Pneu na CBF 1000

  • Příspěvky: 98
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl TomCBF1000 pro téma Re: Pneu na CBF 1000

tak je rozdíl mezi motorkářema kteří se "jen" vozí a kteří opravdu jezdí na motorce... podle toho si musí vybrat i pneu. Já jelikož se na motorce učím opravdu jezdit, tak mi kámoš doporučil Dunlop sportsmart, já osobně se víc přikláním k Dunlop roadsmart II. Obě dvě jsou to dvousměsovky, ale podle kámoše a jeho zkušeností vydrží shodný počet Km a sportsmarty "prej" líp držej ve velkých náklonech a jsou jistěší v zatáčkách. Podle mě budou RS lepší na vodě, ale je to čistě jen můj odhad.

Ostatní výrobce neřeším, ale s Michelin, Pirelli a další renomovaní výrobci určitě nebudou špatná volba. Určitě bych nekupoval Continental a podobný hnujdy jednosměsový :S

Můj otec jezdí na Suzuki DL 650 V-strom a obouvá v tupé neznalosti už po třetí tu samou pneu, která na motce byla ( ani neví co tam má), když jí jako novou kupoval... rozhodně špatný úsudek je si myslet, že když koupím novou mašinu, tak výrobce jako teda ví co dělá a ví co je pro ni nejlepší. Já jsem dostal motorku na Continentalech RoadAttack jednosměska a hrůza... prostě jí dojezdím a už nikdy nechci slyšet slovo Continental :laugh:

edit: jěště jeden extrém - jezdil jsem na půjčené yamaze 535 virago 1 sezonu ( od otce) a měla najeto 55 tis Km a pozor.... přední i zadní guma byla měněna za celou tu dobu pouze 1x a stále má vzorek :silly: to také není ukazatel kvality, když vydrží 27 tis Km.
Poslední změna: 17. led 2012 17:22 uživatelem TomCBF1000.
17. led 2012 17:16 #41

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1008
  • Obdržená poděkování 72

Odpověděl Malp pro téma Re: Pneu na CBF 1000

TomCBF1000 napsal:
......jelikož se na motorce učím opravdu jezdit, tak mi kámoš doporučil.................dvousměsovky, ale podle kámoše a jeho zkušeností vydrží shodný počet Km a sportsmarty "prej" líp držej ve velkých náklonech a jsou jistěší v zatáčkách. Podle mě budou RS lepší na vodě, ale je to čistě jen můj odhad.

Ostatní výrobce neřeším, ale s Michelin, Pirelli a další renomovaní výrobci určitě nebudou špatná volba. Určitě bych nekupoval Continental a podobný hnujdy jednosměsový :S

........................ obouvá v tupé neznalosti už po třetí tu samou pneu, která na motce byla ( ani neví co tam má), když jí jako novou kupoval... rozhodně špatný úsudek je si myslet, že když koupím novou mašinu, tak výrobce jako teda ví co dělá a ví co je pro ni nejlepší. Já jsem dostal motorku na Continentalech RoadAttack jednosměska a hrůza... prostě jí dojezdím a už nikdy nechci slyšet slovo Continental :laugh:

PROMIŇ,ale TOTO mě "ranilo :( :) ani nevím,na jakýho je to smajlíka :( .
Buďto jsi chtěl jenom rozproudit bouřlivou diskusi na toto téma,pokud ne,tak tě nechápu.Nevím kolik celkově kilometrů a v jakých podmínkách jsi měl možnost "testovat" gumy po kterých pliveš (navíc jednosměsovka-dvousměsovka ???).Já se těchto pneumatik nezastávám,ALE:-Jsem na nich najel zatím jen asi 15tis.km - -5stC - až po opravdu vedra,od námrazy po tekutý asfalt,sólo i ve dva se třema narvanýma kuframa,kochačku i na kolínko,dálniční přesuny (i v totální průtrži z Lince - po Krems) i úzký silničky- překlápěčky,ale žádná hrůza se za těch několik málo km zatím nedostavila-naopak zatím vše OK.Zadek jsem v asi 12tis. km přezul za "hujdy" Conti.Ro.At. 2 a taky bez problému. Neber to ve zlém,jen mě zajímají důvody tvé nespokojenosti.
Hláška o tatíkovi je taky povedená :) - možná ví sám nejlíp,proč je obouvá.Na předchozí mašině Transalp jsem ojezdil několik sad Mitas E 07,o kterých spousta lidí psala,co je to za šmejdy atd.,taky mě tak nějak nikdy nenechaly ve štychu a "kousek" na nich najezdil-od šotolinek po Italský cestičky.Ať si každý jezdí na čem chce a jak chce,na druhou stranu tak nějak nechápu laciný soudy.
Jen můj laický názor,neber jej moc vážně. :)
17. led 2012 19:45 #42

