LUHAČOVICE 2014

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma LUHAČOVICE 2014

A teď čistě k tématu motoškola. Bohužel je drahá a učme se přežít v poslední době nějak skomírá. Ptám se co je na motorce levné.... Podle mě hlavní problém je to, že přijde pozdě, protože hodně lidí si začne myslet, že na motorce umí jezdit a pak už je pozdě je něco učit mají spousty zlozvyků se kterými více či méně úspěšně jezdí.(konvo přijeď někdy na letiště a ukaž, že se pletu) jinak nechci nikoho jmenovat. :woohoo:

Naši zákonodárci by se neměli zabývat tím, kolik máme skupin nebo zda pojede instruktor z žákem na motorce nebo za ním... Všechno to je Bullshit. Mělo by se udělat to, že každá autoškola začne na uzavřené ploše, kde se naučí žáci nejdřív na motorce sedět jezdit krokem a pak brzdit. Následně si dají pár jízd... Křižovatky a značky musí umět z lavice nebo následně z auta.
Každá změna skupiny by se opět odehrála na uzavřené ploše, kde by se opět ukázalo, kdo co umí a pokud neubrzdí nebo motorku nezvedne moto ze země tak o čem se chceš bavit jdi trénovat... když neprojedeš slalom s velkou motorkou proč by jsi ji chtěl???? takže tak. :whistle:
Opět to trochu naráží na kvalitu instruktorů a cenu autoškol... Protože je určitě levnější obkroužit s žáčkem město a je jedno, že se nerozjede... a to se opravdu děje.
Honda CBF 1000 RS:)
07. říj 2014 20:34 #181

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 73
  • Obdržená poděkování 2

Odpověděl Miky pro téma LUHAČOVICE 2014

Já jsem tu autoškolu, respektive motoškolu dělal asi v jiné době, protože to co teď popisuje Jindra se v naší opravdu dělo. Nebyla hned žádná ulice. Nejdříve jsme všichni vyrazili na škvárové hřiště a tam se učili vůbec umět motorku ovládat. Samozřejmě jsme neměli k dispozici takové, jako teď. Byla i teorie, my měli i zdravovědu a trochu techniky a za půl roku jsem měl řidičák jen to hvízdlo. A ani po tom půl roce jsem nemohl říct, že umím trochu jezdit. Je fakt, že nebyl takový provoz a všechno jezdilo trochu pomaleji, než teď. Já se na tý motorce od té doby učím furt a pořád mi něco chybí a nejde a něco neumím a stále mám před tou motorkou trochu respekt. Neznamená to, že jsem pos.... . :) :) :)
07. říj 2014 21:03 #182

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma LUHAČOVICE 2014

Takovou motoškolu co myslím já by jsi na štěrkové hřišti dal jen na BMW GS :woohoo: Ale je pravda, že moje autoškola byla proti tomu velmi zjednodušená.
Honda CBF 1000 RS:)
07. říj 2014 21:21 #183

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64

Odpověděl Luhamoto pro téma LUHAČOVICE 2014

Konvajsr něco mi vykládej o tom, kdo jde proti proudu. :laugh: Stačí říct odlišný názor na některé pasáže tématu Twist of the Twist a uvidíš tu lavinu! :laugh: :laugh:

Si vzpomínám, jak jsem před cca 5-6 lety začal provozovat web Luhamoto a začal jsem psát o Gymkhaně. Tenkrát absolutně neznámý pojem, proto taky psával i motoslalom, protože nikdo nevěděl o co jde. Tenkrát jsem se snažil dát do kupy několik lidí z okolí s tím, že by se jezdilo pravidelně trénovat. A tím pádem by měl každý zpětnou vazbu, jestli něco umíme nebo ne. Bohužel, lidi nejevili zájem a báli se toho. Po nějakém příspěvku na webu mě pak oslovil Maty s tím, že měl o to zájem. A od té doby jsem mu pomáhal s propagací. Bohužel poslední roky, na ježdění není tak nějak čas. Foto z Brna na výstavišti 2010.





Co se týká gymkhany mé pojetí je trochu širší než Matyho. Maty je zdřejmě soutěživější a zaměřil se na slalomy. Mé pojetí, je zaměřené spíše na dovednosti a techniku jízdy a trénink krok po kroku, což se stále učím.
Ale to jsem odbočil od toho co jsem chtěl původně napsat. Tak to zkrátím.
Znáte to když jedete a na motorce s vámi batůžek nespolupracuje? Kdy už mu hrozíte, ještě jednou mi to v zatáčce uděláš a půjdeš domů pěšky?
Tak si stačí představit, jak musí nadávat motorka na nás řidiče.
Ty vemeno!!! Co mi to tu kravíš! Tak pěkná zatáčka a tys mi ji tu zku..il a ještě si stěžuješ, že mi prdel klouže atd. :laugh: :laugh:
Ještě jednou, zapíchnu to v první mezi a jdeš po svých mladej! :laugh: :laugh:
Tak tomu se snažím vyvarovat.
Poslední změna: 08. říj 2014 09:50 uživatelem Luhamoto.
07. říj 2014 21:55 #184

Tato zpráva obsahuje přiložené obrázky.
Prosím, přihlašte se nebo se zaregistruje, pro jejich zobrazení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1660
  • Obdržená poděkování 98

