AKU

  • Příspěvky: 548
  • Obdržená poděkování 4

Odpověděl Pepe pro téma Re: AKU

Tak som si to zrejme vykoledoval!!Včera na výjazde krátka zastávka na kávu,prídem k motke,zaštartujem,trocha s ním cuklo,kontrolky zhasli a bolo vymalované.Pred vložením som ju dobíjal a meral mala 12,7V,stará bola 6 a pol roka,odišla jednoducho bez varovania.Dnes som si objednal EXIDE YTZ 10S-BS,cena 50 Eur,samo že čína ale tak aspoň názov budí dojem kvality.
09. kvě 2013 18:42 #31

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1660
  • Obdržená poděkování 98

Odpověděl Hodys pro téma Re: AKU

Pepe napsal:

Tak som si to zrejme vykoledoval!!Včera na výjazde krátka zastávka na kávu,prídem k motke,zaštartujem,trocha s ním cuklo,kontrolky zhasli a bolo vymalované.Pred vložením som ju dobíjal a meral mala 12,7V,stará bola 6 a pol roka,odišla jednoducho bez varovania.Dnes som si objednal EXIDE YTZ 10S-BS,cena 50 Eur,samo že čína ale tak aspoň názov budí dojem kvality.


mám úplně stejný zážitek jak už jsem psal jen já nestačil ani zastartovat ...zapnul jsem klíček a blik blik ale hlavu hore 6,5 roku to nám ty holky vydržely dlouho :)
09. kvě 2013 23:33 #32

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 906
  • Obdržená poděkování 20

Odpověděl Mefisto pro téma Re: AKU

Pepe napsal:

Ono bateriu človek nekupuje každý den a vyznat sa v spleti značení je kumšt,naviac ak predajci veselo predávajú a označujú klasické bezúdržbové(AGM) ako gelové.
-Gelová bateria sa pozná podla toho že je aktivovaná(FA),to jest nabitá a uzatvorená priamo od výrobcu,takú bateriu potom môžeš dať do moto trebárs hore nohami.Všetko čo sa pri kúpe dolieva a dobíja aj keď predajca tvrdí niečo iné sú klasické bezúdržbové a tam treba dodržiavať náklon

To taky neni pravda YUASA je aktivovana ve fabrice a neni pravoverna gelovka.
A s tim ze stoji 2x tolik co treba Varta?
Baterka vydrzi kolem 5 let tak kdyz si koupim 2 Varty za cenu jedne Yuasy co je z prvovyroby tak jsem na 8 - 10 letech a to se vyplati.
Ja letos koupil Vartu po 5 letech.
Po zime byla ok ale pred par dny uz ani nabiti nepomohlo
10. kvě 2013 06:46 #33

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 105
  • Obdržená poděkování 1

Odpověděl Ondrej pro téma Re: AKU

Hodys napsal:

Pepe napsal:

Tak som si to zrejme vykoledoval!!Včera na výjazde krátka zastávka na kávu,prídem k motke,zaštartujem,trocha s ním cuklo,kontrolky zhasli a bolo vymalované.Pred vložením som ju dobíjal a meral mala 12,7V,stará bola 6 a pol roka,odišla jednoducho bez varovania.Dnes som si objednal EXIDE YTZ 10S-BS,cena 50 Eur,samo že čína ale tak aspoň názov budí dojem kvality.


mám úplně stejný zážitek jak už jsem psal jen já nestačil ani zastartovat ...zapnul jsem klíček a blik blik ale hlavu hore 6,5 roku to nám ty holky vydržely dlouho :)


