Plexi

  • Příspěvky: 55
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl Rudolf pro téma Re: Plexi

Eddie75 napsal:

Ahoj,
tak co, už jste někdo přišel (třeba i na srazu) na to, které plexi je to nejlepší?
Jsem vyšší postavy a delší jízda řekněme nad 100 km/h začíná být poněkud otravná, a to pouze kvůli hluku. Originální plexi je asi poravdu nešťastně řešené, stačí si za jízdy stoupnout a přímý nápor vzduchu nadělá menší paseku než když sedím normálně...

Pokud ti nevadí, že pak je motorka tak trochu "skůtroidní" ;) , pořiď si turistické plexi, které je o 10cm vyšší než origo. Pokud chceš aby to s plexi vypadalo ještě "slušně" :P , pořiď si verzi variotouring, třeba od MRA.
Moje CBF1000 byla moc fajn, ale Géeso je extáze :)
12. čvn 2012 20:28 #131

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 402
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl Honza CBF pro téma Re: Plexi

s plexi Ermax jsem spokojen
12. čvn 2012 22:48 #132

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 80
  • Obdržená poděkování 1

Odpověděl ZIPP pro téma Re: Plexi

Při mé výškové konfiguraci jsem s plexi od GIVI maximálně spokojený...a když za jízdy prší tak jsem skorem suchý... :lol:
13. čvn 2012 09:10 #133

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 52
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl lukkkas123 pro téma Re: Plexi

Tak GiVi mam taky uz od kupe motorky. Mam 179cm a sedlo v nejizsi pozici a spokojeny nejsem. Hodne lame vzduch a vznikaj za nim turbulence. Viz me prapevky v tomto tematu. Zatim jsem nenasel ideal. Zkusiljsemzatim. X-creen na original plexi a nic moc sice se da nastavovat jak chci zlmit vzduc ale. Jake jsso zkusenosti s tim ermax ? Je to obrovsky rozdil proti originalu a jakou mas pozici sedadla a tvoji vysku na porovnani?
16. čvn 2012 20:43 #134

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 52
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl lukkkas123 pro téma Re: Plexi

Uz dlouho jsem tu nic noveho nevidel tak mensi nove poznatky a snad uz najdem nejake idealni reseni :)

1.Tak prvne zkusenost s x-creen na original plexi :
- original plexi mam v nejvyssi poloze a xcreen vyzkousen ve vsech moznych polohach
( mensi dodatek pro upresneni mam 179cm a sedadlo ve stredni
poloze ) = vyhoda moznost usmerneni protekajiciho vzduchu, hmm ale bud je to do prilby nebo pod prilbu tesne a zbytek vsech poloh jen trochu zmensi nebo zvetsi turbulence = vysledek stale se mi to nelibi. Idealni poloha ? Jo je dat to tak nekde na spodek prilby a stoupnout si to je pak naprosto super jen cisty vitr = mimochodem jsem zjistil, ze neni zadna poloha ani u samotneho plexi ktera by mi toto vytvorlla = aby vzduch sel na hrudnik a na prilbe zbytek krasne cisty vzduch

2. Druhy co mam tak givi = hmm dobry do 80 kmh pak vznikaji turbulence a nemoznost zmeny plexi , takze blby :( jediny pozitivum je zalehmuti za toto vysoke plexi

3. A ted podle me ideal ktery nevim jestli nejaka znacka dela = plexi ktere bude vic zakulaceno jak na supersportech a bude vice sklopeno k jezdci. Jelioz original i givi je hodne rovne a vzduch se ma moznost obrovsky lamat mezi jeho vrchni hranou a jezdcovym telem.

Jak je na tom ermax? Jeste me napadlo dat xcreen na nej pokud by to slo !!!! Jinak zatim nevim co dal. Co jsem jeste nezkusil je moto bez plexi jestli by to bylo lepsi a jen cisty vzduch a nebo by to bylo stejne nahouby ?protoze je to tvarem motorky. Diky za reakce
Poslední změna: 02. srp 2012 22:31 uživatelem lukkkas123.
02. srp 2012 22:29 #135

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 924
  • Obdržená poděkování 44

Odpověděl Pacous pro téma Re: Plexi

Já mám tedy jen origo plexi a pro mě ideální poloha, kterou jsem našel, je plexi v nižší poloze a sedačka uprostřed. Mám něco kolem 185cm a tohle vyhovuje - na helmu jde čistý vítr.
Co zkusit plexi do nižší polohy a sedlo výš?
Praha - CB 1300 SA (2008)
CBF 1000 ABS (2006)
www.vanisti.cz
03. srp 2012 09:27 #136

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 52
  • Obdržená poděkování 0

Odpověděl lukkkas123 pro téma Re: Plexi

TO ještě zkusím sedlo dát výš ( do nejvyšší ) jen tak pro zajímavost = když sundáš sedlo tak má ze spodu takovej plastovej háček kterej se má při nasazování zaklapnout za to očko kovové . Jde to dost ztuha za to chytit máte to tak nebo to jen opíráte o něj ? Ještě varianta přemýšlel jsem o pohodlí trošku a díval jsem se na vzduchovou podložku AIRHAWK ale je to teda dost drahé a navíc neklouže to potom ?

www.louis.de/_302fcefb53350bb18d17c44a31...gr&artnr_gr=10008402
Poslední změna: 03. srp 2012 11:48 uživatelem lukkkas123.
03. srp 2012 11:47 #137

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 924
  • Obdržená poděkování 44

Odpověděl Pacous pro téma Re: Plexi

lukkkas123 napsal:

TO ještě zkusím sedlo dát výš ( do nejvyšší ) jen tak pro zajímavost = když sundáš sedlo tak má ze spodu takovej plastovej háček kterej se má při nasazování zaklapnout za to očko kovové . Jde to dost ztuha za to chytit máte to tak nebo to jen opíráte o něj ? Ještě varianta přemýšlel jsem o pohodlí trošku a díval jsem se na vzduchovou podložku AIRHAWK ale je to teda dost drahé a navíc neklouže to potom ?

www.louis.de/_302fcefb53350bb18d17c44a31...gr&artnr_gr=10008402


Už si nevzpomínám, je to dávno. Ale myslím, že normálně zaháknuté. Ale vzpomínám si, že zpátky to sedlo šroubovat, šlo hrozně špatně.

Co se týče podložky... Origo sedlo mi přišlo taky trochu tvrdé, tak jsem si ho nechal přešít. Ale to bylo ještě dražší, než tahle podložka. Nicméně na netu jsem hodně četl, že to dokáže udělat i šikovný čalouník a pak je cena snadno třetinová. No holt nás motorkáře berou všude na hůl... :X
Praha - CB 1300 SA (2008)
CBF 1000 ABS (2006)
www.vanisti.cz
03. srp 2012 12:31 #138

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 450
  • Obdržená poděkování 9

Odpověděl konvajsr pro téma Re: Plexi

Kup si STX 1300 Pan European a mas po starosti.Tu
vysuvnou plachtu si pri vysce 179cm das nad prilbu
do nejvyssi polohy.Jo kde jsou ty casy-kyvacka,634 a
nebo Triumph nebo SR 500.Jina doba.
03. srp 2012 23:33 #139

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 548
  • Obdržená poděkování 4

Odpověděl Pepe pro téma Re: Plexi

Este by som pridal Norton ES 2...
04. srp 2012 08:36 #140

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 1.013 sekund