Nové pneumatiky

  • Příspěvky: 279
  • Obdržená poděkování 20

Nové pneumatiky vytvořil uživatel elektrikarCZE

Mám takový dotaz,
-kdy je lepší měnit pneumatiky (na jaro nebo na podzim)?
-stačí když koupím standartní gumy Michellin pilot road? nebo jiné?

Děkuji předem za rychlé odpovědi.
11. lis 2013 19:39 #1

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 246
  • Obdržená poděkování 22

Odpověděl standaCBF pro téma Re: Nové pneumatiky

Jelikoz v zime nejezdis, tak je samozrejme lepsi menit na jare. OVSEM, musis si dat pozor ze gumy ktere kupujes musi byt nejake cerstve, kdyz guma lezela ve skladu 3 roky, tak je uz proste spatna i kdyz nebyla jeste pouzita.
Na vsech pneu je nejaky kod podle ktereho se da zjistit kdy byla pneu vyrobena (respektive je to vetsinou jen kod tydne a roku. (takze treba pneu vyrobene dnes by tam melo 4213.

-michelin pilot road jsou obecne uznavane jako vyborne turisticke pneu s dlouhou zivotnosti, (nejsou vhodne na okruh)
12. lis 2013 16:10 #2

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 279
  • Obdržená poděkování 20

Odpověděl elektrikarCZE pro téma Re: Nové pneumatiky

Tak já na CBFku nechci jezdit na okruhy, jedná se mi o pohodovou jízdu. Jinak jaký je rozdíl mezi těmito gumami a na okruhy?
12. lis 2013 20:48 #3

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 246
  • Obdržená poděkování 22

Odpověděl standaCBF pro téma Re: Nové pneumatiky

tyto gumy jsou turisticke, takze maji delsi vydrz, zvladaji vice typu povrchu (jak mokro, tak sucho,..), relativne rychle se dostavaji do sve spravne provozni teploty, respektive maji dobre vlastnosti jiz uplne studene.
Na okruh jsou pneumatiky delane tak aby byly na kvalitni asfalt, bez toho aby byli nahrate vlastne nefunguji, ale kdyz maji svoji teplotu tak jsou zase daleko "lepivejsi" takze te udrzi daleko dele. Zaroven se pocita ze budes vlastne neustale ve velkem naklonu takze vrstvy jsou i hodne z boku, tam kde na klasickej pneumatice se jiz nepocita ze se kdy dotkne povrchu. Take se nepocita s velkou vydrzi, takze je na vymenu po zlomku odjezdenych kilometru nez klasicka (pravda behem tech kilometru je nesrovnatelne namahana).

Proste klasicke pneu umi od kazdeho neco, ale v zadne oblasti nejsou spickove, kdezto pneu na okruh se zameruje na nejvyssi vykon za temer idealnich podminek a vse ostatni jde stranou.
13. lis 2013 09:21 #4

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 279
  • Obdržená poděkování 20

Odpověděl elektrikarCZE pro téma Re: Nové pneumatiky

Ještě dotaz, když bych je kupoval na jaro, tak jak by měly být moc starý, vím že co nejméně, ale kolik tejdnů/měsíců?
13. lis 2013 15:16 #5

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 246
  • Obdržená poděkování 22

