Drnčení motoru

  • Příspěvky: 7
  • Obdržená poděkování 0

Drnčení motoru vytvořil uživatel jane88v

Ahoj,

chtěla bych se zeptat, zda někdo nevíte, co by mohlo znamenat drnčení z oblasti motoru ( aspoň si myslím, že je to v této oblasti ) Hondy CBF500??
Jedná se o to, že při rychlosti 2-4, při sebemenším zabrání za plyn vychází z oblasti motoru něco jako drnčení kovu... Je to spíše v nižších otáčkách... Nejdřív jsem si myslela, že je něco uvolněného, ale to by nemělo návaznost na ten plyn, drnčelo by to nepřetržitě...Pokud motorka volně stojí a zaberu za plyn, tak to nedělá.. musí motorka být v chodu a nižší otáčky.. Pokud zaberu silně za plyn při jakémkoliv zařazeném kvaltu, zvuk se neozývá.. To samé nedělá ani při vyšší rychlosti a to kolem 100km/hod..
Vlastnosti motorky se nijak nezměnily - nijak se to neprojevuje na vlastnostech motoru ani jízdy...

Díky moc za případnou radu...
03. čvc 2012 19:38 #1

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 11
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl palic pro téma Re: Drnčení motoru

Pane drnčí vám blatník! Cože já vás neslyším, drnčí mi blatník... Může to bejt cokoliv. Mně třeba při určitejch otáčkách drnčeli budíky, protože silentbloky byly vymačkaný. Možná to ani není od motoru.
Poslední změna: 03. čvc 2012 23:48 uživatelem palic.
03. čvc 2012 23:46 #2

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 548
  • Obdržená poděkování 4

Odpověděl Pepe pro téma Re: Drnčení motoru

Celkove tento motor ma radšej vyšie otacky,pod 3 000 sa mu nepaci co moze davat najavo mechanickym hlukom alebo dokonca sekanim (trpia hlavne rozvody),preto ho pri radeni treba potocit aspon nad 4 500 ot.,dlha dvojka a trojka to zvladnu a motoru to len prospeje.
Ked budes menit retazovku skus dat 43 zubovu rozetu,urcite budes spokojna.
04. čvc 2012 08:10 #3

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 246
  • Obdržená poděkování 22

Odpověděl standaCBF pro téma Re: Drnčení motoru

Mel jsem 500 asi 5 let a po prvnim roce mi taky zacalo neco drncet, resil jsem to porad dokola a nemohl najit zdroj, me se to jeste navic projevovalo jen kdyz jsem mel mene nez pul nadrze :-) proste neco tam nebylo dobre uchycene. nekolikamesicnim laborovanim se mi to nepodarilo vyresit.
pak jsem jednou motorku v zatacce polozil, mel jsem pak dole par plastu a plechu (vsechny jsem mel jiz predtim dole pri hledani drnceni) a skoncilo to jako kdyz utne. tak nevim jestli jsem to proste lepsi nainstaloval a nebo to bylo tim ze jsem ji polozil a tudis se neco o milimetrik posunulo na to spravne misto.
Jestlize to neni ostre plechove drnceni, ale jen takove vrneni tak bych to proste neresil, nekdy to muze byt klidne i jen malo uchycenej kabel.
04. čvc 2012 15:34 #4

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 7
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl jane88v pro téma Re: Drnčení motoru

Díky moc za postřehy.. Je fakt, že když motor vytočím na vyšší otáčky, tak spokojeně vrní.. Ještě mě napadá, že by to mohl být řetěz.. Myslím si, že by mohl být špatně napnutý, ale zase je mi divný, že by to dělalo jen při nižších otáčkách.. A nebo při těch vyšších se to ztratí v hluku.. :)
04. čvc 2012 17:58 #5

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 7
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl jane88v pro téma Re: Drnčení motoru

PEPE: Po jak dlouhý době si myslíš, že by se měla měnit řetěz.. mám nalítáno asi 7500tisíc a přijde mi děsně vytahaný.. že už není ho skoro kam napínat. :(
04. čvc 2012 18:02 #6

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 548
  • Obdržená poděkování 4

Odpověděl Pepe pro téma Re: Drnčení motoru

U CBF 500 je 7 500km na retaz velmi malo,pre priklad ja som menil po 36 000km, totalka este nebola,ale bol som pred dlhsou cestou tak isla dole.Samozrejme vytahana a hlavne sucha retaz je hlucna ale tam to nezalezi na rezime otacok.
04. čvc 2012 20:55 #7

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 918
  • Obdržená poděkování 97

Odpověděl boco818 pro téma Re: Drnčení motoru

7500km je podla mna velmi, velmi malo....
ale samozrejme zalezi ci sa na retazi robi pravidelna udrzba, cize cistenie a mazanie (mazem kazdych 500-700km max, niekedy aj castejsie)
Ja sice nemam CBF500 ale CBF1000, mam 18tis km a na retazi ani zadnej rozete nie je viditelne opotrebenie, sponovak mam stale na zaciatku zeleneho pasma.
Predpokladam ze CBF500 na tom nemoze byt horsie.
04. čvc 2012 22:33 #8

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 7
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl jane88v pro téma Re: Drnčení motoru

Tak já mažu a čistím tak kolem 300-500km.. Takže údržba pravidelná, ale právě že na tom pásmu jsem už na červené barvičce. Tak to mě trochu znepokojuje.. Napnu tak jako tak a uvidím.. :)
05. čvc 2012 12:43 #9

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 246
  • Obdržená poděkování 22

Odpověděl standaCBF pro téma Re: Drnčení motoru

hele a nenapinas ten retez moc ? to by odpovidalo tomu ze jsi jiz po tak kratke dobe na koci toho pasma. Retez nesmi byt napnuty napevno to se desne rychle opotrebovava, kdyz na nej uprostred macknes rukou tak se musi trochu provesit (bez nejake velke sily) asi tak 2-3 cm
06. čvc 2012 12:54 #10

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.793 sekund