Mravenčenie v dlaniach

  • Příspěvky: 906
  • Obdržená poděkování 20

Odpověděl Mefisto pro téma Mravenčenie v dlaniach

Ruce jsou na riditkach jen polozeny, nesmi byt na nich vaha tela.




MartinCBF post=22677Ahoj, teraz hovoríš mi skúsenosti s CBF vs. Yamaha asi Fazer...lebo vidím na foto, že máš tuším Triumpha. Neviem ako sa dá jazdiť bez opierania dlane o hefty...ale možno ozaj moc tlačím dlaňou o heft...vysvetlovalo by to aj to, že diaľnicu zvládam lepšie, asi vzduch ma odľahčuje...

17. zář 2021 15:39 #11

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 906
  • Obdržená poděkování 20

Odpověděl Mefisto pro téma Mravenčenie v dlaniach

Mam taktez s ABS MR09
Mam nastavce nahoru a k sobe od sw motech

MartinCBF post=22678 napsal: Mám ABS a brzdová hadica ma limitovala, je kratšia nakolko nejde ku kolesu...no a potom elektrokabelaz...ale je pravda mal som také low kost nastavce...zdvihali rajdy až moc...

17. zář 2021 15:40 #12

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma Mravenčenie v dlaniach

Já tak nějak zjištuji, že manipulace s řidítky je hlavně s hlediska vzpřímení pozice ale teď už vidím, že kvůli lepší ovladatelnosti a pozici ve vyšší rychlosti už jsem to až přehnal... Ono ježdění na motorce je čím dál tím víc o kondici a s tím jak tato odchází ochabuje střed těla není to dobré... na motorce se člověk nemá vozit jak v ušáku ale má na ní pracovat tedy je potřeba dělat něco i s kondicí... pokud není opěr o střed těla zvýšení polohy rukou pomůže ale nebude to všespásné... Začínající problémy s karpálními kanály tomu určitě nepřidají a situaci by mohly zhoršit zkus zajít na nějaké testy třeba chladové .... a uvidíš karpální kanály si ucpeš i u počítače...
Honda CBF 1000 RS:)
29. zář 2021 12:50 #13

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 64
  • Obdržená poděkování 3

Odpověděl MartinCBF pro téma Mravenčenie v dlaniach

Však práve...asi to budú tie karpály...nedávno som sa bolo povoziť so starším kolegom...úplne iný stroj, iný posed, iné vibrácie a vravel mi, že on tak isto....pol max. trištvrte hodinka a tiež už musí ruku rozcvičovať...logicky hlavne pravú, nakoľko tá strnulo zoviera rukoväť plynu. Trocha tomu pomáha ten plastový bazmek na držanie plynu tlakom zápästia...ale záleží od štýlu jazdy...niekedy ten s tým bazmekom zvládnem vyše hodiny a niekedy nepomáha ani bazmek a po pol hodinke si to žiada rozcvičku. Je tu nejaký chiropraktik? Pomôže guma na stláčanie a trénovanie zápästia? Inak áno, pracujem v kancli pri PC ale zasa nie furt...hodím reč so svojim lekárom...cez zimu nech to trocha potrénujem
Dnes už skôr kochač a rovinkový strelec...
18. říj 2021 20:34 #14

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma Mravenčenie v dlaniach

Hele nemyslím si že toto jde vyřešit na foru ale teď jsem viděl nějaké video o enduru a jak tam borec vysvětluje jak si můžeš pomoci při jízdě na motorce od bolestí předloktí a v podstatě od únavy.... ukazuje triky jak jezdit a zbytečně se nenamáhat... ale co je hlavní je set up řidítek a páček stejně tak před každou jízdou doporučuje opřít prsty a propínat ruce jako cvičení... je to zajímavý poznatek a určitě to jde přenést na silnici...
Zamysli se tedy nad polohou řidítek jak máš dané prsty na páčkách jestli nemusíš podvědomě dělat nějaký mini pohyb navíc při mačkání spojky brzdy a hlavně když točíš plynem... je totiž možné, že lehký pohyb řidítky vpřed ti třeba pomůže ať nemusíš tahat plyn za úvrať zápěstí.... na to bych se zaměřil plus samozřejmě gumový míček mačkat a dělat nějaký posilující cviky... ikdyž to do teď třeba nebylo potřeba ... určitě to nemůže uškodit.
Honda CBF 1000 RS:)
19. říj 2021 11:20 #15

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 57
  • Obdržená poděkování 2

Odpověděl danoous pro téma Mravenčenie v dlaniach

Ahoj,
TO co popisujes vnímám i já. V žádném případě nehledej chybu v motorce. Jezdím 10 let CBF600NA PC43F, mám ji od nova. Prvních asi 8 let intenzivně dálky (2-4 týdny, každý den celý den). Čas od času jsem taky měl mravenčení, někdy levá, někdy pravá ruka. Jezdím výhradně s rukavicemi co mají upevnění okolo zápěstí, a šlic, do kterého dávám rukáv od motobundy.
První co jsem řešil je síla utažení upevnění rukavic okolo zápěstí. Někdy jsem to utáhl až moc, ale to jsem zjistil až po 1/2 hodině jízdy kdy začala ruka mravencit.
Další věc je, pěkně narovnat ten rukáv motobundy pod šlic, když to odflaknu, pak může být kus rukávů kde je zip víc nahrnuty na místě karpálu, po srovnání OK.
A poslední věc je, že sám sebe občas přistihnu, jak křečovitě držím řidítka, jako bych je chtěl rozmačkat. To pak taky cítím mravence. Po uvolnění stisku, držím řidítka lehce a přitom dostatečně pevně (ne křečovitě), tak není problém.
O fyzické kondici se zmiňovat nebudu, to je snad všem jasné, čím lepší kondice, tím lepší poježdění.
D.
12. pro 2021 11:02 #16

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma Mravenčenie v dlaniach

To s těmi pásky v zápěstí ti dokonce říkají prodejci... že se to nemá přehánět... to je fakt. O držítkách a přenosu síly na řidítka je už hodně napsáno...
Honda CBF 1000 RS:)
13. pro 2021 14:52 #17

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.544 sekund