LUHAČOVICE 2014

  • Příspěvky: 1660
  • Obdržená poděkování 98

Odpověděl Hodys pro téma LUHAČOVICE 2014

tirak.cz napsal: Možná budu podle někoho málo trpělivej, ale tohle ucho je už dávno utržený ;) Ale každému co jeho jest, všecky nás pán stvořil k obrazu svému. I Konvu ;) . Pokaždý když něco podobnýho plácne, a on to nemyslí zle, vzpomenu si jak byl prima a pohostinnej když jsme za ním tenkrát jeli. Pamatuješ jak mával z balkonu?


jj byl to fajn den :)
04. říj 2014 21:57 #171

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 450
  • Obdržená poděkování 9

Odpověděl konvajsr pro téma LUHAČOVICE 2014

Jindro,to jsi docela prekvapil-ze kazdou motosezonu nemuzes zacit bez motoskoly,
ja zacinal uz asi 24 krat motosezonu a motoskolu jsem nikdy nepotreboval.V nasem
klubu CBF jsi za nejvetsiho zavodnika a strelce-tak si i upravujes svoji motorku
a potrebujes motoskolu?Zas na druhou stranu-nekteri tady najizdeji 3 krat tolik
za sezonu co ja a jezdi furt stejne blbe-ze Hodysku-jak napsal Luhamoto-nejslabsi
clanek motorky je jezdec-uplne s tebou chlape souhlasim.Motoskola je dnes velky
byznys-jak mi rikal kamarad co porad jezdi do Brna na okruh-motoskoly si zamlouvaji temer vsechny terminy na okruzich a pro verejnost uz toho moc pryyy
nezbyva-tak zacali jezdit na Slovakiaring (snad jsem to napsal spravne),ale i tam
to skupuji motoskoly-a jak napsaly CMN-kdo nejezdi motoskoly tak jako by nebyl.
Je to novodoby byznys a kdo ji alespon jednou neabsolvuje-tak vlastne neni ani
spravnej motorkar.Jak napsal Keith a ostatni-ze motoskola te nauci jeste vice
a lepe ovladat svoji motorku-jenze,ja uz to za asi 24 let na motorkach NEPOTREBUJI!!!Jdu proti proudu.Kdo nejde s klubem CBF jde proti nam:JAAAAA!!!
07. říj 2014 11:07 #172

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1660
  • Obdržená poděkování 98

Odpověděl Hodys pro téma LUHAČOVICE 2014

Myslím ,že právě já jsem největší důkaz potřeby motoškoly,nikdy jsem v žádné nebyl a přesto že najedu ročně 10000 km jezdím pořád stejně blbě což cítím na sobě už dlouho a i jsem to několikrát tady psal :) chystám se tam hned na jaře :) ,jak jsi Konvo správně podotknul najíždím hodně km a žádná změna čímž si vlastně potvrdil že dlouhodobým ježděním ve stále stejném stylu se nic nevyřeší takže jsi vlastně potvrdil to co říkáme všeci motoškola je potřeba a udělal si motoškole dobrou reklamu (i když asi nechtic) :) jinak nikdo netvrdí že musíme mít stejný názor a není to o tom že když s náma nesouhlasíš jsi špatnej to nikdo neříká a neřekl :) prostě jen debatujeme a je potřeba nebýt tolik radikální :)
07. říj 2014 11:24 #173

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 73
  • Obdržená poděkování 2

Odpověděl Miky pro téma LUHAČOVICE 2014

Já bych s tím i souhlasil, Hodysi, ale pokud se něco nezmění v hlavě, tak ta motoškola ti moc nepomůže. Ukáže ti co děláš špatně to ano, ale jak říkám ta hlava je v tomto velmi, ale velmi důležitá. Říkám to ze svojí zkušenosti, možná jsem podobný. Najezdím toho o něco méně a snažím se jezdit všude a pokaždé se dostanu do situace, která mě překvapí, ale z míry nevyvede. Jsem už ve věku, kdy si nepotřebuji nic dokazovat. Chci se z každé cesty vrátit zdráv, ale s novými zkušenostmi a to mě na ježdění na motorce tolik přitahuje. :) :) Miky
07. říj 2014 11:50 #174

