Jakou by jste vybrali?

  • Příspěvky: 58
  • Obdržená poděkování 2

Odpověděl danoous pro téma Jakou by jste vybrali?

Pro PetrCBF
Tak nejspis mas pravdu, co jsem zatim v rychlosti zkoukl obrazky motoru PC38 pres googla,
tak je to celkem slusny bago na motoru ten vymenik.
Nicmene, toto neni nic smerodatneho pro vyber motorky.
Oba motory nejspis nikdo z nas neutaha, takze tam bych se rozhodne niceho nebal.
Na link, ktery jsi poslal, mi to ukazalo 270MB ke stazeni, coz mobilem stahovat nechci.
Zkus poslat neco, co bude mensiho.
15. dub 2015 10:25 #31

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 23
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl PetrCBF pro téma Jakou by jste vybrali?

Cau vseci. Vcera jsem si pritahl tu starsi (protoze ma vodni chladic oleje :-)) Ne delam si srandu. Zdala se mi a hlavne porad zda proste dobra. Uz mam na ni 250km. Sice do ni budu muset hodne vrazit gumy, central, casem retez a hlavne zrcatka, ale je origo. R.v. 2005. Věřím že bouraná není. Oproti XJ je to pokrok. V podvozku i motoru.
Ten hondí agregátek je úžasnej. Tahá pěkně už od 2000ot. v 5000 má trochu útlum a od 6000 do 10000 dostatečná rezerva na předjíždění. To mi u XJ chybělo. Ta umírala v 8000-9000ot. Nicméně sem se bál, že bude jako většina 4valcu dole lenivá (XJ nebylo). Ale není. Pěkně si brumlá a tahá. Koupě zatím nelituju.
16. dub 2015 08:41 #32

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma Jakou by jste vybrali?

Hele třeba centrál bych si rozmyslel... osobně pořád váhám jestli ho nevyhodit... Uvidíš jaký budeš jezdec ale já jsem s ním pořád kreslil po zemi uvidím teď s tou širší gumou ale zase mám na každé straně od gumy cca5mm a to se mi zdá docela málo... Uvidíš dobrej je tak na zimu jinak ho v zásadě nepotřebuješ...
Honda CBF 1000 RS:)
16. dub 2015 09:01 #33

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 58
  • Obdržená poděkování 2

Odpověděl danoous pro téma Jakou by jste vybrali?

Gratulace k porizeni motorky, hlavne ze jsi spokojenej a snad ti bude motorka delat radost i nadale.

Nazory na hlavni stojan jsou ruzne, muj je ten, ze jsem rad ze ho mam.
Pri udrzbe motorky si ho nemuzu vynachvalit.
Ale je fakt, ze jej muzes nahradit kolibkou (stojanem), ci jinou lidovou tvorivosti.
Ja jsem jeste poridil stojan pro predni vidlici, kdyz potrebuju sundat predni kolo.

Pri jizde jsem zatim neskrtal ani hlasicema na stupackach, natoz hl. stojankem.
Skrtat o zem jsem zatim zaskrtal tak akorat bokem boty. Vic to ja asi nikdy klopit nebudu.
Kolik mi zbyva na zadni gume je mi uplne jedno.
Nejsem zadny pilot, ale nejpomalejsi taky rozhodne nejsem...

Za me, hl stojan doporucuju.

Nove gumy jsou super, to mi vzdy pripadne ze mam novou motorku. Osobne pouzivam Michelin Pilot Road II.
Sada predek a zadek 5000kc v megamotu (www.megamoto.cz). Najezdim na nich 15.000km nez problemu.
Gum je hafol, takze je rozhodne z ceho vybirat....

Retezovou sadu jsem menil v cca 40.000 (ted nimuly tyden, kupoval jsem origo z rakouska, je tam o 4.000kc levnejsi).
Takze retezovka mi vydrzela cca 40.000km (ta z fabriky).
16. dub 2015 12:04 #34

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 918
  • Obdržená poděkování 97

Odpověděl boco818 pro téma Jakou by jste vybrali?

Mozes napisat kde a za kolko si kupil original retazovu sadu v Rakusku?
Ja som pisal dealerom do Rakuska ale neodpovedali mi (asi preto ze to bolo anglicky...)
16. dub 2015 12:18 #35

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 23
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl PetrCBF pro téma Jakou by jste vybrali?

Já centrál taky potřebuju. Nejen kvůli udrzbe ale často parkuju na trave. Muzu se zeptat na dve věci? Teplomer mi ukazuje mezi 1/3 a 1/2 ve meste při stani. Je to normal nebo mi nezavira termostat? Sahara ještě nespustila.
A za druhy nevite jestli zrcátka VICMA EH-313D urceny na CBF1000 a novou CBF 2008 pasujou i na starsi CBFka? Na ty starsi maj urceny EH-379 který jsou ale stejne zahly a kratky jak origa. Ta roztec sroubu do kapoty by mohla byt stejna ne? Diky za info.
Velmi me prekvapila sportreba. Na 250km po dalnici 100-140km/h, jizni spojka a 4,7l/100km. Cekal jsem tak 6.
Poslední změna: 17. dub 2015 08:02 uživatelem PetrCBF.
17. dub 2015 08:01 #36

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl Mart pro téma Jakou by jste vybrali?