Odpověděl standaCBF pro téma Re: Nové pneumatiky

No nejde odpovedet uplne presne, je v tom mnoho promenych.
Vyrobci udavaji ze po vyrobeni pneu na ni nanesou takouvou voskovou vrstvu ktera je bezpecne chrani a zabranuje starnuti pneumatiky (kvuli teto vrstve se doporucuje jezdit na uplne nove pneu jemne, protoze snadneji muze uklouznout, na bocich kde clovek moc neklopi muze vydrzet i nekolik dalsich jizd). Vyrobci tvrdi ze tato vrstva konzervuje pneumatiky tak ze jsou jako nove i treba po 5ti letech. Zapominaji ovsem zduraznit ze to plati kdyz je pneu dokonale skladovano, coz znamena zadne slunecni paprsky, zadne vlhko ani presusenej vzduch, nepromrzne a zaroven se neprehrejva. Ale ruzni dodavatele pneu proste takhle pneu neskladujou, maji je namackane ve skladu kde v zime mrzne a v lete je klidne 50 stupnu, nekdy tam i zateka a podobne.
Nemeckej klub ADAC doporucuje pneu ktere bylo dobre skladovane, tak aby nebylo starsi nez 3 roky.
Ja osobne kdyz jsem vybiral tak jsem chtel pneu ze stejneho roku, respektive jsem si sam vybral pneu ktera byla vyrobena pred par tydny.
Bohuzel pri objednani pres internet moc moznosti nemas, ja bych ale trval na tom ze chci pneu ktera byla vyrobena nejdele pred 52 tydny
15. lis 2013 09:11 #6

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 543
  • Obdržená poděkování 33

Odpověděl Eddie75 pro téma Re: Nové pneumatiky

Ahoj, asi je lepší přezout na jaře, jen je potřeba prvních cca 50-100 km jezdit opatrně, aby se ojel ten sajrajt z povrchu. Já jsem se při objednávání gum vždy vyptával na věk, rok staré gumy určitě nevadí, obecně se říká, že bychom neměli brát gumy starší, než 3 roky. Koupil jsem Dunlop RoadSmart II, tehdy nový model, takže ani nebylo možné, že bych koupil staré. Mimochodem, tyhle pneumatiky můžu jenom doporučit. Samozřejmě dvousměsky, takže se na prostředku tak rychle nesjedou.
Praha 4 - CBF 600S 2004
16. lis 2013 19:04 #7

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 30
  • Obdržená poděkování 1

Odpověděl jiramat pro téma Re: Nové pneumatiky

Ahoj, tak se také zapojím do debaty :)
jak se tu již uvádělo Michelin Pilot Road jsou obecne uznavane jako vyborne turisticke pneu s dlouhou zivotnosti a ze svojí kladné zkušenosti s nimi to mohu jen potvrdit. ;)
Když dosloužily moc dlouho jsem se nerozmýšlel a zvolil téměř ty samé jen dvousměsové Michelin Pilot Road 2 dnes už mají i dalšího nástupce 3
Pneu za pěkné ceny měli tenkrát zde MegaMoto s.r.o.
Na to kdy přezout se tu můžou vést debaty,dle mého lepší asi před novou sezónou, ale nevidím v tom nějaký rozdíl pokud ji vyměníš přes zimu.
Určitě záleží kde a jak byla pneu uskladněna, než se dostane k tobě a bude namontována.
Rok až tři roky staré pneu při dobrém skladování by neměl být až takový problém. Vždyť po přezutí někdo kupuje nové za dva roky či dřív a jinému vydrží i pět a víc let a nikdo už to moc neřeší prostě je dojezdí než koupí nové :cheer:
17. lis 2013 00:47 #8

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 279
  • Obdržená poděkování 20

Odpověděl elektrikarCZE pro téma Re: Nové pneumatiky

Který by jste koupili? Pilot road 1 nebo 2?, co je lepší na výdrž, při cestovním stylu jízdy?

Teď na Pilot Road 1 mám najeto 20500km.
Poslední změna: 17. lis 2013 11:37 uživatelem elektrikarCZE.
17. lis 2013 11:36 #9

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1008
  • Obdržená poděkování 72

Odpověděl Malp pro téma Re: Nové pneumatiky

elektrikarCZE napsal:

Který by jste koupili? Pilot road 1 nebo 2?, co je lepší na výdrž, při cestovním stylu jízdy?

Teď na Pilot Road 1 mám najeto 20500km.



Zdarec,kurňa borci,jak to děláte??? Já nikdy a na žádný mašině nenavrtěl víc jak + - 12 000km.Jasan,že by všechny ještě bajvoko nějakou tisícovku daly,ale většinou už jsou na značce a na mokru je to znát.
Je fakt,že najedu dost i po dálnici a v plné zátěži,přesto 20tis.km nájezd je docela palba.
17. lis 2013 14:59 #10

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 1.200 sekund