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 669
  • Obdržená poděkování 11

Odpověděl tirak.cz pro téma LUHAČOVICE 2014

Konvo, že někdo něco dělá dlouho neznamená , že to dělá dobře B) A pokud se chce někdo jiný zlepšit, je to každého věc. Ne že by tu protiproudní názory vadily, je to diskuse. Ale zeptám se jinak: Ve všem opačný názor znamená že jsme ve všem jiní, nebo Ti jen dělá radost brblat? B)


To All: Tak jsem si objednal novou trysku na svůj Oleomaster, aby můj řetěz dobře mazal, a tím i můj motocykl lépe jel. Třeba tím značně zlepším i svůj fahrstill ;)
No a teď koukám, že to je obyč plastová trubička zaříznutá do šmikma. No mě picne, to jsem si mohl vyrobit sám :) Ale co, zas mám originál B) A musím na to vyrobit držák. Nemáme tu někdo fotku mazání řetězu u rozety? Jak je uchycená tryska?
Odesláno z vlastní Nokie 3110 prostřednictvím mojí pravé ruky ;) Seru na Tapatalk :)
07. říj 2014 11:58 #175

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1660
  • Obdržená poděkování 98

Odpověděl Hodys pro téma LUHAČOVICE 2014

Miky napsal: Já bych s tím i souhlasil, Hodysi, ale pokud se něco nezmění v hlavě, tak ta motoškola ti moc nepomůže. Ukáže ti co děláš špatně to ano, ale jak říkám ta hlava je v tomto velmi, ale velmi důležitá. Říkám to ze svojí zkušenosti, možná jsem podobný. Najezdím toho o něco méně a snažím se jezdit všude a pokaždé se dostanu do situace, která mě překvapí, ale z míry nevyvede. Jsem už ve věku, kdy si nepotřebuji nic dokazovat. Chci se z každé cesty vrátit zdráv, ale s novými zkušenostmi a to mě na ježdění na motorce tolik přitahuje. :) :) Miky



Souhlasím s tou změnou myšlení.ANO.Právě informace získané od zkušenějších z knížek,motoškoly a rad těch co jezdí gymkhanu tu změnu v hlavě podporují...stačilo mi přečíst si větu o pomalé jízdě v koloně a vyzkoušet si to a dnes už nemám problém naložený ve dvou se proplétat městem...je to jeden z příkladů proč je důležité se učit...vím že tím stylem co jezdím můžu najet stovky tisíc km a nestane se nic ale také se můžu naučit být si jistý za řidítky...také si nic nechci dokazovat a myslím že podobnost tam bude mezi náma :) jezdím turistiku obvykle tak kolem stovečky,chci si jen být víc jistý...tady chci říct jednu nebezpečnou pravdu většina pádů v začátcích je z nezkušenosti a pak jsou pády protože se člověk snaží jezdit ostřeji jak se učí víc a víc jezdit ostře a překonávat se tak to pak bývá nebezpečné...chce to kompromis umět jezdit ale nepokoušet větší a větší náklony...někdo tu napsal v tématu o šktání stojanem výfukem a vším možným ,že pokud se dotkneš šroubem stupačky země tak je to hranice a dál už ne ...takže motoškola a nácvik krizových situací a zlepšení ovládání motocyklu ANO ale hazard NE ...těším se až se poznáme osobně na srazu podle příspěvků co píšeš vypadáš na fajn borce :)
Poslední změna: 07. říj 2014 13:00 uživatelem Hodys.
07. říj 2014 12:48 #176

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 73
  • Obdržená poděkování 2

