xenony na CBF

  • Příspěvky: 402
  • Obdržená poděkování 0

xenony na CBF vytvořil uživatel Honza CBF

ahoj chtšl jsem se zeptat na Vaše názory na xenony na CBF kdo je proti a kdo pro a důvod?
10. dub 2012 21:00 #1

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 906
  • Obdržená poděkování 20

Odpověděl Mefisto pro téma Re: xenony na CBF

STK
Nehodi se do parabol CBF - vetsinou oslnuji
Pro PCR je to jednoduche, xenony jsou homologovany jen na typu BMW
Poslední změna: 11. dub 2012 20:38 uživatelem Mefisto.
11. dub 2012 20:37 #2

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 548
  • Obdržená poděkování 4

Odpověděl Pepe pro téma Re: xenony na CBF

Ja som proti.
-Xenon ako taky ma veciu svietivost,ale je otazne ci Ti to bude spravne svietit.Ohnisko vybojky musi byt umiestnene velmi presne inak to svieti vsade len nie tam kde ma,preto sa moze stat ze miesto bezpecnosti byt dobre vydeny mozes ohrozit sam seba tym ze oslnis protiiduceho.Pokial sa rozhodnes montaznu sadu predsa kupit,co je nemala financna ciastka tak montaz preberieme detailnejsie.Zvaz ale aj nasledujuce faktory:
-na vozidle sa smie pouzivat len osvetlenie schvalene vyrobcom.
-xenony sa smu pouzivat len na vozidlach z nastavitelnymi svetlometmi z miesta vodica.
-pri ich pouziti by mala byt len cira optika.
Viem ze policajt na ceste svietivost nezmera ale trebars v Nemecku Ta zisti podla barevneho efektu a masna pokuta Ta neminie.Pravidelne pri nocnom stretnuti s chalanom ktory ma amatersky namontovany xenon musim uberat aby som neskoncil v priekope.
-STK
Poslední změna: 13. dub 2012 07:40 uživatelem Pepe.
12. dub 2012 08:22 #3

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 402
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl Honza CBF pro téma Re: xenony na CBF

Já je nechci kupovat já se jen ptám na názory
12. dub 2012 14:49 #4

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 23
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl Sweal pro téma Re: xenony na CBF

Ak ti ide len o biele svetlo a nie o zlte tak sa daju kupit obycajne ziarovky, ktore su laicky povedane "oprasene" xenonom a svietia na bielo :)...Neviem ci oprasene xenonom je spravny vyraz ale iny ma nenapadol :D
12. dub 2012 18:39 #5

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 109
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl Kibo pro téma Re: xenony na CBF

Ja by som to na CBF nedával, zbytočne by to provokovalo policajtov... Aj pri väčšine áut mi to vadí a hneď viem zhruba odhadnúť, či je to origo alebo samodomo... :)
12. dub 2012 23:51 #6

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 402
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl Honza CBF pro téma Re: xenony na CBF

já přemýšlím o xenonech ale jen na dálkový abych neoslnoval
22. dub 2012 18:38 #7

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 55
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl Rudolf pro téma Re: xenony na CBF

Já sám je na své CBFce mám už od roku 2008 a nikdy jsem ani u nás a ani v zahraničí neměl žádný problém ( A, D, SLO, HR, BiH, SK, RO ). Mám osazené pouze potkávací světlo. Brácha má NTV700 Deaville také s xenonem na tl. světle, projel celou Francii a CH a také OK. Koupili jsme totiž HID pro osobák a rozdělili jsme se. Za mne mohu jen doporučit ( umístění světla ve výbojce odpovídá umístění H7, světlomety máme oba čiré ). Ze své zkušenosti bych řekl, že světlo z xenonové výbojky je je na krajích kužele přesněji "ohraničené" než světlo z původní H7. Na dálkové nemají smysl - pokud tedy nehodláš jezdit pouze na dálková světla - při použití světelné houkačky totiž přechází výbojka do plného svitu za cca 3-5 sekund, a to už je po všem ;) . A v důsledku postupného "stárnutí" výbojky se tento čas ještě dále prodlužuje - to neplatí jen pro HID světla, ale i pro vozidla s orig. xenony...
Moje CBF1000 byla moc fajn, ale Géeso je extáze :)
Poslední změna: 25. dub 2012 21:56 uživatelem Rudolf.
25. dub 2012 21:51 #8

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 402
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl Honza CBF pro téma Re: xenony na CBF

tak já jezdím z práce mimo vesnice to znamená třeba 10 km nepotkám auto tak ty dálkový využívám hodne
26. dub 2012 21:37 #9

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 906
  • Obdržená poděkování 20

Odpověděl Mefisto pro téma Re: xenony na CBF

No pokud jsi nemel s nimi problem tak muzes byt jen rad. Ovsem ja bych nechtel proti takove motce jet nebo ji mit za sebou. Protoze to ze mas cire svetlomety nema nic spolecneho s tim ze do nich das HID. Pokud jsi si je nenechal v servise seridit, oslnujes jako kde jaky pokoutny tuner z horni dolni.
Poslední změna: 28. dub 2012 11:08 uživatelem Mefisto.
28. dub 2012 10:57 #10

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.544 sekund