CBF 1000 - nestartuje

  • Příspěvky: 3
  • Obdržená poděkování 0

CBF 1000 - nestartuje vytvořil uživatel mikusak

Prosím o rady, zejména ty kolegy, které u téhle mašiny postihl ten samý problém...

Mám Hondu CBF 1000 (2006), najeto asi 30 000 km. Každou zimu, (a někdy i v sezoně) se mi stane, že když mašinu odstavím na delší čas, (asi 4 a více týdnů), tak potom nenastartuji. Baterie je čerstvě nabitá. Připadá mi to, jako by se motor ulil! Jediná záchrana je, mašinu roztlačit. To se potom vyvalí z výfuků oblak dýmu. Motor zahřeju na provozní teplotu a projedu. Následně již normálně chytá! Stejný problém nastane, i v létě, když jí okamžitě po studeném startu třeba po 10 vteřinách zase vypnu, (pravidelně si po nastartování všimnu, že jsem si neodemkl zámek na kole, a klíče jsou na kroužku s klíčem zapalování). Potom se to chová naprosto stejně jako v předcházejícím případě a nezbývá než tlačit, neboť startér točí bezmocně až do vytřískání baterky! Někdy také při horkém startu kopne motor proti.
Nevím, jestli to dělá zapalování, vstřikování, nebo lambda sonda, asi je tam také nějaký automatický sytič....
Jinak motor normálně táhne, spotřeba pod 5 l, a spotřeba oleje: za 6 tisíc mezi výměnou dolévam max 2 - 3dl.

Poraďte prosím, hlavně kdo jste něco takového řešili. Mik.
27. lis 2012 13:47 #1

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 548
  • Obdržená poděkování 4

Odpověděl Pepe pro téma Re: CBF 1000 - nestartuje

Taky problem vie pokne rozladit,roztlačanie striekačke nesedi,elekktronika je pomylena a može dat viac paliva preto ten dym.Automaticky sytič maju niektore karbece to možeš vylučit,pokial pri štartovani citit nespaleny benzin može to byt lambasonda.V prvom rade treba sviečky spravnej tepelnej hodnoty(NGK),uliata sviečka može prebijat.Nepišeš či vypisuje FI.Nabuduce ked zbadaš po naštartovani zamok tak ju najskor prehrej a potom vypni.Ked nepojde skus jej pridat max nejaky milimetrik len aby sa odchylili škrtiace klapky,budeme mudrejši
27. lis 2012 20:24 #2

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 3
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl mikusak pro téma Re: CBF 1000 - nestartuje

Indikace F1 nesignalizuje závadu! Svíčky měnil naposled servis, a tak předpokládám, že jsou tam takové, jaké předepisuje výrobce.
No vypadá to, že jak to na jaře počasí dovolí, tak se ještě proběhnu, a potom rovnou do servisu...
Snad to dokáží nějak diagnostikovat, i když jim to přivezu po ose, a tedy momentálně startující. Myslím, že to bude někde v elektronice, tipoval bych to asi na sondu... Proste se uvidí. Dík za rady. M
28. lis 2012 11:44 #3

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 548
  • Obdržená poděkování 4

Odpověděl Pepe pro téma Re: CBF 1000 - nestartuje

Neni zač moc sme toho neporiešili.Striekačka je prešpikovana elektroniku može to byt čokolvek,pre priklad Ti uvediem jeden pripad spred par mesiacov(3ročna moto).Chalan bol na vylete,zastavil na zmrzlinu a ked sa vratil k moto ani neškytla,musel ju previest na voziku.Ked sme ju doma skušali žiadny problem,ale za čas to spravila zase a čoraz častejšie.Motor točil jak o dušu ale ani netukla,chybu nevypisovalo,iskra jak ohnostroj... Nakoniec to bolo vadne palivove čerpadlo,občas sa pridrelo a neroztočilo.Samozrejme bolo made CHina,u autorizovaneho dilera zan pytali 450 Eur,objednane z Činy to same vyšlo na 40 Eur.
Poslední změna: 28. lis 2012 15:02 uživatelem Pepe.
28. lis 2012 15:01 #4

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 11
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl motoletec pro téma Re: CBF 1000 - nestartuje

Tohle se mi stalo jednou a byla uchcaná.
26. pro 2012 11:14 #5

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 31
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl vlastaCBF pro téma Re: CBF 1000 - nestartuje

Moje CBF tohle také umí, vyřešil jsem to tak, že jednou měsíčně jí natočím a nechám do ohřátí běžet. Nemusí to být do spuštění větráku.
Vlasta CBF
10. led 2013 17:20 #6

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 62
  • Obdržená poděkování 1

Odpověděl hasa pro téma Re: CBF 1000 - nestartuje

Přesně tak, řeším to stejně jako vlasta CBF, jednou za měsíc natočím do úplného ohřátí a je po problému , jednou jsem se vytrestal na starém ZZRu uchcaná, svíčky v pr.. a baterka také musela na nabijéčeku a od té doby to takto dělám u všech motorek a to mám teplou garáž a niky žádný problém se starty v zimě jo ale mám karburátorovou 6
10. led 2013 17:25 #7

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 669
  • Obdržená poděkování 11

Odpověděl tirak.cz pro téma Re: CBF 1000 - nestartuje

vlastaCBF napsal:

Moje CBF tohle také umí, vyřešil jsem to tak, že jednou měsíčně jí natočím a nechám do ohřátí běžet. Nemusí to být do spuštění větráku.
Vlasta CBF


Obdivuju všecky co jsou schopní nastartovat motorku,a zas ji chcípnout. Já se prostě musím svýzt za každou cenu B) je to prostě nemoc,kterou nikdy nezdolám ;)
Odesláno z vlastní Nokie 3110 prostřednictvím mojí pravé ruky ;) Seru na Tapatalk :)
10. led 2013 23:25 #8

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 24
  • Obdržená poděkování 1

Odpověděl bohy075 pro téma Re: CBF 1000 - nestartuje

Zeptám se k tématu, také se mi mojí CBF 600 "karbec" podařilo uchcat. před par dny jsem si řikal, snad už bude teplo, kouknu jak je na tom baterka atd.

Sytič na plno, moto chytla ale za chvilku chcípla, pak už jen blafala na startér a po chvíli už vůbec nic. Jen to občas pěkně střelilo do výfuku. Vyndal jsem krajní svíčku a úplně mokrá.

Nechal jsem ji pár dní, dal baterku nabít a dnes jsem zkusil znovu, nejdříve opět blafala a pak už zase nic.

Neporadil by mi někdo jak rozjet uchcaný motor? Musím vyndat (vyměnit) svíce?

Díky :-)
25. úno 2013 20:01 #9

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 669
  • Obdržená poděkování 11

Odpověděl tirak.cz pro téma Re: CBF 1000 - nestartuje

No,víš,nejjednodušší na uchlastanou motorku je "Full Gas". On ti toťiž provětrá válce,přebytečnej benal vyfrčí laufem,a hodinky zase tikaj :) Mi to funguje spolehlivě B) . Jo a používám ho i po zdařilém startu,za j ízdy větrám taky. Co kdyby se mi při zavřeným plynu motor náhodou uchlastal,no ni? :woohoo:

Ale vážně,když motor uleješ,prostě mu otevři plyn na plnej,a toč startérem. Ono to vyvětrá,a potom normálně pořád při sytiči mu dej jen trochu,jako když chceš vrknout,jen potahuj. Uvidíš že se chytí.
Odesláno z vlastní Nokie 3110 prostřednictvím mojí pravé ruky ;) Seru na Tapatalk :)
25. úno 2013 22:43 #10

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.530 sekund