NÁVOD - Odstranění kmitání řídítek výměnou ložisek - str. 3

  • Příspěvky: 720
  • Obdržená poděkování 29

Odpověděl Dr.Pilulkin pro téma Kmitání řídítek

No, já bych taky potřeboval poradit. Mám takový divný pocit, že když jedu po hodně hrbolaté cestě anebo prudce několikrát za sebou zabrzdím, tak jako by mi šlo do řídítek takové lehké klepání. Tak jestli to třeba taky nepotřebuje přitáhnout. Neratov snad nabídne někoho, kdo mi poradí :)
12. čvn 2014 11:34 #21

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 918
  • Obdržená poděkování 97

Odpověděl boco818 pro téma Kmitání řídítek

presne toto som mal ja - skoncilo to vymenou loziska. Ale v tvojom pripade to asi bude stacit dotiahnut. Ak bude k dispozicii naradie, da sa to spravit aj v Neratove.
Da sa to overit aj tak ze podrzis prednu brzdu, zaroven prepruzis prednu vidlicu a prstami lavej ruky sa drzis zaroven horneho okularu a ramu - ak citis pri prepruzeni pohyb/volu medzi okularom a ramom, je to povolene lozisko. U mna bola ta vola citelna.

Ja uz som rozhodnuty - idem do kuzelikovych lozisiek - moj posledny pokus vylepsit toto kurvitko CBFky.
Poslední změna: 12. čvn 2014 13:07 uživatelem boco818.
12. čvn 2014 13:04 #22

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 669
  • Obdržená poděkování 11

Odpověděl tirak.cz pro téma Kmitání řídítek

Tak tohle vypadá že bych měl přibrat servisní karavan :evil: , škoda že nemám Páva za motorkou, vešlo by se toho víc :laugh:
Odesláno z vlastní Nokie 3110 prostřednictvím mojí pravé ruky ;) Seru na Tapatalk :)
Poslední změna: 12. čvn 2014 23:19 uživatelem tirak.cz.
12. čvn 2014 23:18 #23

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 918
  • Obdržená poděkování 97

Odpověděl boco818 pro téma Kmitání řídítek

Včera som rozobral krk riadenia za účelom výmeny ložisiek za kuzelikove.

Na moje veľké prekvapenie keď som demontoval teleskopy a na motorke zostal iba spodny okular, zistil som ze loziska sú príliš utiahnute a drhnú - ako ked je poškodená vrstva po ktorej sa odvaľujú guličky. Toto nebolo vôbec cítiť keď tam boli teleskopy a riaditka.

Toto je v protiklade s tým čo som písal o pár príspevkov vyššie - keď som si myslel ze som ložisko uťahoval tak som v skutočnosti iba dotiahol poisťovaciu maticu....

Keď som hlavové zloženie rozobral, moje podozrenie sa potvrdilo - ložiskové dráhy boli poškodené - vytlačené od guličiek.

Čo ma však nasralo úplne najviac je že keď som si dal vymeniť loziska na jeseň 2012, tak ich zjavne nevymenili ale iba namazali a dotiahli!!! Jasne to bolo vidieť na spodnom ložisku, kde bolo vidieť zvyšky starého pôvodného tuku a množstvo nového. Hlavne ze mi zaúčtovali plnú sumu za nové ložiská a prácu. Toto je prosím pekne značkový Honda servis v BA. Nikdy viac! :angry: :angry: :angry:

Takže teraz sú tam už nové kuželíkové ložiská, ešte dám nové gumy, celé to zase zložiť a budem dúfať ze kmitanie sa týmto aspoň výrazne zredukuje. Dám vedieť ako to dopadlo.
Poslední změna: 10. čvc 2014 13:03 uživatelem boco818.
10. čvc 2014 13:00 #24

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 450
  • Obdržená poděkování 9

Odpověděl konvajsr pro téma Kmitání řídítek

Boco-kamarad tady v Krnove jel na vymenu oleje do znackoveho servisu Skoda bo
auto koupil u nich-Skoda Octavia-dovezl si nejaky svuj echt predrazeny olej
co vycetl z testu,ze je super a at mu ho vymeni-neni problem-nas zakaznik nas
pan-zavolaly mu druhy den,ze se na tom pracuje,ze ma dojet-dojel asi o 2 hodiny drive A NESTACIL SE DIVIT!!!Servisak mu prave menil olej-ten jeho mel schovany
ve sve skrince (nechal si ji blbec otevrenou) a daval mu tam jiny-ze sudu
a ne plnou syntetiku.Tak ho chytl pod krk a domluvil se s nim-ze mu dekuje za
proplachnuti motoru,ale az vse ukonci-tak at ho vylije a da ten jeho.Celou dobu
u nej stal at ho opet neojebe.
10. čvc 2014 18:23 #25

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma Kmitání řídítek

Ahoj
S ložisky a jejich utahováním jsem tady už varoval nesmí se to přehnat pokud se krk moc utáhne může se motorka rozhoupat.

