ROZKMITÁNÍ MOTO

  • Příspěvky: 548
  • Obdržená poděkování 4

Odpověděl Pepe pro téma Re: ROZKMITÁNÍ MOTO

RUSIVE kmitanie riaditok moze byt sposobene vadnym tlmenim (meke tlmenie,nerovnomerne nastavenie,vybite puzdra..),vadne hlavove,loziska kol,nerovnomerne opotrebovane alebo meke pneu,zmenou taziska moto(kufre..)
-ak si mal pred vymenou vsetko OK tak mas problem v pneu.V prvom rade ju daj vyvazit,ak sa to nezmeni tak je vadna.Ani pri novej pneu nie je zaruka ze bude top,hlavne pri starsich akciovych leziakoch(zle uskladnenie).
-inak pri nizsich rychlostiach ma moto slabu stabilitu v priamom smere preto pri pusteni rajdu koleso moze kmitat.
Poslední změna: 08. čvn 2012 10:34 uživatelem Pepe.
08. čvn 2012 07:49 #21

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 9
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl Mára pro téma Re: ROZKMITÁNÍ MOTO

Taky bych to viděl jako problém v tlumičích. Já jsem řešil podobný problém....Zkoušel jsem vyvážit kola, všechno možný ale pořád to bylo stejný. Tak jsem to dal do servisu a tam mi řekli že předchozí majtel to nejspíš nabořil a že tam dal jednu přední trubku o trochu delší :laugh: v mém případě se domnívám že to je z horneta ale nejsem si jist. Prostě levná oprava a šup do prodeje....Z toho plyne že pokud bylo něco děláno s tlumičema, tak nejspíš nebylo dosaženo stejného nastavení v obou stranách a hádá se ti to jako mě, když jsem měl každou stranu jinak nastavenou.Ber to pouze jako jednu z možných variant, protože příčin u kmitání řidítek může být fakt dost.. ;)
08. čvn 2012 10:43 #22

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 548
  • Obdržená poděkování 4

Odpověděl Pepe pro téma Re: ROZKMITÁNÍ MOTO

To rovnomerne nastavenie tlmicov je dolezite,nedavno sa zastavil chalan ze kmita a kmita,pneu nova,vyvazena(kupoval ju s tym ze to je potencialna zavada)a nakoniec to bol netesny simering na pravej nohe,po demontazi v nej bolo o 2dcl.oleja menej.
-tento problem sa zase prejavoval ked isiel nad 120km
08. čvn 2012 11:03 #23

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 62
  • Obdržená poděkování 1

Odpověděl hasa pro téma Re: ROZKMITÁNÍ MOTO

tak jsem ještě večer zkusil utáhnout krk řízení, všechno jsem přešel ale nic nenasvědčuje tomu, že by byla motorka bouraná nebo by bylo někdy něco děláno z tlumičema, nechal jsem vyvážit znova kolo a dělá to stále, motorka má najeto 25000 bych tomu i věřil, tak nevím, řidítka kmitají jen když je pustím, když je držím tak v poho , tak jsem z toho jelen
08. čvn 2012 13:29 #24

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 62
  • Obdržená poděkování 1

Odpověděl hasa pro téma Re: ROZKMITÁNÍ MOTO

tak stále prubuju, ještě jsem povolil vidle v brsjlích i kolo, propéroval, pak znova dotáhnul a šel jsem zkoušet a výsledek, do 60 km/h řidítka v poho, mezi 60-80 mlátí jak blázen a nad 80 se to zase zklidňuje, při jízdě se to při držení řidítek bych řekl neprojevuje, koukal jsem i na motorkáře a je tam, že u některých motorek se to může stávat tak nevím
08. čvn 2012 14:41 #25

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 27
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl Draggoun pro téma Re: ROZKMITÁNÍ MOTO

A nemůžou mít na to vliv i brzdy? Nerovnoměrně sjeté desky nebo moc vyjeté pístky, které se už nevracejí tolik, jak by měly.
08. čvn 2012 16:40 #26

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 548
  • Obdržená poděkování 4

Odpověděl Pepe pro téma Re: ROZKMITÁNÍ MOTO

Nerovnomerne opotrebeny alebo zvlneny brzdovy kotuc by si citil pulzovanim v brzdovej packe.
Najpravdepodobnejsia pricina bude v pneumatike,vie to tak rozkmitat že by Ta to vyhodilo zo sedla.Mas dve moznosti-zmierit sa s tym a drzat rajd alebo pokial ti to vadi pokusit sa vyreklamovat a kupit novu
08. čvn 2012 16:59 #27

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 13
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl Bob pro téma Re: ROZKMITÁNÍ MOTO

já osobně bych hledal problém v kole, nebo pneumatice. Měl jsem stejný problém a kolo jsem nechal znova vyvážit, což nepomohlo. Na přezutí jsem využil jinej servis a bylo po problému. Jen pro zajímavost se tam maníka nechal před přezutím zkontrolovat kolo se starou pneu. Předvadl mě jak kolo hází a že si předtím ani na podruhé nedali s vyvážením moc práce.
10. čvn 2012 11:12 #28

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 62
  • Obdržená poděkování 1

Odpověděl hasa pro téma Re: ROZKMITÁNÍ MOTO

podle mě už jsem vyzkoušel vše kromě toho, zkusit zout a znova nazout gumu a vyvážit pak už nevím, jinak už fakt tevím, jediné co mě ještě napadá je to, že si nerozumí přední nová guma dunlop s se zadním pilotroudem, nebo zkusím najezdit víc a třeba až se ten předek ojede tak si ještě sedne a přestaneto
10. čvn 2012 14:50 #29

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 33
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl MichalCBF pro téma Re: ROZKMITÁNÍ MOTO

Přesně jak píše Luhamoto, já mám funglovku cbf 1000f a s originálním kufrem kmitají řídítka vždycky, ale pokud je jen malinko přidržíš, uklidní se a neřeším to. U nové CBF 600s to bylo to samé. Neco jiného je, když to cítíš v rukách.
10. čvn 2012 17:34 #30

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.824 sekund