Nová vyklápěcí helma - máte nějaké dojmy?

  • Příspěvky: 276
  • Obdržená poděkování 0
Chlapci (a děvčata). Tohle blbé :cheer: téma se milionkrát opakuje na motorkari.cz a obvykle se tam vyskytují "yntelygentňý" rady a jen občas hodnotný příspěvek. Nestojím o názor majitele stíhačky, že jedině integrální helma za 15tis min je to jediné, co si dá na kedlubnu. Moje CBF je turistka a motorka pro klidné ježdění a já nosím brýle. Protože je moje Caberg Sintesi již podruhé na reklamaci (zrovna vada mého kusu :S ), tak zvažuju, co by případně bylo vhodným řešením, kdyby... Předestírám, že cenová hladina Schubert C3 a pod není zrovna to, kam bych chtěl nyní směřovat. Caberg Sintesi je jinak perfektní. Tmavé vnitřní sluneční integrované plexi, kovové zámky, nemlží se!, nehučí a lze zaaretovat vyklopenou bradu.

Co jinak, když ne Sintesi? A cenově vlídné?
Forbikers? za 4.000,-

Givi X.08? za 5.000,-

LS2 Delta za 3.000,-

vážně jsem spekuloval přitlačit a vzít Shoei Multitec. Nemá ale tm.vnitřní brýle, takže 2.plexi??
Multitec? za bratru 12.500,- a to mě už teda tlačí finanční bota.

A co HJC? Zná někdo? Líbí se mi odvážně barevná HJC FS Max Solid za 8.000,-

Nebo raději nějaký Airoh? Jiné nápady? Zkušenosti? Cena by byla hezká do hranice 8.000,- (10.000,- už je určitě deadline) Dík
19. zář 2010 09:39 #1

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 924
  • Obdržená poděkování 44
Tak ty víš, že já bych ti doporučoval Schuberth C3... :-) Nicméně chápu, že je cenově jinde. Ale pokud zvažuješ i ten Shoei Multitec za 12.500, tak ze tu cenu C3 možná i bude (aktuálně stojí v Louis.de 450Euro).

Givi X.08 má kamarád a je s ní docela spokojený. Připadá mi ale docela mohutná (zejména široká).
Shoei Multitec jsem zkoušel a vážně jsem o ní uvažoval - je fakt docela dobře zpracovaná. Nakonec ale převážil požadavek na tmavé vnitřní plexi.
O dalších toho moc nevím, takže asi víc neporadím...

Každopádně bych doporučil všechny vyzkoušet na hlavu a která bude sedět nejlíp, tak do ní jít. Což je ale dost hloupá rada, protože asi neseženeš obchod, kde bys všechny tyhle značky našel na jednom místě. :-)
Praha - CB 1300 SA (2008)
CBF 1000 ABS (2006)
www.vanisti.cz
19. zář 2010 10:16 #2

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 609
  • Obdržená poděkování 5
My máme s manželkou:
Nolan N102 - starší typ ale řekl bych že zavírání a ochrana před otevřením super. Má ale ještě sluneční vnější tmavé plexi.
Já ho tedy vůbec nepoužívám protože mi moc nesedí mít brýle,plexi a ještě sluneční clonu. Je to na mě moc vrstev a necítím se tak moc dobře. Tak přemýšlím že ho i možná sundám. Ale jsme s ní spokojeni.

Jinak teď je novější model N103
Nolan N103
Kawasaki Z 1000 SX
19. zář 2010 11:30 #3

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 906
  • Obdržená poděkování 20
Me treba zaujala SCORPION EXO-900, kde si muzes dofouknout limec a udelat si takovou skoro integralku :)
A stoji cca 4500
Scorpio exo 900

My pouzivame Shark EVOLINE Evoline ABSOLUTE
Poslední změna: 19. zář 2010 12:50 uživatelem Mefisto.
19. zář 2010 12:47 #4

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 276
  • Obdržená poděkování 0
Dík za tipy.
JJ, jasně, že musím zkusit, i kvůli brýlím.
Mě se teda nechce ani vypláznout tolik Kč za Shoei. Ta Givi mi přijde taková zajímavá a nějak důvěryhodná. Nolan N103 (zkoušeno) mi nesedí, krátká brada. Scorpio - zkusím, kde v Pha a okolí by se dala vyzkoušet. Zjišťuju, že vnitřní tm.plexi je pro mě nutnost. Pacousi, vymáčkni z kamaráda, jak je na tom Givi s:
mlžení se,
hukot,
místo pro nožičky brýlí,
místo pro případnou komunikaci,
jo?

Jinak jsem unešen z barvy téhle HJC

Obrázek je pro hosty skrytý.
Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro její zobrazení.

19. zář 2010 16:52 #5

Tato zpráva obsahuje přiložené soubory.
Prosím, přihlašte se nebo se zaregistruje, pro jejich zobrazení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 609
  • Obdržená poděkování 5
Bob650 napsal:

Nolan N103 (zkoušeno) mi nesedí, krátká brada.

Tak to nám oběma sedí úplně dokonale a s brýlemi no problemo.
Kawasaki Z 1000 SX
19. zář 2010 16:58 #6

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 924
  • Obdržená poděkování 44
K té Givi helmě...
mlžení se - vím, že když jsme na dovolené jeli dlouho v dešti, nebo když jsme jeli večer v zimě (cca 8 stupňů), tak si na mlžení trošku stěžoval. Podle mého názoru, dokud není plexi dvouvrstvé, tak se to bude mlžit skoro vždycky, za popsaných podmínek.
hukot - můžu posuzovat podle zvuku, který jsem slyšel od něj z intercomu. :-) Když jede na XJR (úplný naháč), tak je do 100km/h slyšet. Když jel na CBF, tak do 130km/h. Nicméně asi takhle - nějaký hukot tam bude, ale nijak si na to nestěžoval.
místo pro nožičky brýlí - nenosí brýle, takže neposoudí.
místo pro případnou komunikaci - používá InterPhone, stejně jako já. Takže no problem - místo tam je.
Praha - CB 1300 SA (2008)
CBF 1000 ABS (2006)
www.vanisti.cz
19. zář 2010 17:26 #7

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 185
  • Obdržená poděkování 2
Aj Uvex vyrába celkom kvalitné výklopky.

Odkaz:
www.uvex-sports.de/en/motorsports/motors...oducts/?pNavi=8&pSub[]=251&pModel=gt+370
LUBO.... CBF600SA 2009 "BlackPearl"
20. zář 2010 10:28 #8

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 245
  • Obdržená poděkování 0
Mám 4 letou zkušenost s Nolan N-102 - píšeš, že Ti N-103 nesedí. Tak si myslím, že Ti nebude sedět ani 102, ty skořepiny vypadají stejně. Podle mě se změnily jenom esteticky výdechy větrání.
Výhoda je, že se dvojité plexi nemlží (nevěděl jsem do letoška, co to je zamlžená blemba). Super je taky zámek vyklápění a přezka řemínku (s obojím se manipuluje skvěle a rychle).
Letos jsem vyměnil za Scorpion EXO 1000, ale to není vyklápečka. Je tišší, má dofukování lícnic balónkem, ale má jednoduché plexi, takže už vím, co je zamlžené plexi.
Liberec - CBF1000 (2010)
22. zář 2010 22:21 #9

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 609
  • Obdržená poděkování 5
Měl jsi na Nolan-ce ten vnější kšilt resp sluneční clonu nebo jsi to sundal?
Kawasaki Z 1000 SX
22. zář 2010 22:26 #10

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 0.972 sekund