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 918
  • Obdržená poděkování 97

Odpověděl boco818 pro téma Re: Pneu na CBF 1000

Trocha zmenim smerovanie diskusie z porovnavania na kupu ;)

Viete poradit overene e-shopy alebo kamenne shopy kde sa daju kupit najlacnejsie pneu v CR?
Ja uz mam jasno v tom co chcem, po dobrych skusenostiach s Roadsmartami (1 gen) som sa rozhodol pre Dunlop Roadsmart 2
120/70 ZR17 58W
160/60 ZR17 69W

Teraz je "lepsi" kurz CZK/EUR, predpokladam ze v CR to bude lacnejsie ako u nas...

Dik!
18. led 2012 09:51 #43

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 98
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl TomCBF1000 pro téma Re: Pneu na CBF 1000

Tak to jsem rozhodně nechtěl někoho urazit nebo pobouřit :( . A už vůbec ne tebe... S tím tátou se to taky dá chápat tak, že mu vyhovují a proto je kupuje pořád dokola, ale opravdu o pneu nemá ani páru a jednoduše se naučil jezdit na těch co tam byly. Mě ty Continentaly taky nikdy nezradily, ale musíš to brát tak, že to nejsou nějaký čínský šunty, který tě opravdu vyklopěj při nejbližší příležitosti... Pořád to je značková pneu s nějakým vývojem a určitým standardem, ale ty Dunlop mají být prostě o pár let vývoje dál a MĚLO by se to projevit v celkový stabilitě motorky, větší jistotě při řízení a vůbec ve všem co ovlivňují pneu. Jelikož to sám nemám vyzkoušené, tak nemůžu říct nic konkrétního, ale kámoš dělá už nějakejch 6 let u Hondy a spousta lidí s litrovým CBF ( starší i nověj model )si hrozně chválí ty Sportsmarty. Na netu jsem našel pár srovnávacích testů ( v Motohousu se občas taky dočtu něco ohledně pneu) a ty názory a zkušenosti lidí mě v tom utvrzují.

kdybych dostával od malička botky třeba od Lacoste a v 15 letech bych se dozvěděl od spolužáků, že Columbie dělají boty, který mají líp tvarovanou vložku, kvalitnější podrážku a v zimě nekloužou tolik na ledu, tak by to ve mě taky hlodalo a aspoň na tu jednu nebo dvě sezony bych je zkusil, abych se dozvěděl jestli měli pravdu. Určitě se v Lacoste taky dá chodit, běhat i čvachtat ve sněhu, ale možná to v těch Colubiích bude pohodlnější...

asi jsem byl zbytečně kritickej ke Continentálům, byl jsem ještě nabuzenej z debaty s tím kámošem a chtěl jsem se o to podělit. Co se týče mých zkušeností - nestydím se říct, že jsou minimální ( např oproti tvým ), jsem skoro začátečník, ale snažím se pochytit co nejvíc "teorie" a aplikovat to do praxe. Jízda na moto podle mě není jen o tom sednout si na mašinu umět zařadit kvalt, mačkat brzdu a nějak točit heftem. Podle mě je to stejné jako s jakýmkoli jiným sportem...u lyžování, taky po nějakým čase člověk sjede jakoukoli sjezdovku, ale jde o to jak jí sjede... a aby jí neplužil, nejel ve skluzu nebo se každých pár metrů neválel ve sněhu musí dodržovat určitý postupy jak SPRÁVNĚ jezdit ( jako ve školce : tááák a teď přeneseme váhu na vnitřní stranu hrany levé lyže, musíte být pěkně v předklonu a pokrčený kolena, ... ) :laugh: . Stejně tak to je i s jízdou na moto. Od táty ( má na motorkách už nějakých 70 tis Km) občas slyším, že si škrtá špičkou boty v zatáčce, ale člověk mu nevysvětlí, že jezdí na lachtana a že pak nemá cit v nohách ( bylo to i v pořadu na TV I like bike ).