Ahoj PetrCBF, koukal jsme na ten typ VICMA EH-313D a našel jsem je na zde , kde uvádějí toto "Zrcátko Honda - pravé EH313D. Varadero 125 FI (07-), CBF 600S, CBF 600S ABS, CBF 1000 (06)" Taktéž dle mého názoru ty origo jsou na dvě věci. Užívej nového stroje. Já ji přepsal v pondělí a po předešlé ER-5 jsem úplně.... ani nevím, jak to popsat :)
17. dub 2015 08:43 #37

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 58
  • Obdržená poděkování 2

Odpověděl danoous pro téma Jakou by jste vybrali?

boco818
resil jsem neoriginalni sadu (did retez, origo mala, JT sprocket velka) versus original, z hlediska kvality.
Ta z fabriky vydrzela 40.000km. A rad bych aby ta dalsi dala neco podobneho.
Neorigo by me vysla s postovnyma kolem 4500kc.
Pak jsem poptal origo sadu a v cechach za to chteji 9700kc a slozit predem zalohu 50% hotove na krame, pak ji objednaji.
Byl jsem celkem v soku, nicmene moje zkusenosti s klasickym ceskym ojebavanim, me opet dovedli k
nakupovani mimo CR. Oslovil jsem Honda MAGNUM Traun v Linci, odpovedeli do hodiny (email jsem psal nemecky),
cena 219euro (219ex28kc=6132kc) plus eventualni postovne 20euro, maji skladem, muzou ihned poslat.
Kamarad mi to dovezl, takze postovne jsem usetril. Pri tom rozdilu (cca 1600kc) jsem to neresil a objednal origo.
Nevim proc zrovna cena u retezovky je tak rozdilna, protoze ostatni origo dily, co jsem kdy resil jsou cenove srovnatelne.
Prislo mi vzhledove to same co jsem tam mel z fabriky (sunstar velka, DID 525 VM2 retez tak jak tam byl z fabriky).
Tak uvidime, co to vydrzi. Nicmene jsem zjistil, ze DID 525 VM2 je pry zruseny a nahrazen jinym typem.
V obyc obchode mi rekli, ze ho uz neobjednaji…

PetrCBF,
jo jo,spotreba je famozni, clovek se ani moc snazit nemusi, a jezdi kolem 4.5 l/100km.
Jinak dle tveho prispevku, mas polokaputku S-ko. Ja mam nahace N-ko, takze o zrcatkach na teto verzi nic nevim.
Na mem nahaci mam original zrcatka (jsou namontovane na riditkach) a v nich vidim skvele, bez vyhrad.
17. dub 2015 09:49 #38

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma Jakou by jste vybrali?

Co se stojanu týká na trávě mám podkladovou destičku a když ho hodím na centrál tak je po mě díra jako prase a stejně moc nedrží :woohoo:
Spotřeba je normální počkej v alpách až budeš 12km brzdit motorem tak ti ukáže třeba i 3.9l...
Co se zrcátek týká jistotu budeš mít pokud se podíváš na ten PartsDepot... víš to hned a máš 100% jistotu...
Jinak pokud se ti zdají zrcátka krátké existují vcelku dobré podložky na rozšíření a zrcátka se ani nechvějí... takže dobrá investice.

Co se termostatu týká neber to jako u auta je to spíš orientační věc podle mě ventilátor spína dost pozdě, ale uchladí.
Během deště nebo v zimně ti ukáže třeba i studený motor... Osobně bych to hlídal ale nebál bych se.
Honda CBF 1000 RS:)
17. dub 2015 10:42 #39

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 924
  • Obdržená poděkování 44

Odpověděl Pacous pro téma Re:Jakou by jste vybrali?

JinT napsal: Hele třeba centrál bych si rozmyslel... osobně pořád váhám jestli ho nevyhodit... Uvidíš jaký budeš jezdec ale já jsem s ním pořád kreslil po zemi uvidím teď s tou širší gumou ale zase mám na každé straně od gumy cca5mm a to se mi zdá docela málo... Uvidíš dobrej je tak na zimu jinak ho v zásadě nepotřebuješ...

Jindro, ale tvoje ježdění je fakt trochu jiná liga. Zatím jsem na motce typu CBF podobného šikulu ještě neviděl. :-) Za mě tedy hlavní stojan stoprocentně ano.

....I když ty už vlastně ani CBF nemáš.... :-)
Praha - CB 1300 SA (2008)
CBF 1000 ABS (2006)
www.vanisti.cz
17. dub 2015 15:49 #40

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.973 sekund