BOCO Doufám, že ti kuželíky pomůžou každopádně já v plné náloži cítím problém od 65-70km/h nikdy jindy ale přeci jen se na to ještě taky budu muset podívat. Je to možná blbou přední gumou a taky si mohly sednout a bude potřeba nové ložiska přetáhnout. Ovšem to řádění v alpách se třemi kufry bych si bez výměny předku určitě neužil a že jsem řádil hodně... :silly: by určitě kluci potvrdili :evil: ...
Teď budu měnit zadní gumu a pravděpodobně vyhodím i přední protože jsem si nechal poradit a pořídím na předek měkkou gumu v podstatě slik se vzorkem s homologací na silnici. Důvod je to, že se guma sjede rovnoměrně a zhruba stejně jako tvrdší zadek. Přední guma v současné době mi začíná praskat ve vzorku... Navíc je oskákaná. Proto bych chtěl předek s větší přilnavostí a zároveň nechci aby mi guma jen stárla a sjížděla se nestejnoměrně. Uvidím jakou udělám zkušenost. :cheer:
Honda CBF 1000 RS:)
10. čvc 2014 20:36 #26

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1008
  • Obdržená poděkování 72

Odpověděl Malp pro téma Kmitání řídítek

boco818 -Zdarec draku,tak ty kuželíkové ,na které jsi dával onehdy někde odkaz tam skutečně pasují ? Drakouš půjde za 14 dnů na servis -ventily,zároveň svíčky a tak bych je tam nechal taky zrovna hodit.
P.S.-Já sklerotik ,musím někde objevit co to bylo za označení

Ještě jsem koukal na luft filtr a taky už si zaslouží vyměnit - měnil jsi ho už taky,popř.origo,nebo volačo iné ?
Poslední změna: 10. čvc 2014 20:47 uživatelem Malp.
10. čvc 2014 20:45 #27

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma Kmitání řídítek

Malpe hoď si tam KN-ko můžeš ho vyprat a zhrubne ti zvuk :woohoo:
Jen nevím jak ty tvoje Offroady přeci jen je trochu propustnější... Ale jinak spokojenost kolik jsi vůbec najel?
Honda CBF 1000 RS:)
10. čvc 2014 20:50 #28

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1008
  • Obdržená poděkování 72

Odpověděl Malp pro téma Kmitání řídítek

JinT napsal: Malpe hoď si tam KN-ko můžeš ho vyprat a zhrubne ti zvuk :woohoo:
Jen nevím jak ty tvoje Offroady přeci jen je trochu propustnější... Ale jinak spokojenost kolik jsi vůbec najel?


Kolik jsem najel na filtr ? nevím přesný km,ale mašina má tuším aktuálně přes 40tis.km . Jinak k tomu KNku mám tak nějak (nevím proč ) tak trochu averzi , urkitě tam vrhnu papirus .Jen musím popátrat ,jestli origo Honda ,nebo "něco" .
10. čvc 2014 21:05 #29

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 918
  • Obdržená poděkování 97

Odpověděl boco818 pro téma Kmitání řídítek

Malp napsal: boco818 -Zdarec draku,tak ty kuželíkové ,na které jsi dával onehdy někde odkaz tam skutečně pasují ? Drakouš půjde za 14 dnů na servis -ventily,zároveň svíčky a tak bych je tam nechal taky zrovna hodit.
P.S.-Já sklerotik ,musím někde objevit co to bylo za označení

Ještě jsem koukal na luft filtr a taky už si zaslouží vyměnit - měnil jsi ho už taky,popř.origo,nebo volačo iné ?


Áno , ložiská tam skutočne pasuju - sú to presne tieto : www.dkracing.cz/obchod/index.php?module=...476&order=&stranka=2

Filter som už raz menil, dal som znova originál
11. čvc 2014 01:27 #30

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 1.167 sekund