kontrolka PGM-FI

  • Příspěvky: 518
  • Obdržená poděkování 85

kontrolka PGM-FI vytvořil uživatel keith

Ahoj lidi.
stále na své CBF 600N 2008 řeším kmitající otáčkoměr a vynechávající tachometr. V Hondě ve Zlíně mám přislíbenou výměnu kabeláže a kdo ví čeho ještě co se týkalo i svolávací akce, ale jelikož se jedná o reklamci, Honda Praha nikam nespěchá a dává si tak na čas. Já na motorce jezdím stále a řídím se otáčkami, ale poslední dobou se mi při plně nefunkčním tachometru rozsvítí kontrolka PGM-FI, která má znamenat problém se směsí což si v tomto případě nemyslím. Je možné, že se tato kontrolka rozsvítí po jisté době jako upozornění na nutnost výměny svíček??? Nebo hlásí jakoukoli chybu, která je zachycená řídící jednotkou (tedy i nefunkční tachometr)??? Do Hondy pojedu až mě zavolají k výměně dílů, pokud to nebude na konci sezony...
chro chro
04. čvn 2012 20:32 #1

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 39
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl PavelFru pro téma Re: kontrolka PGM-FI

Je to tou kabeláží, dělalo mi to taky. Výměna v rámci záruky to vyřešila. Provedeno u MCH honda, vědí přesně o co jde a za 1 den opraveno.
05. čvn 2012 13:36 #2

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 518
  • Obdržená poděkování 85

Odpověděl keith pro téma Re: kontrolka PGM-FI

myslíš, že je dobrý nápad s motorkou s touto závadou jet na sraz 400 km...pochybuji totiž, že mi ji opraví do pátku
chro chro
05. čvn 2012 18:54 #3

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 518
  • Obdržená poděkování 85

Odpověděl keith pro téma Re: kontrolka PGM-FI

Zdarec. Budíky stále tarokují, v Hondě mi oznámili, že jsou pokažené :-). Rozhjodl jsem se je vyměnit a teď rozhazuji sítě po evropě. Jednou z možností jsou budíky z anglie, ale nevím v jakých hodnotách budou zapisovat na mé motorce denní a celkové kilometry..??? obávám se že v mílích... netušíte jestli se dá budík "..přečipovat" přenastavit...???
chro chro
20. zář 2012 06:25 #4

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 246
  • Obdržená poděkování 22

Odpověděl standaCBF pro téma Re: kontrolka PGM-FI

Ja mam motorku z anglie a kdyz jsem se jen tak zeptal jestli se to neda prehazet na kilometry, tak mi rekli ze neda ze si musim koupit nove budiky. Ale zdalo se mi ze to rikali jen aby meli vetsi kseft, prijde mi ze to musi nejak jit, ale jeste jsem to vice nezjistoval (jezdim normalne s milema, zase tak moc mi to nevadi abych za to dal par tisic.
21. zář 2012 11:02 #5

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 518
  • Obdržená poděkování 85

Odpověděl keith pro téma Re: kontrolka PGM-FI

Objevil jsem chlapa, který snad ví jak na to. Do světla se před konektor tachometru vloží "oblbovák" který upraví signál tachometru. Tato vychytávka vyjde cca 1500 kč. nemám ale potvrzeno, že by to fungovalo ia na stříkačku... je to takový to asi to půjde

PS: v Hondě mi takovou možnost origo "kitem" popřeli, ale jedním dechem nevyloučili
chro chro
Poslední změna: 22. zář 2012 13:01 uživatelem keith.
22. zář 2012 12:59 #6

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 518
  • Obdržená poděkování 85

Odpověděl keith pro téma Re: kontrolka PGM-FI

Nechci předbíhat, ale vypadá to, že budíky jsou opravené. Našel jsem chlapíka od Slavkova u Brna, který se v budících pohrabal a dal je do pořádku. Objevil lajdácky a amatérsky provedenou práci před ním ( Elektrikáře na doporučení Valmezu :-( ) vyměnil strojek tachometru, vrovnal zkříženou desku tišťáků...a předběžným výsledkem je netřepající se otáčkoměr a funkční tachometr. 4500,- (z toho 1500,- práce). Za sebe jsem s ním velice spokojený. Do vlákna "kde servisujete.." na něj dám kontakt. Tak teď se ještě víc těším na začátek sezony.. :-)
chro chro
30. led 2013 15:02 #7

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64

Odpověděl Luhamoto pro téma Re: kontrolka PGM-FI

Ač jsem Valmez doporučoval, protože má zkušenost ze Zlína byla fakt hrozná a osobně u mě ve Vlamezu byl přístup o 50 % lepší. Už bych fakt asi nikoho nikomu v dnešní době nedoporučil.
Najít někoho šikovného, kdo umí dělat kvalitně je fakt docela problém.
Každopádně supr že už to máš opravené.
30. led 2013 16:05 #8

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 273
  • Obdržená poděkování 8

Odpověděl Gastan pro téma Re: kontrolka PGM-FI

Bol to elektrikár, ktorého Valmez odporučil, nie Valmez sám ...

Aspoň ja som to tak z textu pochopil.
30. led 2013 19:26 #9

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64

Odpověděl Luhamoto pro téma Re: kontrolka PGM-FI

Jo to máš pravdu,Keith psal o tom elektrikáři, kterého dostal doporučeného od Valmezu.
Já jsem to psal v širší souvislosti a to s tím, že jsem nedávno četl tento článek , který mě trochu překvapil.
30. led 2013 20:31 #10

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.647 sekund