CBF1000. Kterou koupit?

  • Příspěvky: 518
  • Obdržená poděkování 85

Odpověděl keith pro téma CBF1000. Kterou koupit?

U Vangelase jsem poptal tento tlumič. Mám u něj nějakou slevu a možná i množstevní...uvidíme.
chro chro
20. lis 2020 06:53 #51

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 13
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl Honza 1 pro téma CBF1000. Kterou koupit?

Přesně jak píšeš. Servis za originální díly a zadek případně vyměnit za nový. Nebudu laborovat a míchat hrušky s jabkama. Jezdím ve 2 to je 2x70 kg a 2x za rok týden + kufry. Investice 30tis. a víc je nereálná.
Honza
20. lis 2020 07:44 #52

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1008
  • Obdržená poděkování 72

Odpověděl Malp pro téma CBF1000. Kterou koupit?

Zdarec , předně zdravím majitele svého bývalého mazánka . Mimochodem měl 20.10.2020 desáté narozeniny , tak doufám že jste to řádně zapili - nejlíp Vervou 100 - to on na zimu rád .;) .

Borci , když už jste tady " jiskrně " řešili to ABS - můžu dotázek ? Možná spíš na KEITH / Davida / alias chro chro :) , nebo kdo máte představu o principu ABS na mašině (bez duál atd.) .
Letošní pidivýjezd na (XTčku) týden na severu Itálie znamenal především výjezdy po "kopečkách" . Kdo znáte Monte Zoncolán (jezdí se tam Giro) - ze Sutrio , sjezd směrem do Liariis a dál Ovaro . No a při sjezdu dolů - pěkných pár kiláků skoro dole (docela střecha) před pravou zatáčkou jsem produpl zadní brzdu ( prostě si jen tak plandala) , předek to samože neutáhnul , takže plochodrážním stylem nízký průlet pravou zatáčkou , rozprch vyděšených cyklistů a následné dobrždění kdesi dole . Z brzdy šla dymovnice , takže nechat vychladnout , hodit vočko vocogo a ve finále stačilo odvzdušnit zadek a dál jej nepoužívat - změna trasy na kochací . Takže i se slavnou ABS docela drámo - s nebo bez , důležitější aby brzda fachčila . ( jasan , .... blablabla a moje zanedbaná údržba ) .
Flákám se doma (už asi navěky) , tak jsem hodil vočko , jak ono je to s tím ABS vlastně zatrubkované a na jakém principu to vlastně fachčí ( dřív jsem se o to nikdy nezajímal ).

A teď mě prosím opravte pokud se pletu : např. jen předek - Zmáčknu páčku ,vyvolám tlak v potrubí , vysunou se pístky, destičky a brzdím - klasika . Při aktivaci čidla ABS elektronika pošle signál do jednotky ABS a tam ( a o to jde ! co? vstupní ( č.1 ) a výstupní ( č.2 ) jsou průchozí přes nějaký " kanálek" jednotky který má " pojistný ventilek " který upustí kapalinu do " dutiny " , čímž dojde k uvolnění tlaku na brzdu a následně kapalinu vrátí zpět ? Samože ve fofrmódu a opakovaně ? viz. obrázek .
Poslední změna: 20. lis 2020 16:01 uživatelem Malp.
20. lis 2020 15:56 #53

Tato zpráva obsahuje přiložené obrázky.
Prosím, přihlašte se nebo se zaregistruje, pro jejich zobrazení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 906
  • Obdržená poděkování 20

Odpověděl Mefisto pro téma CBF1000. Kterou koupit?

Znam Vangelase minimalne deset let, tak vim co dela.
20. lis 2020 17:01 #54

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 13
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl Honza 1 pro téma CBF1000. Kterou koupit?

Ahoj. Vervu jezdím pořád a na zimu budu teprve tankovat :P
Honza
20. lis 2020 20:22 #55

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma CBF1000. Kterou koupit?

Malpe ty xhlape usata co nám to děláš prodát zlatou střelu doufám že se majitel ukáže a sráze... ale k tvému dotazu to co popisuješ na to nemá ABS vliv a byl to motor změny brzd Apropoo i s KTM predkem jsem si zadní brzdu uměl uvařit a bylo to spis vlivem přílišně pomalé jízdy proste zadek se tolik nechladi ... jinak moje patálie se zadní brzdou me odnaučily ji používat ale zase začnu... to že jsem psal ze mají lidi hledat ABS je proto ze ma větší přední třmeny... funkce je otázkou zda to je pozitivní nebo ne ... ale ta obyc brzda me nechala na GG ve dvou pekne vysmrkat a nebylo to o hubu ale neprijemne a věděl jsem že jsou brzdy gumové... na motorku co jede s hmotou pres 300kg dat takto sociální brzdy je zločin tečka... to ze mam brzdy bez ABS a vychytané tak ze z 50km zastavím i do 8m... a ze 120-130 jsme zvládli do 50m... ve dvou je proste fakt ta motorka brzdí jako kráva a je to dane rozložením hmoty a tím že nejde na predek tolik... debatu zda ABS ano nebo ne ja bych otevírat nechtěl ja ho nemam a nepotřebuji ale pokud někdo začíná nebo předseda at do něj jde... za me je to dobre a moderní systémy už fungují... ikdyz vím o lidech co mi řekli že za deště nebyli schopni s ABS zastavit u křižovatky mam na to vlastní názor...mokré kotouče a jejich hloupost ze si je za jízdy nesusili kdo nezažil nepochopí...howk užívejte zimu :evil:
Honda CBF 1000 RS:)
22. lis 2020 19:07 #56

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma CBF1000. Kterou koupit?

Jeste doplním kdo máte seriove brzdy i velké pojeďte se svézt na okruh Ernest muze potvrdit co udělá CB600 po 20 min jízdy... nevím jak se k tomu Honda postavila ale kotouče 320mm radiální pumpa vse originál a kole šlo skoro jen jednou otočit jak brzdilo...
Honda CBF 1000 RS:)
22. lis 2020 19:10 #57

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1008
  • Obdržená poděkování 72

Odpověděl Malp pro téma CBF1000. Kterou koupit?

JinT napsal: Malpe ty xhlape usata co nám to děláš prodát zlatou střelu doufám že se majitel ukáže a sráze... ale k tvému dotazu to co popisuješ na to nemá ABS vliv ...................................................................................................................... :evil:




Zdarec - 1 ) ... prodat " zlatou střelu " - já jsem v tom nevině - to bylo pod nátlakem :( . Je fakt , že vidět JI na Honzovym profilu ( nehledě na to , že jsem je několikrát potkal ) je takový zvláštní pocit - asi jsem si na CBFko moc zvykl a občas mě to svižnější svezení chybí .

2 ) ...to co popisuju - na to samozřejmě nemá ABS vliv - to byl jen takový poznatek , že u toho " s " nebo " bez " je především potřeba aby " hlavně něco " - rozumíš , ne ?
A dotaz na funkci je iba tak ze zvědavosti , jakpak to má vlastně výrobce ošéfovaný - na jakým principu to maká - nic víc , nic míň ?
24. lis 2020 13:48 #58

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.536 sekund