CBF 1000 - nestartuje

  • Příspěvky: 273
  • Obdržená poděkování 8

Odpověděl Gastan pro téma Re: CBF 1000 - nestartuje

Na to je lahká pomoc ..
vyhýbať sa hlavným cestám a ťahom.

Ja chodím veľmi často po "kotěhulkách" a nenarazím tam na policajta, ale občas na velmi kvalitný asfalt.
21. bře 2013 22:44 #31

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 80
  • Obdržená poděkování 1

Odpověděl ZIPP pro téma Re: CBF 1000 - nestartuje

mikusak napsal:

Prosím o rady, zejména ty kolegy, které u téhle mašiny postihl ten samý problém...

Mám Hondu CBF 1000 (2006), najeto asi 30 000 km. Každou zimu, (a někdy i v sezoně) se mi stane, že když mašinu odstavím na delší čas, (asi 4 a více týdnů), tak potom nenastartuji. Baterie je čerstvě nabitá. Připadá mi to, jako by se motor ulil! Jediná záchrana je, mašinu roztlačit. To se potom vyvalí z výfuků oblak dýmu. Motor zahřeju na provozní teplotu a projedu. Následně již normálně chytá! Stejný problém nastane, i v létě, když jí okamžitě po studeném startu třeba po 10 vteřinách zase vypnu, (pravidelně si po nastartování všimnu, že jsem si neodemkl zámek na kole, a klíče jsou na kroužku s klíčem zapalování). Potom se to chová naprosto stejně jako v předcházejícím případě a nezbývá než tlačit, neboť startér točí bezmocně až do vytřískání baterky! Někdy také při horkém startu kopne motor proti.
Nevím, jestli to dělá zapalování, vstřikování, nebo lambda sonda, asi je tam také nějaký automatický sytič....
Jinak motor normálně táhne, spotřeba pod 5 l, a spotřeba oleje: za 6 tisíc mezi výměnou dolévam max 2 - 3dl.

Poraďte prosím, hlavně kdo jste něco takového řešili. Mik.

Přesně tohle se mi stalo teď také...a laboruji jak to nahodit.....
17. dub 2013 09:54 #32

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 13
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl Bob pro téma Re: CBF 1000 - nestartuje

Tohle mě trápí skoro každé jaro. Stojí v teplé garáži a o baterku je také řádně postaráno. Chytne na druhé otočení a po 5 sekundách chcípne ulitá a konec. Pak už jen točí starter. Takže nejdříve dostane "Full Gas" a následně jen nepatrně "vrknu" jak píše tirak.cz. A je po problému, CBF-ka vrčí. Projistotu jí nechám trochu zahřát, ale problém už se po celou sezónu neobjeví. ;)
22. dub 2013 13:11 #33

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.560 sekund