Nelze po zimě nastartovat - zkoušel jsem fakt vše.

  • Příspěvky: 18
  • Obdržená poděkování 0
ahoj,taky hodím svou zkušenost do placu :-) Cbfko mi nechtělo po koupi startovat,ale jen v chladu,jakmile se motka uklidila do vyhřívané garáže,tak chytla na první škrtnutí,ale jak byla venku v chladu,tak se jí nechtělo (museli jsme jí pomoct horkovzdušnou pistolí fouknout do sání, ale ani to nebyl zaručený úspěch... koupili jsme nejdřív výrobcem doporučenou svíčku NGK a s nulovým efektem. pak jsme koupili o stupen studenější CR7EH9 a najednou to startuje i venku :-)
19. úno 2014 18:08 #21

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 918
  • Obdržená poděkování 97
Ako to tu čítam, začínam mat obavy ze príčinou mojich tažších štartov po zime a keď je moto dlhšie odstavená môžu byt irídiové sviečky (1000F ich má v základe)
Už minule som ich chcel vymeniť ale k 3 som sa nevedel jednoducho dostať, možno skúsim znova na jar.

K tvojmu problému - ja by som asi skúsiť pripojiť nabitu autobaterku.
Poslední změna: 19. úno 2014 19:06 uživatelem boco818.
19. úno 2014 18:58 #22

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 30
  • Obdržená poděkování 1
ozzzi napsal:

Asi máte pravdu pánové, zkusím to ještě s autobaterií, za to nic nedám. Pak vyndám svíčky a mrknu se zda házejí jiskru. Koupím případně nové - Doporučily by jste mi ty Brisk, nebo Denso? a když to ani pak nepůjde tak Motoservis Ćížek.

Jantar_350: Kolik tě to stálo ? :)


Já měl původní originální svíčky DENSO U27FER9 a měnil jsem je právě z podobného důvodu starter točil a točil,ale motor nenaskočil.Dobrá Svíce musí házet jiskru mezi elektrodami a ne mezi závitem a jiskřištěm což si odzkoušíš.Po výměně za NGK :CR 9 EH-9 které jdou použít jako záměnu bylo vše OK a motor začal vrnět,ale rovněž i baterka musela být řádně nabita,motor potřebuje dostatak otáček.
Tento problém se mi vyskytl pouze na jaře při prvním startování a tak příští jaro když opět nechtěla hned naskočit a já nechtěl ulejt svíšky zkusil jsem malý fígl odšrouboval jsem dvě přístupné svíce aby motor neměl takovou kompresi a zkusil jsem ho chvilku protočit a pak odkalil ještě karburátory(které má ročník 2004)Našrouboval svíčky zpět a motor opět bezproblému chytil.Přikláním se k tomu že benzín se přez zimu odpaří a pak to chvilku trvá než se dostane všude kam má.
Rok na to jsem si myslil že už vím co a jak.Nabiju baterku namontuji otočím klíčkem a ono nic.Kontroluji svorky proměřuji baterii kde mám 12V na měřáku, kontroluji pojisty a ne na to přijít.Pak mě napadlo vymontovat baterii a připojit na ni žárovku a ejhle ona taky nesvítí.Problém byl vyřešen baterie při zatížení nedává žádný proud,i když na prázdno ukazovala 12V.A tak vše vyřešila nová baterie.
Zkrátka základ je benzín,dobrá svíčka a baterie
19. úno 2014 22:04 #23

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 41
  • Obdržená poděkování 0
A co máš přesně za motorku?

Kata1988 napsal:

ahoj,taky hodím svou zkušenost do placu :-) Cbfko mi nechtělo po koupi startovat,ale jen v chladu,jakmile se motka uklidila do vyhřívané garáže,tak chytla na první škrtnutí,ale jak byla venku v chladu,tak se jí nechtělo (museli jsme jí pomoct horkovzdušnou pistolí fouknout do sání, ale ani to nebyl zaručený úspěch... koupili jsme nejdřív výrobcem doporučenou svíčku NGK a s nulovým efektem. pak jsme koupili o stupen studenější CR7EH9 a najednou to startuje i venku :-)

20. úno 2014 08:18 #24

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 279
  • Obdržená poděkování 20
Jantar_350 napsal:

A co máš přesně za motorku?

Kata1988 napsal:

ahoj,taky hodím svou zkušenost do placu :-) Cbfko mi nechtělo po koupi startovat,ale jen v chladu,jakmile se motka uklidila do vyhřívané garáže,tak chytla na první škrtnutí,ale jak byla venku v chladu,tak se jí nechtělo (museli jsme jí pomoct horkovzdušnou pistolí fouknout do sání, ale ani to nebyl zaručený úspěch... koupili jsme nejdřív výrobcem doporučenou svíčku NGK a s nulovým efektem. pak jsme koupili o stupen studenější CR7EH9 a najednou to startuje i venku :-)


Koukám, že nečeš celé téma. Psal to hned v prvním příspěvku : CBF 600S rv.2007
20. úno 2014 15:26 #25

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 18
  • Obdržená poděkování 0
mam 250tku, vim není to jako šestikilo, ale problém může být stejný :-)
20. úno 2014 17:34 #26

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 56
  • Obdržená poděkování 3
No,také se mi to po koupi v r.08 stalo. Bazarovka r.v.04 . Já ještě bez papírů sem chtěl zamachrovat a uchlastal ji.Rána do výfuku,baterka vymlacená.Koupil sem novou,svíčky brisk.Baterku mam přes zimu doma a nabíjim ji na jaře a teď bude sloužit už šestý rok.Svíčky sem měnil po 35000km a byly celkem v pohodě.
Tak hlavu vzhůru a bacha na uchlastání!
20. úno 2014 21:30 #27

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 41
  • Obdržená poděkování 0
Kata1988 napsal:

mam 250tku, vim není to jako šestikilo, ale problém může být stejný :-)


Každopádně dík za radu, já to asi taky zkusím, dát tam teplejší svíčku.
21. úno 2014 07:25 #28

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 41
  • Obdržená poděkování 0
patek napsal:

No,také se mi to po koupi v r.08 stalo. Bazarovka r.v.04 . Já ještě bez papírů sem chtěl zamachrovat a uchlastal ji.Rána do výfuku,baterka vymlacená.Koupil sem novou,svíčky brisk.Baterku mam přes zimu doma a nabíjim ji na jaře a teď bude sloužit už šestý rok.Svíčky sem měnil po 35000km a byly celkem v pohodě.
Tak hlavu vzhůru a bacha na uchlastání!


A dotaz, jak tobě to s těma Briskama startuje studený? Mě to startuje blbě, často se mi stává, že už mám pocit, že to běží, tak pustím startér a chcípne to. Dík za odpověď
21. úno 2014 07:27 #29

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 56
  • Obdržená poděkování 3
Za studena startovala dost špatně.Uplně stejně jak u tebe.Jednou při minus pěti stupních sem myslel,že neodjedu.Baterka točila v poho,ale nakonec jsme se pěkně zapotili při roztlačení!Ale kromě tohoto případu to vždy napotřetí chytlo.
Teď mě napadá,že nevím,jaké tam mám svíčky v součastné době.Musím se podívat.
22. úno 2014 10:47 #30

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.867 sekund