Odpověděl Hodys pro téma LUHAČOVICE 2014

Luhamoto napsal: začal jsem psát o Gymkhaně. Tenkrát absolutně neznámý pojem, proto taky psával i motoslalom, protože nikdo nevěděl o co jde.



trochu odbočím od tématu mám doma knížku Čtyři a brus z roku 1937 plus mínus tak nějak a tam je kapitola o tom jak 4 klucí vyrazili na louku a polní cestu provádět na motocyklu akrobatické kousky Gymkhána zvané :) pravda není to klasická motoškola a jezdí tam na obrázku ve stoje na nádrži na motcyklech té doby nebo v leže ale je vidět že už naši předci se rádi bavili a i když jim tehdy nešlo asi o bezpečnou jízdu ale předvádět se tak vlastně také trénovali :) to jen tak k pojmu Gymkhana že jsme ho možná jen pozapoměli :)
07. říj 2014 23:22 #185

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64

Odpověděl Luhamoto pro téma LUHAČOVICE 2014

Hodys napsal:

Luhamoto napsal: začal jsem psát o Gymkhaně. Tenkrát absolutně neznámý pojem, proto taky psával i motoslalom, protože nikdo nevěděl o co jde.



trochu odbočím od tématu mám doma knížku Čtyři a brus z roku 1937 plus mínus tak nějak a tam je kapitola o tom jak 4 klucí vyrazili na louku a polní cestu provádět na motocyklu akrobatické kousky Gymkhána zvané :) pravda není to klasická motoškola a jezdí tam na obrázku ve stoje na nádrži na motcyklech té doby nebo v leže ale je vidět že už naši předci se rádi bavili a i když jim tehdy nešlo asi o bezpečnou jízdu ale předvádět se tak vlastně také trénovali :) to jen tak k pojmu Gymkhana že jsme ho možná jen pozapoměli :)


Jo to je možné, název gymkhana je hodně starý. Původě to mělo souvislost s jízdou na koni. Já jsem se o tom dozvěděl až s příchodem internetu do mé domácnosti v Luha. Náhodou jsem na to narazil, když jsem různě hledal materiály o ježdění. Japonsko je prostě motocyklová velmoc a na rozdíl od nás se tomu se zálibou věnují už dlouho. Já si pod pojmem gymkhana představím tradiční Japonské dovednostní soutěže, nikoli jen slalom nebo gp8.
Poslední změna: 08. říj 2014 11:37 uživatelem Luhamoto.
08. říj 2014 05:07 #186

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 306
  • Obdržená poděkování 2

Odpověděl Bruty pro téma LUHAČOVICE 2014

Krásna debata :) Páči sa mi, že sa dokážete "vyrozprávať" bez urážlivých tónov, ako sa deje na iných rôznych stránkách a fórach... :)
Je pravda, že každému vyhovuje niečo iné a má rád niečo ešte inakšie... A preto sme každý z nás jedinečný a nenapodobiteľný... :laugh:
Osobne si myslím, že akákoľvek auto-moto škola neuškodí, a hlavne ako v našom prípade, keď je zadarmo a s dobrým učiteľom ako je Luhamoto.
Ak niekto nechce jazdiť tak nemusí, ak to niekoho baví a naučí sa niečo nové, tak prečo nie?
Ja som tiež ťažký oriešok a mám svoj jazdecký štýl, ktorý už po 20 rokoch motocrossovania ťažko zmením a už sa ani nesnažím, ale jazdím rada aj keď neiskrím stupačkami.... :laugh:
Na svojej malej Mrške sedím každý možný víkend od jari do jesene a stále ma to baví...
08. říj 2014 21:24 #187

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma LUHAČOVICE 2014

Bruty mě se líbil tvůj styl v dešti. Tam si těžko škrtneš stupačkou když jedeš na spolujezdcových :woohoo: tady dostala jízda na Lachtana nový význam :woohoo: Jo jo tak to vypadá když někdo suší nepromoky v chatce :evil:
Honda CBF 1000 RS:)
09. říj 2014 06:25 #188

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 669
  • Obdržená poděkování 11

Odpověděl tirak.cz pro téma LUHAČOVICE 2014

No přece je nesmysl nechat nepromok zmoknout, jak by to vypadalo, no ne? :whistle: To by se úplně vytratil smysl úspory sjíždění vzorku na mokré silnici. B)

A co se týče stylu "Lachtan", docela tomu rozumím. Též tak jezdím když mě bolí záda. Nebo když nechci mít mokrý boty :laugh:
Odesláno z vlastní Nokie 3110 prostřednictvím mojí pravé ruky ;) Seru na Tapatalk :)
Poslední změna: 09. říj 2014 13:05 uživatelem tirak.cz.
09. říj 2014 13:03 #189

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1660
  • Obdržená poděkování 98

Odpověděl Hodys pro téma LUHAČOVICE 2014

já obdivuji tem motocros podle mě je to jedna z nejnáročnějších disciplín na fyzičku zkusil jsem si párkrát objet trať byť na obyčejném a relativně pohodlném cestovním enduru a byl jsem utahanej neskutečně :) :) :)
09. říj 2014 21:03 #190

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 1.022 sekund