Vysoká spotřeba

  • Příspěvky: 24
  • Obdržená poděkování 1

Vysoká spotřeba vytvořil uživatel bohy075

Ahoj,

před dvěma měsíci jsem si koupil CBF 600 S (r.v. 2006, najeto cca 20tis.) jezdil jsem dva měsíce když bylo alespon trochu tepleji.
Dnes jsem moto umyl a už dal do garáže pod plachtu a vyndám až na jaře.

Zkušenosti zatím super ale jen kdyby tolik nežrala.
Už po první nádrži jsem pojal podezření, že papá nějak více než jsem četl na netu.
Vyjel jsem za ty dva měsíce 5 plných nádrží, schovával jsem si účty od benzínek a vynuloval jedno počítadlo. Dnes jsem si sečetl litry na účtech a podělil najetými kilometry.

Spotřeba cca 8 litrů na 100km.

Můj styl jízdy:
Žádný závod, doteď jsem jezdil jen enduro a tohle je můj první rychlejší stroj. Takže s respektem. Nejezdím agresivně, občas předjedu, žádné výstřely z křižovatek. 90% jízdy jezdím sám, zbytek s 60ti kilovou přítelkyní.

Jedna věc, která mě u mé moto trápí je, že pokud ji vyndám z garáže (5°C) zapnu sytič, nastartuji ale musím jí nechat několik minut ohřát, postupně bez sytiče jinak se ani nerozjedu (motor nejde přes 2500ot, při plném plynu chcípne). Doteď jsem to neřešil, jelikož nevím jestli za to nemůže chladné počasí. I prvních pár km motorka cuká, špatně reaguje na plyn. Později už bez problémů. Po zakoupení jsem vyměnil vzduchoví filtr, ojel a olejový filtr.

Má otázka tedy zní, je to obvyklé že je spotřeba taková když tak dlouho zahřívám motor a je obvyklé že se motoru nechce jet za chladného počasí jako panuje poslední měsíc? Pokud se vám to zdá také divné, čím by to mohlo být?

Děkuji :-)
20. lis 2012 13:58 #1

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 720
  • Obdržená poděkování 29

Odpověděl Dr.Pilulkin pro téma Re: Vysoká spotřeba

Bohužel, s technickými věcmi ti neporadím, jen pro srovnání, měl jsem o rok starší kus a i při svižné jízdě v kombinaci dálnice (okolo 140 km/h) a okresky nahoru dolů si vzala v průměru okolo 5,2 litru. Sytič jsem používal maximálně tak půl minuty (jak píše i manuál). Když byla hodně studená, tak se jí moc nechtělo do kopečka z garáže, tam jsem sytič nechal, ale po pár stovkách metrů už jela jako z praku.
20. lis 2012 16:00 #2

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 24
  • Obdržená poděkování 1

Odpověděl bohy075 pro téma Re: Vysoká spotřeba

Na jaře zkusím vyměnit svíčky a nechat seřídit karburátory. To jsou asi jediný věci co bych mohl udělat.

To seřízení karburátorů, kolik to tak cca stojí v Hondě?
20. lis 2012 16:26 #3

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1660
  • Obdržená poděkování 98

Odpověděl Hodys pro téma Re: Vysoká spotřeba

bohy075 napsal:

Na jaře zkusím vyměnit svíčky a nechat seřídit karburátory. To jsou asi jediný věci co bych mohl udělat.

To seřízení karburátorů, kolik to tak cca stojí v Hondě?



to je dobrý nápad myslím že to bude těma karbecama a svíčkama,seřídit podtlaky a vyčistit karbecy a bude to určo dobrý...ceny v hondě neznám bohužel ale umí to i jiný šikovný servis
20. lis 2012 16:53 #4

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 548
  • Obdržená poděkování 4

Odpověděl Pepe pro téma Re: Vysoká spotřeba

To je pri Tvojom sposobe jazdy velka spotreba,pozri aku farbu maju sviečky,stači krajna pre info,strč do vyfuku prst či nebude čierny jak od komina,pravdepodobne maš bohatu zmes.
Zavolaj byvalemu majitelovi či tam nemal ladak a nepretryskoval karbece
20. lis 2012 17:33 #5

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 24
  • Obdržená poděkování 1

Odpověděl bohy075 pro téma Re: Vysoká spotřeba



Tady jsem zkusil nahrát o co jde. Motor vlazny, před cca 1:30 jsem přijel. Start bez sytice.
20. lis 2012 17:46 #6

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 402
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl Honza CBF pro téma Re: Vysoká spotřeba

Hele mě si bere 6,5 litrů na 100km a to při slušné jízdě a v Hondě to dávají za vinu tomu že to je snížené že se motor více točí tak uvídím po otevření.
20. lis 2012 18:43 #7

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 13
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl jneuro pro téma Re: Vysoká spotřeba

Ahoj, taky mám na ní málo najeto. nicméně jsem rád za pět a půl litru celkového průměru. Zatím to přikládám malé zkušenosti z touto holčičkou. Jsou udajně lidi, co to umí za 4,5 Halt se musim učit :)
20. lis 2012 19:21 #8

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 54
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl Speedy pro téma Re: Vysoká spotřeba

Musíš se naučit si s tím plynem hrát. Když se někdy přestanu kochat krajinou, tak za to beru a mám tam 8.5 l, ale u 1000.
20. lis 2012 21:00 #9

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 669
  • Obdržená poděkování 11

Odpověděl tirak.cz pro téma Re: Vysoká spotřeba

jneuro napsal:

Ahoj, taky mám na ní málo najeto. nicméně jsem rád za pět a půl litru celkového průměru. Zatím to přikládám malé zkušenosti z touto holčičkou. Jsou udajně lidi, co to umí za 4,5 Halt se musim učit :)


Tak kolego věc se má asi takhle. Moje CBF 600 r.v.2005 bere při jakémkoli režimu jízdy do 6 L.Den co den do práce 4km tam 4 zpět,jedu normálně za 5 L. Zkusil jsem míň,ale nejsem masochysta,abych se trápil na krásný cestě 80km/h. většinu normální jízdy okolo 130km/h po okreskách jede za 5,2 B) . Na těch šesti litrech řečeného maxima je ještě rezerva,na celých 6 jsem se ještě nikdy nedostal,a blížil jsem se k nim jen zdaleka při jízdě po dálnici furt na plno mimo území ČR.
A litrový CBF jezdí asi o litr výš,ale to jsem jen četl.
Odesláno z vlastní Nokie 3110 prostřednictvím mojí pravé ruky ;) Seru na Tapatalk :)
20. lis 2012 22:52 #10

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.889 sekund