spotreba oleja cbf 250

  • Příspěvky: 158
  • Obdržená poděkování 0

spotreba oleja cbf 250 vytvořil uživatel corvette

Ahoj...mam taku otazku ohladom spotreby oleja u cfb 250.pred zaciatkom seziny som menila olej,teda bol olej doliaty do plna teda 1,5 litra..po najazdeni 5tisic km som kontrolovala olej a bol na spodnej ryske tak som doliala cca 2deci a momentalne je pod hornou ryskou....chcem sa spytat ci zerie oleja nejako zvlastne moc alebo to je v norme..minulu sezonu som taky ubytok oleja po tolko km nepostrehla..ale tuto sezonu som dost casto tahala dialnice aj 200km v kuse a to ma moto papierovu maximalku 125 a ja som chodila tak 120 tempo a v pri predbiehani aj 140 teda motor neustale pracoval vo vysokych otackach a citala som ze pri vzduchaci olejom chladenym je ta spotreba oleja vyssia... alebo mi treba nastavit rozvody a preto ma vyssiu spotrebu oleja...

Dakujem za nazory/rady
13. čvn 2012 10:18 #1

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64

Odpověděl Luhamoto pro téma Re: spotreba oleja cbf 250

2 dcl na 5000 km je OK.
13. čvn 2012 18:05 #2

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 158
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl corvette pro téma Re: spotreba oleja cbf 250

dakujem hned mi spadol kamen zo srdca :)
13. čvn 2012 18:11 #3

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 450
  • Obdržená poděkování 9

Odpověděl konvajsr pro téma Re: spotreba oleja cbf 250

Nevim jestli to souvisi i s litrem,ale moje CBFo
normalne oil nezere a zere pouze,kdyz jedu obcas
po dalnici a to se mi stalo vzdy tj. do Alp,do Prahy
a nejcasteji jak jezdim za kamaradem do Presova-jedu
po dalnici,drzim stalych 140 dle tacho a vzdy po
prijezdu od nej (asi po 1000km)mi to mlasklo tak
0.2 litru oilu.Ale pokud napr.5000km najedu tady
kolem komina a po okreskach tam mi to sezere 0.0litru.
13. čvn 2012 19:45 #4

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 306
  • Obdržená poděkování 2

Odpověděl Bruty pro téma Re: spotreba oleja cbf 250

Ja som zatiaľ nespozorovala, že by moja Mrška bola hladná po oleji :laugh: ( mám 22.000 km )
Ešte sa mi ani raz nestalo, že by som musela dolievať túto tekutinu prepotrebnú.... pravda je ale aj to, že dialnice obchádzam ako sa len dá a motor si šanujem a neženiem ho do otáčok... ( z toho som už vyrástla :laugh: :laugh: :laugh: )
14. čvn 2012 07:31 #5

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 11
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl palic pro téma Re: spotreba oleja cbf 250

Tahle motorka olej nežere až do doby, než to pálíš po dálnici, to fakt začne. Je to vzducháč a proto se tak chová. Když sem teď jel na svý nynější CBF500 po dálnicích 2x 700 km, tak sem si vez čtvrtlitrovku oleje sebou, ale protože je to vodník, tak si nevzala nic.
15. čvn 2012 20:32 #6

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 306
  • Obdržená poděkování 2

Odpověděl Bruty pro téma Re: spotreba oleja cbf 250

palic a čo si nedošiel na stretko???? :ohmy: 500-ku už druhý rok túžobne očakávame na našich stretkách.... :woohoo: Ja osobne by som v budúcnosti asi tento stroj osedlala, ale zatiaľ som si ho nemala kde "pochytať" osobne svojimi malými rúčkami a krátkymi prstíkmi.... :laugh:
A tak veľmi po tom túžim..... :blush: Kto mi splní môj malý sen??? :evil:
15. čvn 2012 21:18 #7

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1660
  • Obdržená poděkování 98

Odpověděl Hodys pro téma Re: spotreba oleja cbf 250

Taky jsem slyšel že vzduchem chlazené motory si občas vezmou olej,až konečně vytlačím z garáže můj čtyřtaktní scooter vzducháč vespa tak to schválně změřím kolik baští ona ,ale s mým časem to bude tak v zimě :) ale vzduchem chlazený motor má své kouzlo,nádherné žebrování a takový hezký jiný zvuk :)jak by řekl Jožo Ráž z Elánu motorka je auto bez kondomu...tak by se dalo říct vzducháč má zvuk bez kondomu ...netlumí ho voda a je krásně mechanický...líbí se mi Ty Vaše 250-tky holky moc... míval jsem cb 750 a různá endura a k vzducháčům mám vztah ....jejda já se zasnil :-) zcela mimo téma :lol: jako vždy :laugh: :laugh: :laugh: BRUTY CBF 500 BYCH TAKÉ RÁD VIDĚL LÍBÍ SE MI
Poslední změna: 15. čvn 2012 22:42 uživatelem Hodys.
15. čvn 2012 22:41 #8

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 121
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl zirael pro téma Re: spotreba oleja cbf 250

mne myslím olej veľmi nežrala.. zasa po diaľniciach som chodila málo, tak neviem..
Praha, Duc Monster 695
16. čvn 2012 10:55 #9

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 158
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl corvette pro téma Re: spotreba oleja cbf 250

Vdaka za mnohonasobne uistenie ze je to ok... bude to tymi dialnicami a aj tym ze ked sa ponahlam tak aj po okreskach chodim tak ako po dialnici..:...
Mike ty si s nou bol v chorvatsku..citala som tvoj clanok na motorkaroch ...ja som tento rok mala ist cez srbsko bosnu a hercegovinu ciernu horu a chorvatsko... ale zial to padlo :( tak ak sa dostanem na stelvio tak budem rada...

Hobys...na tu motorku nedam dopustit...keby som kupovala znova tak zasa kupim ju..namiesto otrepanych gs 500 a cb 500 ktore su oznacovane ako zaciatocnicke motorky a ze vdaka obsahu tak rychlo neomrzia... a ja uz zaciatocnik niesom a este ma neomrzela..motorka ma vzdy ovela vacsie rezervy ako jazdec....je tak spolahliva...slape ako hodinky... v zakrutach strci do kapsy aj supersporty...ona ma charizmu...jednovalec s krasnymi vibraciami..a casto jej vyzorovo typuju 400-500 dokonca aj 600..aj na setkani mu niekto tusim bob povedal ze hezka petistovka :D ...no co je dokonala...a ked ju milujes nieje co riesit ;-) a tie zazitky s nou...co vsetko som vdaka nej zazila...premna znamena viac ako pre niekoho tisicka....ak ju raz vymenim budem za nou plakat a jej obraz budem mat zaramovany nad postelou ;-)
To je asi vsetko z mojich emocionalnych vylevov o mojej supermotorke :)
16. čvn 2012 13:33 #10

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.872 sekund