10W-50...používal jsem ho donedávna....max spokojenost, je přímo předepsán výrobcem Honda...žádné prokluzování spojky jsem nezaznamenal...trochu se divím, že někdo ano, když je doporučený... :ohmy: ...ale jelikož je tento olej docela drahý a to jen z důvodu, že je to Castrol tak jsem přešel na to samé, ale od Motul a to na plně syntetický MOTUL 5100 10W50...sledujte API aby souhlasila s doporučením výrobce Honda a můžete tam lít jakoukoliv značku oleje....hlavně musí splňovat API...a další info..nezapomeňte, že motor Hondy se docela zahřívá tak proto ta 50....udává mazací schopnosti oleje při vyšší teplotách motoru!!!
Motocyklový olej Castrol Power 1 Racing 4T 10W50
SAE 10W -50, API SG, JASO MA
Poslední změna: 26. dub 2011 12:03 uživatelem ZIPP. Důvod: doplnění informace
26. dub 2011 11:47 #15

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 80
  • Obdržená poděkování 1

Odpověděl ZIPP pro téma Re: vymena oleja

blažin napsal:

Presne tak, Motul 5100 je v pohode, daval jsem ho do Suzuki a nikdy zadny problem.Predchozi majitel me Hondy jezdil na Castrol GPS 10W40 a tak jsem dal ten.V manualu na CBF1000 je udana polosyntetika 10W40, takze asi plne dostacuje.Co se klouzajici spojky tyce, tak jsem o tom jen slysel od kamaradu, ze chteli doprat motoru,dali plnou syntetiku, ale pak meli problem se spojkou, takze tak.

Kecáš...v manuálu je doporučen plná syntetika Castrol POWER 1 Racing!!!!!! ;) A žádná spojka neklouže!!!!!!!!
26. dub 2011 11:49 #16

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 80
  • Obdržená poděkování 1

Odpověděl ZIPP pro téma Re: vymena oleja

Nevím, kde jste všichni vzali, že konkrétně Motul 5100 10W40 4T Ester 1L je polosyntetika???!!! Do všech motorek, které jsem měl před Hondou jsem tento olej používal a je to plná syntetika!!!!!! A nikdy mi spojka neklouzala!!! Čtěte prosím vás složení na etiketách obalu oleje než tu začnete tvrdit blbosti!!!!
Cituji výrobce MOTUL: " 5100 10W40 4T Ester je syntetický olej pro všechny čtyřtaktní motocykly se společnou olejovou náplní pro motor, převodovku a spojku" ;)
Co k tomu dodat, že??? :laugh:
26. dub 2011 11:54 #17

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 906
  • Obdržená poděkování 20

Odpověděl Mefisto pro téma Re: vymena oleja

Ja mam doporuceny olej:
API - SG a vyssi
Viskozita - SAE 10W-30
JASO
T 90 Standart - MA
26. dub 2011 17:09 #18

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 74
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl blažin pro téma Re: vymena oleja

Presne jak pise Mefisto!!!V ceskem manualu neni o 10W50 ani zminka, takze Zippe klid!nikdo tu nekeca:Myslim ze se v olejich trochu vyznam a pokud vim tak 0W a 5W je fullsynthetic oil,10W semisynthetic oil a 15W mineral oil, tak se hod do klidu.To cislo zatim je do jakeho prostredi je vhodny,tzn.ze ta tvoje padesatka ti garantuje, ze pri okolni teplote az plus 50st. si ten olej zachovava stejne vlastnosti.Plkat tady neco o teplote motoru je holy nesmysl, to s tim nema vubec nic spolecneho,takze tam lejes jako my ostatni polosyntetiku, ale mas ji do teplot na jezdeni v Africe B) Asi tak........
Poslední změna: 26. dub 2011 17:25 uživatelem blažin.
26. dub 2011 17:24 #19

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 450
  • Obdržená poděkování 9

Odpověděl konvajsr pro téma Re: vymena oleja

Odpoved pro ZIPPA.Nevim jak Zippe uz dlouho jezdis
na motorce,ale ja Motul Ester pouzivam uz zhruba od
roku 2001.Mel jiny lec podobny obal a PSALY na nem-
polosynteticky olej vyrabeny esterovou syntezou,
nevim presne od kdy se menil design tohoto oleje,
ale uz tam pisou,ze je to plnesynteticky olej.Stary
obal jeste mam,muzu ho dovezt na setkani a jsem ZVEDAV
co mi na to reknes.Take mi kamarad pujcil nekdy
zacatkem noveho veku nemecky Motorrad a testy oleju
ve stejnych motocyklech a Castrol skoncil daleko za
Motulem,byly tam polo i plnosyn.Samozrejme,uz je to
davno a treba i jinak,myslim ze se to meni kazdym
rokem.
26. dub 2011 17:49 #20

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.993 sekund