Jaké úpravy přes zimu plánuji

  • Příspěvky: 906
  • Obdržená poděkování 20

Luhamoto napsal: Moderní auta mají v principu zcela stejné brzdy jako ty stará, jen netaháš manuálně za páku s lankem, ale zmáčkneš knoflík a elektromotor přitáhne lanko. Takže kontrole podléhají.

No nevim jestli jsi nekdy videl jak elektricka rucni brzda funguje a jak se klasicka rucni brzda kontroluje na valcich.
Kdyz jedes tak muzes mackat co chces a rucni brzda nezabere(jen pri pohybu pomalejsim nez krok zabrzdi)
Pokud ji zabrzdis v klidu a valec se pohne okamzite se odbrzdi.
No jelikoz jsem byl nedavno na technicke tak jsem se na to ptal a na te STK kde jsem byl se toto nekontroluje na valcich. Jen ji zatahnou a povoli aby vedeli ze funguje

Je to skoda ze nefunguje jako normalni, hlavne v zime by si clovek na snehu uzil
Poslední změna: 18. lis 2015 19:11 uživatelem Mefisto.
18. lis 2015 19:10 #411

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 944
  • Obdržená poděkování 64

Mefisto napsal:

Luhamoto napsal: Moderní auta mají v principu zcela stejné brzdy jako ty stará, jen netaháš manuálně za páku s lankem, ale zmáčkneš knoflík a elektromotor přitáhne lanko. Takže kontrole podléhají.

No nevim jestli jsi nekdy videl jak elektricka rucni brzda funguje a jak se klasicka rucni brzda kontroluje na valcich.
Kdyz jedes tak muzes mackat co chces a rucni brzda nezabere(jen pri pohybu pomalejsim nez krok zabrzdi)
Pokud ji zabrzdis v klidu a valec se pohne okamzite se odbrzdi.
No jelikoz jsem byl nedavno na technicke tak jsem se na to ptal a na te STK kde jsem byl se toto nekontroluje na valcich. Jen ji zatahnou a povoli aby vedeli ze funguje

Je to skoda ze nefunguje jako normalni, hlavne v zime by si clovek na snehu uzil


Přiznám se, že nevím přesně jak kontrolují ruční elektronickou ruční brzdu zda na válci či nikoli. Ale každopádně kontrolovat ji musí. Mají to v pokynech kontroly 82 VYHLÁŠKA ze dne 6. března 2012 o provádění kontrol technického stavu vozidel a jízdních souprav v provozu na pozemních komunikacích (vyhláška o technických silničních kontrolách).

Zkoušel jsem to najít, ale našel jsem jen takový popis ,, Brzdy se kontrolují na válcové zkušebně. Měří se brzdný účinek a rozdíl brzdného účinku. Rozdíl jednotlivých stran na jedné nápravě nesmí být vyšší jak 30%. Klade se důraz také na funkci posilovače a chod pedálu brzdy.
U ruční brzdy nezáleží na rozdílu stran, ale jejich součet musí být vyšší než předepsaná hodnota počítaná z celkové hmotnosti vozu. "

VW popisuje funkci el. parkovací brzdy takto ,, .....Díky dynamickému rozjezdovému asistentu není třeba parkovací brzdu vypínat, stačí, když se řidič rozjede, brzda se uvolní automaticky. Jakmile je vozidlo v pohybu, je možné používat elektromechanickou parkovací brzdu jako nouzovou provozní brzdu (v případě např. indispozice řidiče). Při stisknutí tlačítka „P“ dochází k brždění vozu na všechny čtyři kola a veškeré dynamické asistenční systémy pro jízdu (ABS, ESP…) jsou k dispozici."
vypadá to asi takto video

Brácha ten nesmysl má v Golfu a říkal, že brzda při zatažení normálně brzdí a povolí až se chce rozjet, to znamená přidá plyn, má zařazeno a pouští spojku. Rovněž říkal, že je to pěkně debilní, že to neumní plynule uvolnit brzdu a většinou to vždy nepříjemně cukne.

