ROZKMITÁNÍ MOTO

  • Příspěvky: 13
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl Bob pro téma Re: ROZKMITÁNÍ MOTO

Ahoj, tak s rozkmitáním předního kola mám stejný problém. Děje se tak v rychlosti kolem 60 km/h a je jedno jestli mám plnej kufr nebo jedu bez něj. Kolo jsem zkoušel znova vyvážit a žádná změna. Stejný problém mělo už více lidiček s cbf1000, se kterýma jsme se bavil. Za týden jdu přezout přední gumu, tak snad problém zmizí. ;)
02. dub 2011 21:31 #11

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 74
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl blažin pro téma Re: ROZKMITÁNÍ MOTO

Tak tohle mi delala "zestrechovatela" predni guma a navic stacilo kdyz byla jen trochu podhustena.Kdyz jsem na podzim masinu kupoval od toho chlapka,tak mela namontovane komplet kufry no a pri ceste domu jsem se toho lekl.Zkusenejsi kolega me uklidnil, za ta predni guma uz neni peknej hribek, ale mela fakt strechu a navic byla podhustena.Koupil jsem novou predni Michelin PR2(zadni novou mi dal k masine ;) ), masina je klidna jak beranek a o rychlem preklapeni do zatacek ani nemluvim, to je nebe a dudy.
03. dub 2011 09:23 #12

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 5
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl dzorz pro téma Re: ROZKMITÁNÍ MOTO

Jo,tu přední pneu už mi taky pár lidí říkalo,ale dozvěděl jsem se ještě jedno info,odcházející řetězovka.Demontáž zadního kola a následná montáž,kdy si už řetěz nesedl na původní místo v rozetě,ale vzájemně se přesadily... :(
12. dub 2011 21:21 #13

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 74
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl blažin pro téma Re: ROZKMITÁNÍ MOTO

HM, tak tohle slysim poprve a ze kamaradu motorkaru mam fakt hodne....
13. dub 2011 19:33 #14

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 10
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl mikk31 pro téma Re: ROZKMITÁNÍ MOTO

Tak já s tím bojoval taky dost, s kufrem to snad dělá vždycky,už jsem tam měl Avony, Qualifíry II ,Pilot road a nepomohlo to .Trochu pomohla výměna ložisek v krku řízení, ale pozor nedávejte ložiska od náhradníh výrobců, ti dodávají jen kuželíkové a origo jsou kuličkové....dali mi to tam a nestačil jsem se divit...nedalo se s tím jezdit.
09. kvě 2011 20:45 #15

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 720
  • Obdržená poděkování 29

Odpověděl Dr.Pilulkin pro téma Re: ROZKMITÁNÍ MOTO

Koukám, docela společný problém. Nové pneu tomu před dvěma týdny hodně pomohlo, ale přece jen se někdy rozkmitají i tak. Někde jsem četl, že by mohlo pomoct utažení ložiska krku řízení, ale nezkoušel jsem. S topu řetězovkou mi to moc nesedí, ale až ji vyměním, podělím se, jestli se to nějak projevilo. :)
09. kvě 2011 23:51 #16

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 10
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl Franta pro téma Re: ROZKMITÁNÍ MOTO

Tohle se mi taky stává, ale je to při rychlostech vyšších než 180. A to jsem řídítka rozhodně nepoštěl. Motorka se rozvlnila a já málem musel měnit trenýrky. Samozřejmě ruka z plynu a postupně se to naštěstí zase ustálilo. Po výměně ojeté zadní pneumatiky (za dvousměsové Roadsmart)se problém dost zredukoval (asi o 20 km/h). Když jsem zkusil jízdu bez top case (originál, 45l), problém se neobjevil.
11. kvě 2011 13:37 #17

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 13
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl Bob pro téma Re: ROZKMITÁNÍ MOTO

Tak po přezutí předního kola problém s rozkmitáním odstraněn. Najel jsem cca 1.000 km a už se neobjevilo.
11. kvě 2011 21:02 #18

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 62
  • Obdržená poděkování 1

Odpověděl hasa pro téma Re: ROZKMITÁNÍ MOTO

ahoj kucí a holky mám problém včera jsem přezul přední kolo dal jsem dunlop Q II a do 90 km/h se nedají pustit řidítka bych si rozbil hubu jak hází s větší rychlostí se to trochu zklidní, kufr namontován nemám - bych řekl špatné vyvážení, mám nejto 25000 tak nepředpokládám, že by byla ložiska v krku v prdeli tak nevím
07. čvn 2012 20:15 #19

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64

Odpověděl Luhamoto pro téma Re: ROZKMITÁNÍ MOTO

Trochu nerozumím tomu, že to spousta lidí řeší a bere to jako závadu.
Pokud řídítka běžně držíš a moto ti nekmitá, tak je OK!
Pokud kmitá pouze při jízdě bez držení a v momentě, kdy řídítka byť jen lehce přidržíš to kmitání přestane tak je motorka OK!

Je třeba si uvědomit, že za jízdy na motorku působí spousta vnějších vlivů a ideálního vyvážení nikdy nedosáhneš.

Závadu bych viděl teprve, když držíš řídítka a motorka ti kmitá, nebo cítíš citelné vibrace!!
07. čvn 2012 21:36 #20

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.878 sekund