Onehda se toto prihodilo znamemu na yamaze se vstrikama, pekne v rakousich mezi polema na cigarpause a nehnul se z mista. Nastartovali jsme prez kabely a po odpojeni motor zhasl. Takze honicka za novou baterii.
Tak jsem to zkusil na sve s karbecema a po nastartovani jsem odpojil baterku. Motor nezhasl, ale malem se mi valce popraly ,jak se hadaly a nesel vubec do otacek (na volnobeh). O roztlaceni nemuze byt , tedy rec.Takze jet na ni by absolutne neslo. Proste bez baterky je moto nepojizdne ani nouzove.
Pro me osobne to znamena. Baterku do moto pokud mozno vyssi kvality samozrejme za rozumnou cenu ;) A pokud mozno ji obcas dokrmit.
Yuasa mi slouzi patou sezonu, zatim zvladne nastartovat moto i po zimnim stani coz me dodava, ze je stele v dobre kondici...
11. kvě 2013 12:04 #34

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 548
  • Obdržená poděkování 4

Odpověděl Pepe pro téma Re: AKU

Jasné,na striekačke riadiaca jednotka bez budenia ani ťuk a neskúšať to ani na karbecovej môže odpáliť CDI.
Ja som v štádiu čakania,tá EXIDE mala byť do 24 hod,neprišla tak som to zrušil a objednal si trocha drahšiu TOP-lite YTZ 10S-BS,keď príde dám vedieť,naplním, zmerám a objektívne zistím či treba dobíjať fungla atď.
11. kvě 2013 14:23 #35

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 388
  • Obdržená poděkování 47

Odpověděl Kevvin pro téma Re: AKU

též jsem objednal Toplite

bikersplanet.cz/cz-detail-397796-baterie...0s-ttz10s-yuasa.html

a předpokládám, že baterie už bude nabitá a jen jí hodím do moto B)
CBF 600 S 2008
Poslední změna: 11. kvě 2013 20:10 uživatelem Kevvin.
11. kvě 2013 20:09 #36

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 548
  • Obdržená poděkování 4

Odpověděl Pepe pro téma Re: AKU

Ja som ju objednával telefonicky s tým že si ju aktivujem sám,ako som písal chcem zmerať kapacitu za sucha aj po naplnení a predajca nemal námietky,tak som v tom že bude suchá(za pár dní budeme múdrejší),dám vedieť.
12. kvě 2013 07:58 #37

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64

Odpověděl Luhamoto pro téma Re: AKU

Pepe můžeš změřit voltmetrem napětí bez odběru na té staré baterii co ti klekla?
Jen by mě zajímalo jestli lze aspoň orientačně aplikovat tuto tabulku.

Obrázek je pro hosty skrytý.
Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro její zobrazení.

12. kvě 2013 08:43 #38

Tato zpráva obsahuje přiložené soubory.
Prosím, přihlašte se nebo se zaregistruje, pro jejich zobrazení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 116
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl spyro pro téma Re: AKU

Tak ja mam rok starou moto tudiz baterka je tam origo a dokaze udrzet 12,6 -12,7 dlouhodobe tech 12,9 coz by melo byt dle tabulky 100% je tam jen tak pul dne po odpojeni nabijecky.Potom to drzi tech zminovanych 12,6-7 V.Zkousel jsem merit i auto a s 12,0 V to normalne startuje a je to TDI a to by mela byt teoreticky mrtva.Jasne ze jsem ji hned pripojil na nabijecku ale po nabiti na 12,8V to startuje pocitove stejne jako kdyz je tam jen 12V.Mozna je to ale tim ze to proste chyta na prvni otoceni a tudiz to nepoznam. :)
12. kvě 2013 10:22 #39

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 548
  • Obdržená poděkování 4

Odpověděl Pepe pro téma Re: AKU

Luhamoto napsal:

Pepe můžeš změřit voltmetrem napětí bez odběru na té staré baterii co ti klekla?
Jen by mě zajímalo jestli lze aspoň orientačně aplikovat tuto tabulku.

Obrázek je pro hosty skrytý.
Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro její zobrazení.

Tak som Ti to nafotil,ale baterka je mimo tvoju tabulku,má 6.7V,takže defekt

Obrázek je pro hosty skrytý.
Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro její zobrazení.

12. kvě 2013 11:13 #40

Tato zpráva obsahuje přiložené soubory.
Prosím, přihlašte se nebo se zaregistruje, pro jejich zobrazení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.619 sekund