Zásuvka na moto

  • Příspěvky: 924
  • Obdržená poděkování 44

Zásuvka na moto vytvořil uživatel Pacous

Rád bych se konečně rozhoupal k instalaci zásuvky na moto. Nejvíc by se mi asi líbila instalace do kapotáže - je to fajnově po ruce. Jen mi jde o to, aby případná zapojená nabíječka navigace nepřekážela při jízdě.
Jaké máte zkušenosti se zásuvkami? Kde je máte umístěné vy a co byste doporučili?
Praha - CB 1300 SA (2008)
CBF 1000 ABS (2006)
www.vanisti.cz
27. pro 2010 10:54 #1

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 906
  • Obdržená poděkování 20

Odpověděl Mefisto pro téma Re: Zásuvka na moto

Videl jsem ji namontovanou v plastu, co navazuje na palubovku, ale ja nerad delam do neceho noveho diry, ktere pak nejdou zacelit, takze jsem volil zasuvku na riditka.
Bud: [img size=320x320]cdn4.louis.de/shop/img250/10032936_880_FR_07.JPG[/img]
prímo na trubku riditek a nebo
[img size=320x320]www.sumotobrno.cz/fotky9606/fotos/_vyr_5...1259492457-32377.jpg[/img]
na hrazdu.
Poslední změna: 27. pro 2010 15:17 uživatelem Mefisto.
27. pro 2010 15:17 #2

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1008
  • Obdržená poděkování 72

Odpověděl Malp pro téma Re: Zásuvka na moto

Mám stejný názor (i podobnou zásuvku)-plasty nemršit.Na řídítkách je po ruce,nezavazí a je tak nějak mobilní.Ještě se časem chystám druhou hodit pod sedlo-natvrdo na baterku-na event.dobíjení baterky přes ni,popř.využití při vypnutém klíčku (ta na řídítkách je zapojená přes relátko=po vypnutí klíčku se vypne).
Poslední změna: 27. pro 2010 19:05 uživatelem Malp.
27. pro 2010 19:01 #3

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 276
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl Bob650 pro téma Re: Zásuvka na moto

mám pod sedlem, verze z motoshop.cz, je tam "volně", je vodotěsná, není-li v ní nic zapojeno. Je to na 5O cm kabelu cca, takže lze i popotáhnout atd, zapnout např. snadněji lampu do kempu, nabíječku mobilu a nechat mobil pod sedlem atd. Spokojenost 1A, vyzkoušeno v prudkých deštích v Alpách/Dolomitech
27. pro 2010 19:14 #4

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 906
  • Obdržená poděkování 20

Odpověděl Mefisto pro téma Re: Zásuvka na moto

Pod sedlem napajim interkom.
27. pro 2010 20:44 #5

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 609
  • Obdržená poděkování 5

Odpověděl Damon pro téma Re: Zásuvka na moto

Já mám doma někde(musím se po ní poohlédnout) také zásuvku. Musím vymyslet kam s ní jen nevím přesně kam se zapojuje? Přimo na baterku nebo je někde nějaké lepší přípojné místo?
Díky
Kawasaki Z 1000 SX
27. pro 2010 21:43 #6

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1008
  • Obdržená poděkování 72

Odpověděl Malp pro téma Re: Zásuvka na moto

Zásuvka 12V jako taková se samozřejmě dá zapojit kamkoli na cokoli (i na zadní lampu)-záleží,jak je kutil velký "fašista". :)
Jinak pokud si to někdo chce udělat pořádně,tak má 2 volby 1)napojení natvrdo na baterii = "-" na mínus baterie, "+" na plusový kontakt baterie a dál přes pojistku,která ti chrání jednak vedení samotné a jednak spotřebič .Výhodou je jednoduchost zapojení(pouze - a + ,pojistka a vlastní kabel se zásuvkou.
Nevýhoda-máš to stále pod proudem,tzn,pokud je na přístupném místě hrozí zásah nějakého blba.
Natvrdo zapojenou zásuvku jsem kvůli vlastnímu klidu míval pod sedadlem.
2)přes relátko spínané až po zapnutí zapalování = zapnu klíček,zásuvka zapne,vypnu klíček,vypne.
- Je to trošku složitější na prostor a zapojení
+ nehrozí až tak zásah nějakého ....
Ještě si musíš vyjasnit,co s ní chceš nabíjet.Pokud např. baterie do foťáku,tak je to OK-rychlonabíječka v kapse za jízdy .Pokud např.GPS,tak spíš natvrdo,jinak by ti při každém zastavení a vypnutí klíčku vypnula.
Asi tak-jen tak ve zkratce :P .
28. pro 2010 08:48 #7

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 609
  • Obdržená poděkování 5

Odpověděl Damon pro téma Re: Zásuvka na moto

No já myslel konkrétní přípojný bod. Jinak při vypnutí kličku se GPS přepne na baterku tak proč by se měla vypnout že? :P
Kawasaki Z 1000 SX
28. pro 2010 11:56 #8

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 185
  • Obdržená poděkování 2

Odpověděl Declen pro téma Re: Zásuvka na moto

Tiež budem inštalovať 12V zásuvku. (Mám nejakú vodotesnú "SAITO"). Mohli by ste mi prosím dať tipy, kde ste ju na motorke umiestnili? Teda okrem riditek. Tam to nechcem. Radšej niekde, kde by bola hneď "po ruke" a pritom nezavadzala, keď je v nej zasunutý kábel. Ja by som radšej volil niekde do plastu na palubovke. Alebo? Nejaké fotky by pomohli. Ďakujem.
LUBO.... CBF600SA 2009 "BlackPearl"
14. bře 2011 10:11 #9

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 906
  • Obdržená poděkování 20

Odpověděl Mefisto pro téma Re: Zásuvka na moto

Treba vlevo nebo v pravo do plastu okolo budiku, mista je tam dost, fot by mohl dat Bumbec. Ja to vsak nemam rad, pokud to tam neni origo, nic navic nevrtam :P
14. bře 2011 10:16 #10

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.861 sekund