CBF 500 home servis

  • Příspěvky: 548
  • Obdržená poděkování 4

Odpověděl Pepe pro téma Re: CBF 500 home servis

Choď k tomu a pohýb strmeňom do strán a zatoč
05. říj 2013 20:13 #31

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 58
  • Obdržená poděkování 1

Odpověděl Luhamoto2 pro téma Re: CBF 500 home servis

elektrikarCZE napsal:

Tak část asi vyřešena. Jak byl asi kotouč ohřátý, tak "dřel" po celé délce. Teď jsem to byl ještě zkusit, a je tam znát ten výrazný škrtání. Za chvilku sem dám video.

edit.: zde je to video:



- je v blbé kvalitě, ale to škrtání tam je výrazně slyšet.

a k tomu jak si napsal, že je po sezóně, to vím, ale potřebuji motorku odzkoušet, aby na ní nebyli skryté vady.


Pokud není kotouč křivý a brzda brzdí a neseká se, ždřejme bude stačit rozebrat a vyčistit.
Návod je zde klik
Poslední změna: 05. říj 2013 22:04 uživatelem Luhamoto2.
05. říj 2013 22:01 #32

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 58
  • Obdržená poděkování 1

Odpověděl Luhamoto2 pro téma Re: CBF 500 home servis

Máte někdo zkušenost s tím, co vydrží pneumatika po opravě defektu?
V pátek jsem měl chvíli a tak si říkám, že se na hodinu svezu. Ale v garáži mě čekalo překvapení. Motorku jsem sundal ze stojanu a uslyšel divný zvuk. Mrknu na zadní gumu a ta prázdná.
Tak nahodím motorku opět na hlavní stojan a dívám se kde je asi problém. po chvíli hledání jsem našel hlouček cca 5 řezných zářezů na zadní pneu. Po dofouknutí a naslynění se ukázalo, že mi guma uchází.
Tak místo ježdění jsem kolo sundal a zavezl zalepit knotem.
Má někdo zkušenost jak taková oprava mu dlouho vydržela? Předpokládám, že by měla vydržet už na furt, ale přeci jen by mě zajímalo pokud má někdo praktickou zkušenost.
05. říj 2013 22:11 #33

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 543
  • Obdržená poděkování 33

Odpověděl Eddie75 pro téma Re: CBF 500 home servis

Luhamoto2 napsal:

Má někdo zkušenost jak taková oprava mu dlouho vydržela? Předpokládám, že by měla vydržet už na furt, ale přeci jen by mě zajímalo pokud má někdo praktickou zkušenost.

Praktickou zkušenost nemám, když jsem měl v pneumatice hřebík, tak mě v několika pneuservisech poslali do háje, že mi to neopravěj, že se to nesmí a že si to nevezmou na triko. Naštěstí buď byl hřebík malý nebo zam zůstal a upadla hlavička, každopádně guma vydržela až do konce životnosti a neucházela. Nicméně četl jsem v diskuzích, že lidi v pohodě dojezdili gumu s knotem až do konce.
Praha 4 - CBF 600S 2004
05. říj 2013 23:08 #34

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 58
  • Obdržená poděkování 1

Odpověděl Luhamoto2 pro téma Re: CBF 500 home servis

No u mě to borec vzal uplně v pohodě a popravdě, kdyby mi to nechtěl zalepit, tak bych od něj koupil knoty a opravil si to sám.
06. říj 2013 11:28 #35

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 279
  • Obdržená poděkování 20

Odpověděl elektrikarCZE pro téma Re: CBF 500 home servis

Luhamoto2 napsal:

elektrikarCZE napsal:

Tak část asi vyřešena. Jak byl asi kotouč ohřátý, tak "dřel" po celé délce. Teď jsem to byl ještě zkusit, a je tam znát ten výrazný škrtání. Za chvilku sem dám video.

edit.: zde je to video:



- je v blbé kvalitě, ale to škrtání tam je výrazně slyšet.

a k tomu jak si napsal, že je po sezóně, to vím, ale potřebuji motorku odzkoušet, aby na ní nebyli skryté vady.


Pokud není kotouč křivý a brzda brzdí a neseká se, ždřejme bude stačit rozebrat a vyčistit.
Návod je zde klik


Tak po rozebrání byly na deskách hrany nerovné, tak jsem je jemně přebrousil a odmastil. V maznejch pouzdrech nebylo moc vazeliny, tak jsem je přimázl. Dále jsem silikonovým olejem přimázl "prasátka". Po sestavení zpět na motorku zase škrtaly, ale do se doladilo pohnutím třmenů. Teď už nejsou slyšet ty pazvuky, ale po celým obvodě jemně škrtají - což je prý normální.
Poslední změna: 06. říj 2013 12:00 uživatelem elektrikarCZE.
06. říj 2013 11:59 #36

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 279
  • Obdržená poděkování 20

Odpověděl elektrikarCZE pro téma Re: CBF 500 home servis

Tak jsem dnes vyměnil nemrznoucí kapalinu. Původní byla do -25°C. Smíchal jsem Destilovanou vodu s Fridexem od velvany s poměrem 1:1,1 (fridex:voda), změřil jsem, že je do -34,5°C. Je ta teplota dobrá?
23. lis 2013 17:47 #37

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1008
  • Obdržená poděkování 72

Odpověděl Malp pro téma Re: CBF 500 home servis

elektrikarCZE napsal:

Tak jsem dnes vyměnil nemrznoucí kapalinu. Původní byla do -25°C. Smíchal jsem Destilovanou vodu s Fridexem od velvany s poměrem 1:1,1 (fridex:voda), změřil jsem, že je do -34,5°C. Je ta teplota dobrá?


Jojojo,GUT jaksviňa .
24. lis 2013 09:47 #38

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 279
  • Obdržená poděkování 20

Odpověděl elektrikarCZE pro téma Re: CBF 500 home servis

Jinak jak poznám že se systém odvzdušnil? Kapalina byla naplněná až po hrdlo uzávěru, a nádobka byla dolita na max rysku. Po nastartování a ohřátí motoru se zapnula sahara, a po chvíli jsem motor vypnul. A v nádobce přibila kapalina o 2mm nad max rysku. Je tedy systém odvzdušněný?

edit.:
Po vyjmuti jsem zjistil že nabíječka hned určí, že je baterie nabitá. Je v té motorce tak dobré dobíjení že je pořád nabitá? Děkuji
Poslední změna: 24. lis 2013 10:38 uživatelem elektrikarCZE. Důvod: přidání dotaz baterie
24. lis 2013 10:13 #39

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 16
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl silli pro téma Re: CBF 500 home servis

Kolko kvapaliny si tam nalial?
24. lis 2013 14:55 #40

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.546 sekund