Prilba - aku pouzivate? Skusenosti?

  • Příspěvky: 382
  • Obdržená poděkování 48
Budu se těšit, číslo na mě máš tak dej vědět. B)
Honda CBF 1000 2010
13. bře 2013 18:36 #31

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 245
  • Obdržená poděkování 0
Ozvu se. Jasná věc! B)
Liberec - CBF1000 (2010)
14. bře 2013 20:13 #32

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 52
  • Obdržená poděkování 0
Tak přidám Vám sem moje zkušenosti a VELKÉ DOPORUČENÍ !!!

Za poslední rok jsem vyzkoušel tři helmy a to jsem chtěl co nejtižší a příjemně aby seděla.
1. Schubert S1 pro
2. Schuberth c3 vyklápěcí
3. Shoei NEOTEC

Hned na začátek všem co uvažujete teď o nové helmě doporučuji si to přečíst !!!!

Všechny helmy jsem kupoval v Louis v Rakousku. Mohu jen doporučit. Za prvé mají teď průběžně slevy a za druhé není absolutně problém dojet klidně po nějaké době a vymenit za jinou když nesedí. V Česku vám toto nehrozí !!!

Začal jsem jak jsem psal s1 pro. Nebyla špatná, ALE. První věc hlučnost není jak deklarovaná, jedině si tam nějak dodělat doplňky jako nákrčník který schová otvor kolem brady . Jinak je hodně otevřená a hlučnost se zvedá. Ale špatná až tak nebyla. Nicméně mně nevyhovovola a čekal jsem od ní mnohem víc.

Vyměnil jsem ji nakonec za vyklápečku Schuberth C3, kvůli komofortu.
= absolutně strašná helma, je to snad dělané jen na určitý tip hlavy !!!
- prvně katastrofaální polstrování přímo proti čelu. Jsou tam švy které drží vnitřní polstrování a tlačí do čela. Po půl hodině vás z toho bolí otřesně hlava
- druhý obrovský problém je upínací systém ( přezka ) je tak velký a tak blízko krku, že stačí lehce sklopit hlavu a tlačí přezka do ohryzku , NEJDE TO ANI POSUNOUT BOKEM prostě to tam zavazí.
- hlučnost by docela šla.
- cena ale neodpovídá kvalitě.

Musel jsem ji opět vyměnit a i prodavač v Louis mi říkal, že rozhodně nejsem první a problémy s přezkou má více lidí a mění ji TAK POZOR

Nakonec jsem vzal to nejdražší co je SHOEI NEOTEC.
- neuvěřitelné a pohodlné polstrování
- super odhlučnění a komfort
- přezka naprosto v pohodě
- plexi se krásně zaklapne

PINLOCK je součástí všech tří a super u všech tří

Opravdu mohu jen doporučit NEOTEC . Tak hodně zdaru při nákupu a zvažte prodejce a možnost výměny !!! U helmy je to velice důležité.

www.louis.de/_30bc09dc3283ce7639d99061d7...r_gr&artnr_gr=216300
Poslední změna: 17. bře 2013 19:55 uživatelem lukkkas123.
17. bře 2013 19:52 #33

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 185
  • Obdržená poděkování 2
Pozri si diskusiu o vyklápacích helmách. Na 7. strane o to píšem. Tiež som toho názoru, že C3ka zaspala na vavrínoch. Komu sadne, je spokojný. Ja k nim ale nepatrím. S1 som neskúšal, ale mám pocit, že tá je primárne určená na okruh.
LUBO.... CBF600SA 2009 "BlackPearl"
Poslední změna: 18. bře 2013 09:47 uživatelem Declen.
18. bře 2013 09:45 #34

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 52
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj rád bych se vás zeptal na zkušenosti ohledně vašich přileb a jejich podfukování = jak to máte vyřešeno
- jak jsem psal o příspěvek výš nedávno tak mám přilbu neotec. Takhle super přilba, všechno dobře zpracováno ale co ještě řeším =