Odpověděl Miky pro téma LUHAČOVICE 2014

Ano, mluvíš mi z duše. Motorku jsem si nekoupil proto, abych se za čtrnáct dní někde při zatáčení přerazil o pangejt a v lepším případě nemusel potom chodit s kryplklackama, anebo nepoužívat místo mota kryplkárku s ručním pohonem. Chci ještě nějakou dobu jezdit a užívat si volnosti.
07. říj 2014 13:41 #177

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 720
  • Obdržená poděkování 29

Odpověděl Dr.Pilulkin pro téma LUHAČOVICE 2014

Moc hezká debata, hoši. A už je mi jasný, proč se Konvovi na každým srazu pokouší jeho motorka zdrhnout :whistle:

Hele, Konvo, když tak krásně brbláš, nechceš se radši dát k těm "brblákům" co jezdí vosumdesát na dvouhrnkách v koženejch s třásněma jako Vinnetou, na hlavě maj skořápku od kokosu a pupek jak bečku píva?
:evil:

A k tomu blbnutí. Já už jsem se párkrát válel v příkopě, takže se snažím nejezdit pilu, ale musím říct, že po první (a zatím poslední) gymkhaně jsem byl neskutečně pyšnej na to, že jsem konečně po letech zrušil poserproužky na zadní pryži a malinko zkrátil hlásiče na stupačkách. I když ten odřenej padák už byl taky trochu přes hranu. Ale ač jezdím relativně dost, tak je mi jasný, že ne všechno dělám dobře a párkrát už jsem se přistihl při vyslověné hovadině z vlastní blbosti. Takže motoškola je pro mě rozhodně přínos. Nezávislý pohled a rady zkušených se vždycky cení.
07. říj 2014 14:09 #178

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 518
  • Obdržená poděkování 85

Odpověděl keith pro téma LUHAČOVICE 2014

Řekl bych to asi takto.
Ne každý z nás je tak dobrý, aby mu stačilo k dokonalosti pouze ježdění. Osobně se dopouštím mnoha chyb, kterých se chci alespoň z části zbavit. V tom mi může pomoct komentář kamaráda, rada zkušenějšího, ... nebo holt škola..chlap, který v tomto nejspíš vyniká a je ochotný vzít na sebe tu odpovědnost za šíření "správných" návyků. Jako například Luhamoto v Luhačkách a díky jeho kritice se mám možnost posouvat. Netvrdím, že je to pro mě bůh, který vychovává dalších X Luhamotů na cestách, ale člověk, který je zkušenější a jeho rad si vážím. Jak s nimi kdo naloží je na každém.
chro chro
07. říj 2014 14:40 #179

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma LUHAČOVICE 2014

Tak koukám, že se konva zase baví... Podařilo se mu zase udělat vlnu.
No pominu narážky... vždyť ať si pindá na to mi jsme zvyklí.
Podle mě tréning jízdy na motorce a schválně jsem použil toto slovo :woohoo: , aby se tu nepletla placená motoškola. Je určitě pro každého jezdce vhodný, protože se učíš jak pracovat s motorkou v pomalé rychlosti a to využiješ každý den na semaforu a v koloně. Když ti vyběhne pes nebo ti děcko pošle míč. A je jedno kde to trénuješ jestli na parkovišti před supermarketem nebo na opuštěný silnici případně na letišti. Bohužel nikdo ti nezaručí, že tvoje hlava (jak píše Miky)bude v tu dobu na příjmu a uděláš to v krizi správně. To je to čeho se nejvíc bojím a nikdy bych nenapsal po tréningu a motoškole se mi nic nestane... Bohužel tomu tak není. :dry: Ovšem pokud si zkusím brzdy a budu se snažit trénovat rychlost a progresivitu tak mi to pomůže když si na to vzpomenu....
Říkám si dokud mám strach je to dobrý a někdy si řeknu kurňa tohle už bylo zbytečný. Bohužel někteří jsme chlapy a ty naše koule se někdy od motoru moc zahřejou.
Honda CBF 1000 RS:)
07. říj 2014 20:22 #180

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.718 sekund