AKU

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64

Odpověděl Luhamoto pro téma Re: AKU

Kevvin napsal:

Kamošovi odcházela baterka (nedržela kapacitu) , tak loní gelovku rozebral (vršek), dolil elektrolytem (jen trochu), dobil a funguje mu dodnes. A mě asi bude čekat to samé, pokud si nekoupím novou

ps: je jasné, že by se to nemělo .... ale když to funguje B)


No podobný pokus jsem na vlastní oči taky viděl, ale dopadlo to tak, že se dolétý elektrolit z baterie dostal ven a poleptal zadní vidlici. (Bylo to na enduru). Takže se koupila stejně nová baterie.
05. dub 2013 17:20 #11

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 720
  • Obdržená poděkování 29

Odpověděl Dr.Pilulkin pro téma Re: AKU

Kevvin napsal:

Kamošovi odcházela baterka (nedržela kapacitu) , tak loní gelovku rozebral (vršek), dolil elektrolytem (jen trochu), dobil a funguje mu dodnes. A mě asi bude čekat to samé, pokud si nekoupím novou

ps: je jasné, že by se to nemělo .... ale když to funguje B)


Tak tomu říkám "óbrbastl". Ne, že bych taky někdy něco nezbastlil, ale na takový kalibr už nemám.
05. dub 2013 18:12 #12

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1660
  • Obdržená poděkování 98

Odpověděl Hodys pro téma Re: AKU

mě odešla baterka loni v létě na dovolené v Itálii...naštěstí kousek od servisu a pomoc mi nabídl ochotný chlapík co mě tam odvezl...z toho důvodu chápu tu preventivní výměnu :) jinak jsem taky vždy říkal že až bude hůř chytat nebo budu muset často dobíjet vyměním :) neprojevovala se nijak jen jednou mi v servisu při zimním udržovacím nabíjení řekli že se rozsvítila červená kontrolka a to prý není dobré,ale po znovu nabití vypadala ok no a za 4 měsíce se sesypala.... :) je to o štěstí ale 6 let si myslím že je už akorát čas na výměnu ,někdy se to sesype totiž rychle a co pak na dovči :) mám model 2006 motorka téměř rok stála v prodejně a v březnu 07 se prodala od té doby do sesypání baterie v roce 12 najeto 32000km takže vydržeka 6 let ....ta nová YUASA co mám je originál od Hondy jen mi ji mechanik z nedostatku času v Itálii nenechal po nalití otevřenou předepsaných asi 5 nebo 6 hodin a hned ji zavřel takže se prý moc nevytvořil gel tak uvidím co vydrží (to s tím gelem není z mé hlavy řekli mi to ve vartě když jsem kupoval baterku pro šéfa do harleje-prý se musí počkat a až pak zavřít po 5 hodkách zhruba nebo tak nějak )
05. dub 2013 20:00 #13

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 548
  • Obdržená poděkování 4

Odpověděl Pepe pro téma Re: AKU

Baterky z prvovýroby vydržia hodne a km nájazd na to nemá vpliv.Osobne mi vydržala na XVS cez osem rokov ale poznám pripad aj 9,ale taká baterka odide z hodiny na hodinu preto je na zváženie či sa s nou pustit do sveta.
06. dub 2013 22:21 #14

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1660
  • Obdržená poděkování 98

Odpověděl Hodys pro téma Re: AKU

Pepe napsal:

Baterky z prvovýroby vydržia hodne a km nájazd na to nemá vpliv.Osobne mi vydržala na XVS cez osem rokov ale poznám pripad aj 9,ale taká baterka odide z hodiny na hodinu preto je na zváženie či sa s nou pustit do sveta.


já to nezvážil a potkalo mě to :laugh: ale nelituju toho protože jsem zažil s Italama celkem srandu...ve finále nás ten chlápek co mě zachránil pozval na projížďku po okolí a nakonec z toho byl fajn výlet :)kiláky na to vliv asi fakt nemají spíš jak dlouho a kde ta motorka a s ní i baterka stojí a jak se nabíjí
Poslední změna: 07. dub 2013 11:39 uživatelem Hodys.
07. dub 2013 11:38 #15

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 388
  • Obdržená poděkování 47

Odpověděl Kevvin pro téma Re: AKU

Dr.Pilulkin napsal:

Tak tomu říkám "óbrbastl". Ne, že bych taky někdy něco nezbastlil, ale na takový kalibr už nemám.


Tak souhlasím s tebou .... ono asi záleží, jak moc toho elektrolytu tam naleješ, protože zadělat vršek není problém .... problém je množství toho elektrolytu
CBF 600 S 2008
07. dub 2013 22:54 #16

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 80
  • Obdržená poděkování 1

Odpověděl ZIPP pro téma Re: AKU

Tak jsem motku po zimním stání také nenatočil. to se mi stalo již podruhé..poprvé to bylo cca před 5 lety Ohledně vaší diskuse o baterkách. Motku jsem koupil fungl novou a baterka mi v ní odešlě po 2 letech. Byla to značka Yuasa, Pak jsem se dozvěděl, že do nových motorek strkají ležáky baterie, proto to tak rychle odchází. Ale jsou i vyjímky. Poté jsem si koupil ToPlite MF TTZ10s a po 5 letech bohužel...startér točí, ale motka ne a ne chytnout. Dozvěděl jsem se, že stříkačky jsou velice háklivé na napětí baterie a když klesne tak prostě řídící jednotka nedá povel k zažehnutí. Jinak baterky na zimu z motky vyndavám a 1x za měsíc ji hodím na nabíječku. Ani tato prevence mi baterky nezachránila. Když jsem měl starší motorku tak jsem v ní nechal baterku přes zimu, 1x za měsíc ji hodil na nabíječku a motku nastartoval. nechal jsem ji pořádně prohřád a vše bylo v cajku. Na jaře jsem ji hned napoprvé nastartoval. takže můj závěr...budu ta dělat jako u staré motorky a prdím na nějaké vyndavání baterie na zimu z motorky. ;) No a teď musím koupit novou baterku....zlatý karburátory!!!!!
Poslední změna: 17. dub 2013 09:44 uživatelem ZIPP.
17. dub 2013 09:42 #17

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 116
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl spyro pro téma Re: AKU

Delam to stejne.Baterku nevyndavam cca jednou mesicne dobiju pres 12v zasuvku na 5 min nastartuju a z jara moto chyta na brnk :-)
17. dub 2013 16:36 #18

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 306
  • Obdržená poděkování 2

Odpověděl Bruty pro téma Re: AKU

Moja baterka má práve 6 narodeniny, ale bohužiaľ budú asi aj jej posledné... :(
Od augusta - 8 mesiacov (môj úraz) motorka stála v garáži a napriek tomu, že baterka točila, motor nenaskočil... samozrejme sa štartovaním vybila, no po nabití sa mi podarilo Mršku naštartovať, a jazdím na nej 3 deň, ale mám už z nej pocit, že stráca dych a tak ju preventívne vymením :) Už som mala tú česť vidieť kamaráta, ktorému počas tripu odišla baterka... :(
17. dub 2013 19:42 #19

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 382
  • Obdržená poděkování 48

Odpověděl Marty11 pro téma Re: AKU

Mám studenou garáž.Baterku na zimu beru do tepla a občas ji nechám dobýt.(=když vzpomenu 1xdo měsíce) Baterie po 14 dnech stání prý strácí 50% kapacity. Pokud máte alarm tak vůbec.
Od roku 2009 každé jaro škrtám na první pokus. ;)
Honda CBF 1000 2010
18. dub 2013 00:15 #20

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.774 sekund