Drnčení motoru

  • Příspěvky: 548
  • Obdržená poděkování 4

Odpověděl Pepe pro téma Re: Drnčení motoru

Tak,vola na retazi je dolezita,inak je extremne namahana nielen retaz ale aj samotny motor,(namerane az 3 kone straty pri presponovanej retazi),loziska na vyvodovom hriadely...
- ci je vytahany este zistis ak ju odtiahnes od rozety v strede največšieho opasania o viac ako 4 až 5 mm,treba na to trocha viac sily,preto odporucam oslovit dakeho šikovneho gentlemana.Je pekne ze mas starost o moto kludne sa pitaj
Poslední změna: 07. čvc 2012 07:45 uživatelem Pepe.
06. čvc 2012 20:19 #11

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 158
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl corvette pro téma Re: Drnčení motoru

Tiez som si urcitu dobu myslela ze mi motor vydava velmi podivne drnciace zvuky..potom som prisla na to ze pri urcitych otackach mi drncia budiky a plexi - kedze je tam montovane dodatocne a este mi tam asi aj nejake kabliky pod riadidlami trochu drncia....ked teraz ucim priatela na moto - on sa vozi po cvicisku a ja nanho dozeram tak mam retaz pomaly hlucnejsiu ako motorku...vydava strasne cvengotavy zvuk..kit aj retaz su este v dobrom stave..aj nastavena by mala byt spravne tak neviem preco ide tak nahlas...a v mojom pripade jednovalu si motor sam vydava svoje zvuky :D
07. čvc 2012 13:43 #12

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 7
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl jane88v pro téma Re: Drnčení motoru

Určitě řetěz nenapínám hodně.. Na tohle si dávám pozor, ale od posledního čištění mi přijde hodně prověšený.. Naposled bych ošetřen a napnut v servise před sezónou, takže silně pochybuju, že by se po necelých 1000km, co jsem zatím najezdila, takže rychle napnul.. Připadá mi, že čištěním se vždy dost povolí a jakmile je trochu jetý, tak se opět stáhne.. Ale to mi přijde normální, jelikož ta špína ten řetěz stáhne a není tak pružnější jako vyčištěný..
07. čvc 2012 16:33 #13

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 158
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl corvette pro téma Re: Drnčení motoru

retaz som davala novu pred zaciatkom sezony odvtedy este ani raz nebola nastavovana a uz je tomu cca 7tisic km....previs by mala mat dobry a aj s takou trosku rezervou ked kedysi beriem aj ladvinku.... akurat ma zaujala urcita vola toho na com je prichytena zadna rozeta ku disku...ked chytim rozetu a skusim s nou akoby trosku potocit tak to tam ma volu..neviem ako to nazvat - to na com je zadna rozeta prichytena k zadnemu kolesu... kto pochopi moj opis dostane diplom :laugh:
09. čvc 2012 16:17 #14

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 382
  • Obdržená poděkování 48

Odpověděl Marty11 pro téma Re: Drnčení motoru

PEPE máš úžasný přehled,jseš motomechanik nebo se "živíš" něčím jiným a jsou to jen životní zkušenosti?
Asi bychom měli na fóru vytvořit nové téma rady od Pepého a usnadnilo by nám to všem hledání při pozdějších stejných starostech. Škoda že jsi nebyl na srazu trochu by jsme tě vyzpovídali. :) Čau
Honda CBF 1000 2010
10. čvc 2012 00:25 #15

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 548
  • Obdržená poděkování 4

Odpověděl Pepe pro téma Re: Drnčení motoru

-Corvete,nahodou si to napisala uplne jasne.Rozeta z medzikusom je zasunuta v naboji na tzv.sylenblokoch(zaberove gumy),ktore tlmia prudke zabery,preto nejaka vola by tam mohla byt ale aka to tabulkovo neviem,snad 2-3mm.Ono co ja mam skusenost tak je to problem skor stiahnut ,tak pokial Ti rozeta v ruke nejako vakla daj ich nove,pravdepodobne tam budes mat 4 ks.a cena je par korun.
-Nazdar Marty,mechanik som ale nie auto-moto,v motorkach sa kutrem vela rokov ale vsetko hobby a nezistne.
Poslední změna: 10. čvc 2012 12:44 uživatelem Pepe.
10. čvc 2012 09:24 #16

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.723 sekund