závěr je asi ten, že rozhodně nechci nikoho urážet ( pokud se tak stalo, tak se omlouvám ) a o těch Dunlopech vím jen to co se kde dočtu a od toho kámoše a proto je chci vyzkoušet, každopádně si myslím, že rozdíl oproti Continentalech nebude pro laika ( mě ) nikterak závratný.
18. led 2012 10:03 #44

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 98
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl TomCBF1000 pro téma Re: Pneu na CBF 1000

boco818: www.motostar.cz asi nevychází úplně špatně.

edit: Malp: ještě k tomu jak jsi psal "jednosměsovka, dvousměsovka ??? " vykládám si to tak, že nevíš co to znamená, nebo proč to píšu. Continental roadattack je z jedné směsi ( celá pneu má stejnou tvrdost a stejné vlastnosti ve středu i na krajích ), Sportsmart/roadsmart je dvousměsová pneu ( střed pneu je tvrdší než okraje a to má za následek, že se ti z ní nestane po 8 000 Km placka, ale zároveň pěkně drží v náklonech). Dělají se i třísměsovky.

edit: teď jsem ještě mrknul na tu Continental RoadAttack II, kterou sis koupil na zadek a vidím, že jí udělali taky dvousměsovou.
Poslední změna: 18. led 2012 10:38 uživatelem TomCBF1000.
18. led 2012 10:15 #45

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 301
  • Obdržená poděkování 70

Odpověděl žil pro téma Re: Pneu na CBF 1000

já byl spokojenej B) tady www.megalevnepneu.cz/
18. led 2012 10:28 #46

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 54
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl Speedy pro téma Re: Pneu na CBF 1000

Jak píše žil, www.megalevnepneu.cz, vše bez problémů.
Poslední změna: 18. led 2012 12:37 uživatelem Speedy.
18. led 2012 12:30 #47

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 918
  • Obdržená poděkování 97

Odpověděl boco818 pro téma Re: Pneu na CBF 1000

dik za tipy, ale zatial najlacnejsie v CR som nasiel na levne-motopneu.cz (necelych 6100Kc za obe spolu)
Ale na SK je to +/- za rovnake peniaze (zatial som nasiel za 243EUR ), takze sa mi to neoplati riesit v Cechach.

to TomCBF1000:
co to znamena na lachtana?

"Od táty ( má na motorkách už nějakých 70 tis Km) občas slyším, že si škrtá špičkou boty v zatáčce, ale člověk mu nevysvětlí, že jezdí na lachtana a že pak nemá cit v nohách ( bylo to i v pořadu na TV I like bike )."

Som myslel ze cesky rozumiem, ale vidim ze nie uplne vsetkemu :woohoo:
Poslední změna: 18. led 2012 16:14 uživatelem boco818.
18. led 2012 16:13 #48

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 98
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl TomCBF1000 pro téma Re: Pneu na CBF 1000

nevím jak se to řekne slovensky, lachtan je takový tlustý prase, který se válí na pláži u moře a má ploutve právě do V ( od sebe ), takže když sedíš na motorce a máš paty u sebe a špičky od sebe, tak zezadu vypadáš jako lachtan :lol:
18. led 2012 21:22 #49

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 918
  • Obdržená poděkování 97

Odpověděl boco818 pro téma Re: Pneu na CBF 1000

Pekne :laugh:
neviem ci na to mame na Slovensku nejaky vyraz, nic ma nenapada.
18. led 2012 23:39 #50

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.605 sekund