Mám užší krk a když mám přilbu na hlavě ( tak jako u všech co jsem měl i předtím ) tak stejně dochází k podfukování do přilby kolem krku. Předpokládám, že se to sráží z ramen a jde to nahoru. Když dám ruku pod bradu nebo zboku tak to tím utiším a nehučí mi to do uší. Tak jsem se chtěl zepetat jak toto řešíte nebo jste řešili , protože to musí dělat více lidem u více přileb ? Zkoušel jsem i nákrčník ale ten ty vůle neutěsní

tady je vidět spodní pohled jak vypadá polstr www.webbikeworld.com/r2/shoei/neotec/

Chtělo by to na to nějaký límec. Díval jsem se na internetu a na integrálky to není problém to se dělá viz .
www.motozone.co.nz/products/road-riding-...elmet-wind-stop.aspx

= je to jeden z mohatipů a modelů na internetu

Díky za reakce
23. kvě 2013 11:13 #35

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 246
  • Obdržená poděkování 22
je to prilba od prilby, zalezi jakej ma clovek posez, jestli ma na motorce nejaky stitek,...
Takze se to plno lidem nestava.

Mozna reseni:
1. nosit kuklu, ja ji stejne nosim skoro porad, preci jenom je to i lepsi, snadno se vypere a tak prilba vydrzi dele (jde to v klidu nosit i pri teplem pocasi)
2. mit prilbu ktera to nedela, treba ja mam Arai Corsair RX7 a ta ma jeste podbradovej vysuvnej stitek, ktrej tohle absolutne odstrani
3. jestli ti vadi jen hluk tak proste nosit spunty do usi, zase plno lidi je nosi vzdy
4. koupit si neco podobneho jako jsi dal odkaz, ja jsem to mel jednou pujcene, chtel jsem to hlavne na teplotu u 0 stupnu aby v prilbe bylo tepleji, ale neosvedcilo se mi to, protoze se mi pak desne mlzilo hledi
23. kvě 2013 13:00 #36

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 52
  • Obdržená poděkování 0
1. Kuklu mám ale tohle tím neodtraníš, protože ona to natolik neucpe ale je to o něco tižší.
2.Špunty jo taky jsem je zkoušel. Akorát mě štve je pořád vyndávat a nandávat když někde zastavím na benzínce např.
3.Štítek zkusil jsem ho právě na své CBF 600 úplně sundat abych prvně zjistil problémy
4. to mlžení jasný může se stát, záleží na přilbě.

no uvidím ještě budu testovat a uvidím
23. kvě 2013 13:15 #37

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 116
  • Obdržená poděkování 0
Tak nevim o co presne jde? O foukani do helmy nebo o hluk?Hodne jezdcu CBF si stezuje na hluk a resi to kazdej individualne.Nekteri laboruji s vyskou plexi a nasledne vyskou sedla nekdo zmenou helmy atd. Ja to vyresil vymenou plexi.Dal jsem vyssi a je klid aji od vetru a hlavne od hluku a to mam pomerne hlucnou vyklopku caberg.Spunty jsem zkousel taky ale je to nepohodlny a po pulhodince jizdy leteli do prikopy :)
23. kvě 2013 16:57 #38

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 52
  • Obdržená poděkování 0
jde o foukání ze spodu od ramen do přilby. Když si dáš ruku pod bradu nebo k ramenu tak ti to stichne i k uším. Jinak na hluk u motorky něco mám ... došlo mi to ze Španělská tak jak to odzkouším tak hodím foto sem. Je to speciální držák plexi.
23. kvě 2013 17:38 #39

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 273
  • Obdržená poděkování 8
Preco skusat nieco co je vseobecne, a neaplikovat nieco co je priamo od shoei.

www.shoei-europe.com/uk/products/accessories/

na stranke uplne dole mas dva sposoby ako redukovat hluk,

nie je tam sice neotec, ale predpokladam ze tieto ich produkty budu aj na tuto helmu aplikovatelne ...

treba sa spytat tam kde si tu helmu kupil ..
23. kvě 2013 20:11 #40

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.572 sekund