S el. park. brzdou zkušenosti nemám a ani nechci mít. Teoreticky se ale domnívám, že by to mělo jít i na válcích. Válce jen simulují např. kopec a sílu gravitace aby se auto samo rozjelo. Tak teoreticky pokud vyřadím a zatáhnu P tak by měla normálně fungovat i na válcích.
Nejsem technik stanice STK, takže jak to zkoušejí si neodvažuji tvrdit, proto to ber jen jako mou domněnku.
18. lis 2015 21:18 #412

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 906
  • Obdržená poděkování 20
No vim jak se kontroluje rucni brzda na valcich a pokud by to chtel delat i s elektrickou tak nez se pohnou meraky tak se uvolni.
Drzi zaberzdene auto v klidu. Pri sebemensim naznaku pohybu ihne plynule vypne.
Ale to je prakticky fuk :P
19. lis 2015 19:16 #413

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1660
  • Obdržená poděkování 98
Pisnu svůj poznatek s elektronickou brzdou u passata jen tak jako dodatek v případě že nemáš zapnutý pás se při rozjezdu sama neodbrzdi a musíš ji odbrzdit sám tlacitkem při zapnutem pásu se odbrzdi automaticky ale to skubnuti co tu někdo psal u golfa tam trochu je taky :-) pokrok nezastavís ale zatím jsem to viděl jen u passata třeba Citroen se rozjede a odbrzdi sám i bez pásů :-))) jinak jsem zastánce mechanické brzdy ale těch už moc není v nových vozech


Ale abych dokázal že umím být i moderní a jen nekritizoval nové technologie tak musím říct že se mi teď moc líbí elektromotor v autech měli jsme teď na prodej v práci Renault fluence plně elektrické auto a přijel na něj mrknout pán s novým vozem Tesla model S a musím říct že do budoucna bych se elekro autu nebránil :-)))

Trochu jsem se rozepsal abych dostál pověsti grafomana :-)))))
Poslední změna: 28. lis 2015 01:25 uživatelem Hodys.
28. lis 2015 01:21 #414

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma Jaké úpravy přes zimu plánuji

Milane musím s tebou opět jen souhlasit el ruční brzda jak se s tím sakra dělají v zimě smyky?...
A kontroly trakce co nejdou vypnout :sick: :sick: :sick:
Ovšem ta tesla je sakra krasny a výkoný auto... bohužel pod 2mega se moc neobjevují... a starší el. mobil si koupí asi jen blázen nebo majitel fabriky na baterky.
Jo a koukej psát je trapný, že mám víc příspěvků než grafoman :woohoo: :woohoo: měl by jsi začít svoji taktiku posílat všechny příspěvky desetkrát :evil: :whistle: :woohoo:
Honda CBF 1000 RS:)
28. lis 2015 18:50 #415

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1660
  • Obdržená poděkování 98

JinT napsal: měl by jsi začít svoji taktiku posílat všechny příspěvky desetkrát :evil: :whistle: :woohoo:


To musím říct Pacoušovi ať zařídí aby to zas posilalo příspěvky víckrát :-)
28. lis 2015 20:23 #416

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 388
  • Obdržená poděkování 47
Tak to i závidím, vidět Teslu S
CBF 600 S 2008
29. lis 2015 02:13 #417

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma Jaké úpravy přes zimu plánuji

Hele vidět teslu dnes není žádný problém potkávám je teď hodně často a v Praze jsou to i taxíky tak se můžeš i svézt...
V posledním půl roce se tady docela roztrhnul pytel je vidět kolik lidí má na hračku za 2mega...
Honda CBF 1000 RS:)
29. lis 2015 11:32 #418

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 1660
  • Obdržená poděkování 98
Na Slovensku dokonce jeden majitel jezdí po veletržních autosalonech a dělá za své peníze reklamu tomuto autu... Jinak se dá půjčit na tyden 14 dní nebo i měsíc a zajímavé je že se prodávala do nedavna jen přes internet a nejbližší místo kde ses mohl svézt a vidět ji byla Vídeň ...pán co u nás byl ji měl pujcenou a byla za Slovenska
29. lis 2015 11:46 #419

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Příspěvky: 2803
  • Obdržená poděkování 345

Odpověděl JinT pro téma Jaké úpravy přes zimu plánuji

Až budeš v praze rozhlížej se :woohoo: ale je to opravdu otázka posledních měsíců
Honda CBF 1000 RS:)
29. lis 2015 12:09 #420

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: PacousDamon
Vygenerováno za 1.600 sekund